Jump to content
Българският форум за музиканти

премахване/заглушаване на инструмент


emosms

Recommended Posts

Здр,

Има ли някаква програма, с която да може да се премахне или поне да се позаглуши инструмент от парче.

Примерно китара, тромпет, саксофон, или какъвто е там солиращия.

По същия начин евентуално да се махнат барабаните и да стане бактрак за барабаниста.

---

С аудасити има ли начин да стане, или някаква по-обикновена програма, не кюбейс и т.н.

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то по-лесно изглежда да си програмираш хармонията баса и някакъв ритъм да му се невиди, ама няма да звучи толкова яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип искам да се запозная с клавир който знае за какво става въпрос

не се занимаваме про, но имаме репетиционна. обаче си далече

иначе конкретно ей това парче ме зарибява, да му влезна в мууда и да сваля някои фигури

ако имам бактрак без тромпета ще е удобно за дрънкане отгоре после> http://www.youtube.c...h?v=KjFwbdS9ndc

---

та мисля да го нахвърлям на гитар про, ама след изпитите. а трика от линка с дефазирането и смесването, направих го набързо само че на аудасити без да селектна да работи само върху средите

ефекта не ми хареса. тромпета отиде назад, но и целия бас супер много се оряза.

---

въпроса беше принципен, утре другиден съвсем друго може да накефи и да искам да си направя бактрак да пробвам неща отгоре.

ако може да напишеш как ги чуваш акордите, с буквените означения, златен си

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и съм бая зле, освен Gmin7 за никой друг не мога да кажа убедително, ама май темата стана за другаде :) :) :)

въпроса е, че често става да дрънкаш нещо и да си що годе в тоналност без грам да ти пука какви акорди са отдолу........ фащаш там скалата по слух и некви клишета и си готов :)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, писано е по темата дали може да се махне вокал.... с инструментите е същата работа, ако не е МИДИ формат, не можеш да махаш инструменти. Можеш да заглушиш леко някой честоти, но както си се убедил, губиш и много други звуци... Все едно да си поръчаш кафе с мляко, и да се опиташ после да изкараш само мляко.

Правилно си се ориентирал, да си извадиш хармонии и да свириш така. Друг вариант за учебна работа е да търсиш бекинг тракове, и да си отваряш само тези, които ти трябват.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.