Jump to content
Българският форум за музиканти

"обезбрумяване"


Recommended Posts

чак сега осъзнавам какви съм ги нахвърлил.. има брум във високите, трябва да поекранирам или де да знам какво вече :)

поне си начесах крастата и се поизморих

монтажа е на снимката:

http://i43.tinypic.com/r8xpxx.jpg

http://i44.tinypic.com/jaf98w.jpg

схемата е преамп с 2x6n2p поради липса на ецц83:

http://i43.tinypic.com/e0pypu.jpg

и смешен кит с тда2003 монтиран за охлаждане на алуминиевия панел.

---

е, откъде да го почна :)

мерсим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: С правопис и пунктуация за начален курс в училище! Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе всъщност не се чува ако не е докрай, но пък пачовете от процесора супер свистят, съвсем различно звучат :blush: , не като в слушалките, пулта, компа, другото кубе :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак сега осъзнавам какви съм ги нахвърлил.. има брум във високите, трябва да поекранирам или де да знам какво вече :)

***

е, откъде да го почна :)

мерсим

1. Това творение отива в кръглата папка.

2. Обмисля се конструкцията.

Четат се специализирани книжки.

3. Проектира се внимателно.

Пак книжките.

4. Купуват се нови качествени компоненти.

5. Събира се всичко.

6. Пуск на етапи, по стъпала. Измервания и тестове на всяко стъпало.

Пак книжките.

Работи се внимателно защото с тока шега не бива.

Накрая има вероятност и да излезе нещо работещо.

 

За твое съжаление успя да се скараш с най знаещите и можещи хора тук...

 

ПП Само с желание не става. Трябват си знания, усет, опит и измерителна апаратура.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми тръгна от ряз, какво да кажа, мисля че се справих, а?

шунтирах на входа на крайното стъпало с 10 пф и сега е ок, плюс това оригиналния cut контрол за високите липсва, щото липсва драйвера за крайните лампи.

тон контрола на вокс ac 15 - ниските и високите си влияят страшно много едно на друго и ефекта върху блендата е смазващ, има мноого комбинации, тепърва ще го базикам

а най-знаещите много ме дразнят, все едно са хванали господа за шлифера и вече кой знае какво, някаква първобитна схемотехника от 50 години, сакън да не им вземеш занаята

---

явно няма направи сам насоченост този раздел от форума, а е посветен на "най-знаещите" и техните поклонници.

объркал съм се, извинявам се

---

ама положението е - като за без пари, толкова информация, най-знаещите не помагат на начинаещите които си правят домашно кубе.

дал съм 25/30 лева за части, доволен съм!

---

ще съм страшно много благодарен, ако някой ми каже какъв е потенциометъра в оригинален експрешън педал на зуум, в момента имам волюм педал с линеен 50К потенциометър (стерео), и има неприятен момен на рязко превключване между ниски и високи.

плюс това оригиналния потенциометър е с някакъв по малък градус на въртене и не мога да сложа обикновен стандартен Ø6, изобщо не предполагах че има различен стандарт за ъгъла на въртене.

---

също така, определено ми липсват знания и имам нужда да ми се даде акъл, но съм дълбоко прагматичен човек и много ме дразнят коментари от рода на общи приказки, принципни спорове които са свързани с методика, настройка за работа, философия, подготовка, етика отношение, морал, кой какво казал и тъй нататък правене на вятър на устата и липса на конкретна техническа и практическа информация.

 

благодарим

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема ти показаха потенциометъра. Ясно се вижда какъв е ъгъла на резистивния слой.

Раздела е с много "Направи сам" насоченост, правиш си го сам. Тук може да получиш добра идея, съвет, насока... Никой няма да седне да сдъвче всичко, да ти проектира усилвателя и накрая да ти го поднесе наготово.

Щом не те интересуват методиката, принципите, философията, етиката... Работата е зле.

