Jump to content
Българският форум за музиканти

Хармоника


Recommended Posts

Абе мога да дам от 30 до 40 лв. за готена хармоника,ама не съм от София а и нямам път на там скоро.Иначе,мерси за информацията RockoBG.Наскоро се запалих по хармоника.Имам 1-на китайска,но е гадна и е с 12 дупки.Ако някой знае каде има в Варна,че там ми е по-близо,да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За "Човека с хармониката" не съм много сигурен, но май се свири с хроматична хармоника с регистър.

Иначе "Фактор" имат магазин във Варна, но нямам идея дали и там имат хармоники.

А за малкия - има едни много приятни пластмасови изпълнения по 10 кинти в магазина на Кра Кра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, Зиги, я кажи от къде си я взе тази хармоника , щото аз от доста време си търся, но не мога да открия. От смърдящата столица на боклука /София/ съм аз.

Наскоро си взех от e-Bay - комплект от 12 диатонични хармоники за 40-50 паудна долара общо с транспорта. В супер кутия са също. Значи на хармоника идва по 10-12 лв или нещо такова.

Много съм доволен. Имам и 2 школи за хармоника с дискове към тях.

Тъй че, онлайн най-лесно ще намериш каквото търсиш и на най-добра цена ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз живо се интересувам от този инструмент честно казано. Но досега не съм открил някакво помагало, да насърчи бездарните ми опити за усвояване. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

абе аз имам някаква хармоника в къщи,ама нито знам как се свири,нито мога да изсвиря нещо на нея.как а подредени тоновете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Можете ли да ми препоръчате някой учител по хармоника в София?... Изобщо знаете ли къде има такъв, защото преди време се бях разтърсил, но не намерих?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Аз си бях купил лятото хармоника, която се оказа впоследствие (като се позапознах :greenangel: ), че е хроматична, и съответно е почти безполезна за свирене на блус, което автоматично я сложи да прашасва на рафта, където си е и досега. Мисълта ми е, че имам една школа, която гледам, че не сте я постнали никъде, а тази дето е от линка от предишния коментар е също много добра. Някой ако иска, мога да му пратя тая, дето аз я имам - мисля че 26 страници беше и имаше интересни неща за всеки начинаещ вътре. Ако някой се интересува, да драсне ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
Имам хармоника с 10 дупки зех си я оня ден, ама не мога да намеря свястни таблатури на разни песни. Мож ли да ми препоръчате някои таблатури или програмка за хармоника а и също как тряя да се свирят единични тонове ако може да ми кажете, защото използвам само У метода с езика

 

Виж тук,http://www.read_rules.net/details.php?id=147300&hit=1, това е (Teach Yourself Blues Harmonica)

Желая ти успех, голямо духане трябва...:thumbs_up:)

Редактирано от milcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Надявам се да е актуална темата. Аз си взех хармоника от JAM-a (малко магазинче на "георг вашингтон" уличката зад халите посока "Тодор Александров", почти преди самия булевард има една книжарница и един безистен, е там в безистена). Никъде нямаха Диатонична в До © а там имаше пича - 8 кинта. Та дано е полезно на някого. И при "кокала" на заимовата градинка, имаше, ама на 35 кинта. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте,

продавам 3 двувалентни профи хармоники в отлично състояние, марка Hohner, Alabama Blues в ( C ) изработена специално по идея на Алън Скот: цена 20 лв, Marine Band (SBS супер бас система)цена 35 лв в ( D ) и уникалната XB 40 в ( А )цена 100 лв. Хармониките могат да се видят и пробват в Пловдив. За връзка: skupe: edi_slavov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.