Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си дропна китарата в drop C


FoolofRemorse

Recommended Posts

Добър ден,

може ли да ми кажете как да си дропна китарата в С, първо да поясня с Корт х6 съм, тоест с двупосочно тремоло.

Изгледах доста клипове, но не мога просто, първо развивам горе, след това слагам под тремолото пластинка, след това дропвам в Д после първа струна в С и след това завивам, и после не знам какво да правя с пружините отзад....

Гледах това видео -------------->

Моля Ви помогнете ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така като чета разбирам че си в Ми. Лично аз те съветвам да развиеш горе сваляш с 1 тон в Ре, отваряш отзад капака и отпускаш (развиваш) болчетата които държата тея пружини за да се отпусне тремолото и да се изравни с грипа; след като го отпуснеш настройваш пак и 6-та струна сваляш в До и пак си нагласяш флойда като той трябва да е равен (на 1 линия) с тялото; след това пак настройваш докато си пасне идеално. затягаш горе и си готов. Винаги когато бараш отзад пружините горе задължително трябва да ти е отворено.

Дано съм помогнал, успех!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 9ки или 10ки ще трябва бая да отпуснеш пружините отзад, за да е успоредно тремолото на тялото на китарата.

Ако това няма да ти е вече строят за тази китара, ти препоръчвам да не се захващаш.

Ако пък ще е - по-дебел комплект струни, още една пружина отзад и нагласяне на интонацията и тръс рода.

Редактирано от Lord Shredulous
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е за тебе тази операция младеж!

Купи си дебели струни 11-12 поне и помоли батко си Марин ,/ако желае / да ти помогне!

 

http://forum.muzikant.org/user/3836-liquid-death/

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да си блокираш тремолото изцяло ако не държиш да имаш тремоло за този строй. Така ще имаш стабилността на фиксиран бридж и ще можеш бързо и безболезнено да минаваш от строй в строй.

За по-дебелите струни и тръсрода колегите са писали по горе.

Но ако искаш само да пробваш как звучи, без да пипаш допълнително китарата, горният метод ще ти помогне.

Успех.

;) Марио B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това да си дропваш китара с флойд само за пробата си е бая гърч. После за да я върнеш в Ми пак половин час. Колегата killer ти го е рекнал. Блокирай си тремолото или си вземи http://www.dtuna.com/

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с Корт х 6 аз направих така с 4 пружини струни 10ки започва6 да настроиваш отгоре надолу след време ще усетиш че 6 та се по отпуснала малко пак на 6та и я донастроиващ важното флоида да е успореден :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.