И още нещо, даването на готова сдъвкана информация не носи удоволствие на даващия и не носи знания на вземащия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брумът е смущение с честота 50 или 100 херца. За такова ли става въпрос при теб?

 

Относно пищенето - дай си сметка какво е усилването на отделните стъпала и каква е чувствителността на следващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е поставен много коректно - затова бяха повечето негативни коментари.

Ако все още искаш да пробваш дали ще го бъде без lowpass-филтъра(въпреки, че 10pF не звучи като твърде много, едва ли честотата на срез е твърде ниска), който си направил, чрез добавянвато на кондензатора, трябва да проследиш всичко стъпало по стъпало, а възможните причини попадат в две групи:

- електромагнитни смущения/лош екран/недобро отвеждане на земите и лошо развръзване на захранванията.

- осцилации(търсиш някаква форма на нежелана положителна обратна връзка) - Може да се провери на слух, по-добре е с осцилоскоп, понеже може и да е на доста високи честоти.

Това са моите кратки насоки, повече от това просто няма как да ти кажа, ще е гадаене.

Нямам конкретно предположение, защото в монтажа има известен хаос и може да е комплекс от причини.

Ако във всеки случай не усещаш загуба на високи и нямаш проблеми - може би това, което си направил е достатъчно за Домашен Усилвател Sbirstein v1.0 :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е поставен коректно извинявам се, за два дни нищих въпроса с индуктивност за уауа схема, експрешън педал за зуум и довършване на домашно хибридно кубе.

въпроса с брума е приблизително решен, благодаря ви

остана да донаглася потенциометъра за експрешън педал на зуум, за който питах и в темата за индуктивност, но не става въпрос за потенциометър за самостоятелен педал а за такъв за експрешън педал

пак се извинявам, засега няма да правя уауа, и наздраве :)

ако имам толкова мерак може да си купя фултон някой ден

---

пак се извинявам, няма да занимавам целия форум, брума е ок сега и няма загуби във високите, по метода проба грешка. темата решена

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали педалът ще работи правилно със зуум-а, зависи от това какъв педал очаква зуум-а.

Не мога да се наема да кажа дали вътре трябва да има линеен или логаритмичен потенциометър.

Може би в книжката на зума има някакви данни, но едва ли нещо пречи да експериментираш в границите на разумното.

Предполагам, че за дълбочината на уа-то, както може би и за други неща, в зума си има софтуерни настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брума се чува само само като е усилено до край

не знам каква мощност е, по чипа и захранването предполагам 3/4 вата, но е просто прекрасно и аз съм гений:

http://i40.tinypic.com/2ur48yg.jpg

---

за потенциометъра на зуума не мога да разбера още от гуугъл, май си е точно 50к линеен според някой форум постове

проблема е че не мога да сложа друг от обикновените по магазините, трябва да потърся корпус с по-малък ъгъл на завъртане, защото рейката на педала (korg стерео волюм педал) не може да завърти цял оборот ако махна оригиналния потенциометър

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи 100кОм линеен. Ако ползваш половината завъртане ще си в целта. Ако е повече могат да се добавят резистори. С тях се променя малко предавателната функция, но няма да правим измерителен датчик, все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, трябва пълен оборот.

Процесора реагира в пълен диапазон, дали като волюм контрол, дали като уа ефект или друг ефект.

Има пълен диапазон на ефекта само при при съпротивление 0 ома в крайни положения.

Или трябва потенциометър с по-малък ъгъл на завъртане, или да се сметне и прави по малко зъбно колело, или друг педал направо. Механична работа.

Но при свирене в репетиционната не се усеща.

Изненадващо добър отговор с бленди уауа без драйв. На някой драйвове заради блендата нещо става с честотния спектър и много рязко си личи неплавно превключване от ниски към високи, но се схванах от бленди и вариации и настройки дори с това малко процесорче.

Добре че другото кубе е с фиксиран тон без излишни тонкорекции, щото направо може да хванеш къра от странични настройки и глупости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.