Jump to content
Българският форум за музиканти

Родни български китаристи


kolio_k

Recommended Posts

Май никой не е споменал Шибил Бенев. Доколкото дочух вече свири на пиано и е оставил китарата, но според мен в джаза той беше единствен, дето свири смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У тоя Жаст е трудно да речм кое точно е смислено... :godbless:

Фрий означава Фрий (на чист Български)

Да не започваме офтопици, плийс! Като не разбираш нещо, си трай, темата е за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибил още свири на китара и наистина е много кадърен.Но не мисля,че чак пък всички други които се занимаваме с джаз,свирим безмислици :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но според мен в джаза той беше единствен, дето свири смислено.

 

Мир! :godbless: :godbless:

 

Ама супер конкретно си го посочил. Спор няма чували сме.

 

По темата - още малко селска чест.

Една от първите рок банди у рОдината се е казвала "Паралел 42" и вътре свири

Кузман Бирбичуков (слуховете носят, че е от Ивайловград) . От онова време не съм слушал, но ми попадна албумец на един естрададжия с участието на въпросния. Еми цепи зверски, че и смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибил още свири на китара и наистина е много кадърен.Но не мисля,че чак пък всички други които се занимаваме с джаз,свирим безмислици :godbless:

Кольо, не се засягай :godbless: Струва ми се, че ти си повече по фюжъна/модалния джаз/блуса, може и да бъркам, ако не съм чувал по-мейнстрийм джаз парчета от теб, така че пусни да чуем нещо. Иначе не съм давал оценки, щото не разбирам, но за тоя стил на авторска музика, дето чувам из форумите, за мен ти си най-добрият. Сега пък да не се обидят другите :godbless: И отново казвам - ЗА МЕН. Имам си мнение, не го налагам на никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моя персонален номер 1 за БГ.Лицето Здраво Гулов.Този пич е лично отговорен за факта ,че се интересувам от блус и Джаз.Също така бараше китарата така както рядко съм слушал...

Като се зачетох за "Filibe Stringer Connection" :godbless: ,веднага се сетих за Здравко Гулов!По-нататък видях,че Кольо е направил анонс и се зарадвах,че човекът е оценен по достойнство!Имах удоволствието да работя със Здравко за известно време,някъде около '95(+/-) и мога да кажа,че свири Блус забележително и завладяващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се засягам ни най-малко,пък и сега разбирам какво имаш предвид.Аз самият не разграничавам фюжън и джаз.За почти всичко от 70те насам повече или по/малко е някаква форма на фюжън.Също така не е мое твърдение ,че много години вече няма ясно разграничим мейн сриим в джаза.

 

Но си прав,че във форума не съм пускал наистина ,по джазово звучащи неща.Правя го предимно заради преобладаващите по-рокаджийски тендеции :godbless: .Ще потърся някое записче и ще го постна

 

п.п.Благодаря ти за хубавото мнение за мен.Радвам се ,че моите неща ти харесват.

 

п.п.На времето взех няколко урока по китара от Весо Койчев(китариста на Бели Зелени и Червени)Той не свири много напоследък,но когато реши да го прави е добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станало е мазало, некви се обиждат. Обаче: има такава тема, дето се споменават всичките дотук, Шибил, Налбантов, Цецо от Слави, може би само Кольо не си го спомням. Но е редно да е тук, две думи няма. А, и чужбинският Владо натурално.

Просто не ми се ровеше в другата тема, та активирах тази.

А ся вземете да се изпотепате. Стана като чат.

А за Малин няма майтап, то стана като взаимно гърборляскане и теманета, но ако говорим за чист стил, какъвто е блусът, този човек ми е фаворитът.

Очаквам да разцъкаме скоро, муцуно.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има страшно много добри родни български китаристи на световно ниво като умения.Ако почна да изброявам имена край няма да има и много от тях са в този форум!Но без да обиждам никого,просто не съм чувал никой все още с напълно оформен,уникален "глас" или "почерк"-като имам в предвид уникален като Сатриани,Вай,Скофийлд,Ван Хейлън,Нгуен Ле,Бенсън,Хендрикс,Стиви Рей Вон и т.н. и т.н..Просто всички сме/са малко или повече имитатори в България,но то пък и от там се почва!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има страшно много добри родни български китаристи на световно ниво като умения.Ако почна да изброявам имена край няма да има и много от тях са в този форум!Но без да обиждам никого,просто не съм чувал никой все още с напълно оформен,уникален "глас" или "почерк"-като имам в предвид уникален като Сатриани,Вай,Скофийлд,Ван Хейлън,Нгуен Ле,Бенсън,Хендрикс,Стиви Рей Вон и т.н. и т.н..Просто всички сме/са малко или повече имитатори в България,но то пък и от там се почва!

 

Владо

за жалост си 100% прав...и все си мисля че скоро няма чуем. :D

дано да не е вярно ;)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D в българия има без съмнение невероятни китаристи

ще започна от най-младия-давид дяков 11 години гении свири алхамбри колибри запознах се с него на един конкурс. свирил с пако де лусия

следващото поколение-станислав хвърчилков невероятен

но ангел от стар загора просто е най великото нещо което съм чувал просто китарата е шега за него

дори спи с нея а да не говорим че няма нещо което да не може да изсвири от 1 вия път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има страшно много добри родни български китаристи на световно ниво като умения.Ако почна да изброявам имена край няма да има и много от тях са в този форум!Но без да обиждам никого,просто не съм чувал никой все още с напълно оформен,уникален "глас" или "почерк"-като имам в предвид уникален като Сатриани,Вай,Скофийлд,Ван Хейлън,Нгуен Ле,Бенсън,Хендрикс,Стиви Рей Вон и т.н. и т.н..Просто всички сме/са малко или повече имитатори в България,но то пък и от там се почва!

 

Владо

Владо,напълно си прав и причината е напълно очевидна.Имена като посочените от теб са продукт на среда,а и на конкуренция каквато в БГ просто няма.

 

В България,музиката в повечето случаи ,не е бизнес а хоби.Така че е нормално,даже и някой да е талантлив да достигне някакво ниво сам в къщи със записите си и до там да спре поради липса на подходяща среда, да се развива нататък. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.