Jump to content
Българският форум за музиканти

И аз да се разпиша :)


Recommended Posts

Крайно време е и аз да се разпиша с нещо тука :)

 

Това е началото на едно парче на адаша Николо Паганини което много ме кефи. Знам, че не го свиря особено добре, но няма да се оправдавам :)

 

Ето го и него:

 

24caprice_niki.mp3

 

Както казва другият адаш "Джангър и металщина" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее Паганини е велик!!!!Кофтито е че , малцина са тези които могат да стигнат неговите висини.Голям виртуоз.Супер е че си се заел с такова тежко начинание и гледам се справяш , но мисля че може да го изсвириш и по добре .....Не искам да играя ролята на съветник , но си мисля че може би ще е хубаво да го посвириш много бавно и постепенно да кчиш скороста.Иначе гледам че чувството си го усетил :)) Успех!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее Паганини е велик!!!!Кофтито е че , малцина са тези които могат да стигнат неговите висини.Голям виртуоз.Супер е че си се заел с такова тежко начинание и гледам се справяш , но мисля че може да го изсвириш и по добре .....Не искам да играя ролята на съветник , но си мисля че може би ще е хубаво да го посвириш много бавно и постепенно да кчиш скороста.Иначе гледам че чувството си го усетил :)) Успех!!!!!!

Напротив, благодарен съм за всеки съвет :)

 

Зная, че трябва да отделя време и да го свиря по-бавно за да се получи точно и чисто. За съжаление не съм хващал китара за 2 поредни дни от повече от 10 годинки и в момента се опитвам да обясня на лявата и дясната си ръка, че са един отбор, а не играят една срещу друга ;)

 

Не е и особено близко до оригинала, защото го свиря по спомени и ме мързи да изровя нотите, но така си ме кефи, само ще се опитам да го изсвиря по-добре.

 

Благодаря за пожеланието ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята да се направи нещо на Паганини е повече от прекрасна! Ама наистина - испускаш мънички части от фразата към края, дай си повече свобода на дясната ръка, малко picking... Надявам се, че приемаш съвета като нещо с позитивно отношение към теб. Успех!!!

 

И... :) !!!

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steve_Vai Мерси, ще се опитам :)

 

DeathZone Много съм заблеян, забравих да напиша :) Значи записът е с Yamaha RG420S -> VAmp2 -> директно в звуковата карта. Иначе ползвах Cool Edit Pro. Няма никаква допълнителна обработка на звука - всичко е само ефекти от vamp-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ники още не си готов за това, но нали се учим де предложението за по-бавно просвирване е пътя за всеки музикант. стремежа за скорост и малкото внимание към чистотата разваля един музикант. блендата е мн добра според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... Определено не съм готов, но това не значи че не трябва да се опитвам :)

 

Казах, че няма да се оправдавам, но все пак ще го направя B)

 

По коледа си купих процесорчето (вамп2-а) с цел да започна отново да свиря и като цяло това се получава - звукът ме мотивира, но за съжаление до вчера успях да отделя общо само няколко часа за свирене. Повечето време прекарах във търсене на софтуер и плямпане във форума :D Както и да е - и това не е загуба, научих много неща :) За съжаление след прекъсване от няколко години, няколко часа свирене не помагат особено много ;)

 

Въпреки това реших да го запиша и да го постна това животно за да се мотивирам допълнително да продължа. А сега мисля да посвиря. Както много обичаше да драска един мой мъчител - "да се изсвири поне 100 пъти" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охххххххх тва със софтуера ми е много познато и аз съм тоест бях зарязал инструмента с тия работи, но какво да се прави после пак се връщаш и така живота е процес. както обичам да казвам живота е неизлечима болест, завършваща фатално/със смърт/ затова нека преболедуваме добре :headbang::curse::curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не стигнахме до свирене. Стигнахме до Арена за да гледаме Бандата на Оушън 2. Но ... такъв е живота :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... Субтитрите на места тотално липсваха, особено много се губеха думи с буквичка "х" в тях :headbang: И имах чувството че гледам divx... Но филмчето не е лошо :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е ДЦЪН!!!Реализацията може би понакузва :headbang:.Ния се плашуънкаш, нали сега опресняваш.Винаги съм мислил обаче ,че компанията на барабани радва много по вече ухото особенно когата става въпроз за такива неща.

п.с. Вамп-а ТРОШИ , МАЧКА,ЦЕПИ и МЕЛИ!!!!!!!!! Много метал има в него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.