Jump to content
Българският форум за музиканти

АДАТ интерфейс като допълнение към звуковата карта?


musicman

Recommended Posts

Колеги, дайте идея за свестен АДАТ интерфейс, който да служи за допълнение към звуковата карта. Картата е Steinberg MR 816 CSX и в момента мога да ползвам само 8 входа. Искам да разширя с още 8. Идеята е да не ми излезе колкото да купя още една звукова карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи за толкоз пари е доста добре, като се има предвид,че клок-а ще е през Стайнберга (който к'во беше всъщност - РМЕ или Ямаха?).

Честно казано при всички други опции е все едно купуваш още един аудио интерфейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи за толкоз пари е доста добре, като се има предвид,че клок-а ще е през Стайнберга (който к'во беше всъщност - РМЕ или Ямаха?).

Честно казано при всички други опции е все едно купуваш още един аудио интерфейс.

 

Yamaha е.

 

Прав си, май това е единствената опция, която е значително по-евтина от закупуването на още един интерфейс. Не съм работил с устройството, така че не мога да дам мнение, но както с всичко друго, носещо тази марка, имай едно наум, въпреки че имат и не лоши за парите си неща. Апропо, за какво са ти 16 канала? За многопистов запис от живо свирене ли става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо зависи от ценовия клас...... Берингера има супер стабилен клок, приемливи конвертори и преампи, но например Фокусрайт Октопре звучи доста по ясно и преампите са с по-ясен и директен звук. Имам ги и двата при мен, ако някой иска да тества - добре е дошъл.

Ако е нискобюджетна покупка - берингер, ако има бюджет около 300 евро - естествено Фокусрайт, още повече, че има сплит функция за 96 kHz. Берингера е само до 48kHz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!! Видях в нет-а един мод за берингера, където му се байпасват предусилвателите и остават само линейните входове. И се замислям за нещо такова. Така или иначе над 48kHz няма смисъл за домашно студио.

Ама все още много се двоумя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В крайна сметка стигнах до извода, че понеже не записвам едновременно повече от един инструмент, целия този казус мога да го реша просто като взема един допълнителен миксер. За 300 -400 лв. може да се вземе такъв на който може да му се има доверие :) В него мисля да забия всички инструменти а вече процесорите и разни такива неща, които ползвам за обработка на звука ще ги държа в картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 300 -400 лв. може да се вземе такъв на който може да му се има доверие

уви, за записи - не може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.