Jump to content
Българският форум за музиканти

Help хора


Recommended Posts

Здр на всички,преди 1 седмица имахме концерт в сф,и там понеже всичкото озвучение беше пред мен аз не можех да си чувам вокалите нормално и затова вложих повече сила и глас и всичко беше ок.Но на следващия ден за първи път от 7 месеца насам гласа ми беше,дет се вика изгубен.Така,цяла седмица не сме правили репетиции заради това и сега в събота имаме концерт отново,гласа ми уж се върна,но все пак ако ми кажете нещо преди концерт-а да ям дето деиства на момента,или по принцип нещо друго освен топли напитки ще съм благодарен

П.С. а и имам известни опасения как ще ми звучи гласа сега в Събота

поздрави :greenball:

 

Моля, придържайте се към правилата на форума и пишете на кирилица! (Оригиналният праовопис е запазен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на кирилица ;)

А иначе най-добре е да накарате озвучителя да ви направи читав звук. Идеята да се пънеш не е никак добра - най-малкото силите ти отиват да напъваш, а не да внимаваш в детайлите на парчетата. Ако все пак не се чуваш - не знам какво да те посъветвам.

Май не помогнах много :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една отвара, която не съм пробвала още, просто защото не ми е било изморено гърлото и не ми се е наложило да си я правя. Демек това е за изморено гърло. Знам я от преподавателката ми, а тя много си пази гласа.

1 чаша вода

1/2 чаша анасон

вариш ги 15 мин. (не на много силен огън)

после прецеждаш

добавяш 2 супени лъжици коняк

1 супена лъжица мед

сипваш си го в една бутилчица и си го пиеш за целия ден на малки глътки през 5-10 мин.

Ей, и не прекалявай с коняка :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една отвара, която не съм пробвала още, просто защото не ми е било изморено гърлото и не ми се е наложило да си я правя. Демек това е за изморено гърло. Знам я от преподавателката ми, а тя много си пази гласа.

1 чаша вода

1/2 чаша анасон

вариш ги 15 мин. (не на много силен огън)

после прецеждаш

добавяш 2 супени лъжици коняк

1 супена лъжица мед

сипваш си го в една бутилчица и си го пиеш за целия ден на малки глътки през 5-10 мин.

Ей, и не прекалявай с коняка :):)

Що направо не си вземе 200 г мастика? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едно от добрите средства за възстановяване на гласа след Препяване е мълчанието,а при предстоящ концерт с 'паднал' глас,опитвай да транспонираш високите партии,така че да избуташ приемливо.

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми хаха,да бе гласа си дойде,концерта мина очудващо добре,иначе благодаря много,за друг път ще знам.Иначе за кирилицата,незнам що бях писал на латиница,както и да е

поздрави :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.