Jump to content
Българският форум за музиканти

Хармоника


Recommended Posts

Здравейте колеги,

от много време искам да се науча да свиря на хармоника, но все нещо неми оставаше време. Сега обаче съм решил и започвам. Можете ли да ми препоръчате от къде да си купя хармоника (в София съм), която да е подходяща за някой абсолютно начинаещ? И ако може да ме светнете за някакви самоучители/школи, от които да уча?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Съветвам те да си вземеш диатонична хармоника (да речем в До мажор), а не хроматична. Има такива във Фактор например (на ул. Кракра, в района на докторската (ако си от София). В динакордите също съм мяркал, мисля, че и в xxxx. Има и в Камертон и при Русинов (и двете до консерваторията, на ул Русалка (пак София)). Цената варира около 10-30 лв.

 

За уроци и пинизи - виж youtube. Има доста неща там :thumbs_up:

 

едит: Ей че съм прост, дееба, човекът си е написал, че е в София.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти диатонична хармоника Hohner Special 20, има ги в Динакорд, цената им е 35лв.

Като за начало може да е в До мажор.

В YouTube има добри хармоника инструктури, като Adam Gussow, Ronnie Shellist и др.

Има и хармоника сайт, където можеш да получиш информация на български език, за всичко което те интересува.

По обясними причини не мога да го назова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 1 month later...

за хармониките и свиренето в балгария мога ви напиша книга кво ходене по мъките и колко време не се внасяха не истина но това е по малкото зло според мене ...за учители и дума неможе да става в никои случеи .. наи важното според мене 1 да фирмена една хамоника макар че има изключения и 2 много слушане на музика исвирене с тоя инструмент които лично на мене мие много Голяма слабост които иска да обменим опит за него нека ми пише на скапа ми които е moda75

Редактирано от moda75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Благодаря за темата!

Накарахте ме да извадя старото хонерче в ре :)

Поздрав на всички с http://www.youtube.com/watch?v=gX6hX9JIrAA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

заповядайте на моят форум за хармоника www.harperclub.com

има дори и малка част на български език

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядайте на концерт в зала България.

Едното произведение е концерт за хармоника и симфоничен оркестър от японски композитор и японска солистка.

Начало 17.00 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.