Jump to content
Българският форум за музиканти

ползване на аудио интерфейс


Recommended Posts

здравейте,

 

имам един аудио интерфейс за китара, пунтаж на беринджър.

как да го ползвам така че китарата да се чува през компа?

---

ползвам малък външен процесор, не ми се занимава със софтуери. коя е възможно най-простата и лека програма така че да чувам звука през интерфейса? с аудасити не става, а ми се ще и нещо още по-просто, колкото интерфейса да се активира.

---

в момента включвам в микрофонния вход и директно си звучи без никакви програми. после си пускам някакъв бакинг трак и си свиря.

сигнала от китарата се смесва с трака и звучи ок, но скоро микрофонната букса на лаптопа ще се разбичка.

---

искам също да я освободя (ползвайки интерфейса за вход), за да мога да записвам от звуковата карта микса с трака чрез байпас кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-ви вариант - ако си с Windows XP (за другите не знам как/дали става) може да пробваш на настроиш Inpunt на PC-то да е Беринджъра, a Output да си е вградената саунд картата.

 

2-ри вариант - -->REAPER<-- много лека и много проста за ползване програма с невероятни възможности. И пак - настройваш на Inpunt Беринджъра и Output слагаш вградената карта.

 

А какъв точно е интерфейса? Няма ли изход за монитори/слушалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това е:

http://image.made-in-china.com/2f0j00dBkQmwhsPobW/Guitar-Link-Cable-USB-W788-.jpg

има изход слушалки. значи от плеъра да настроя интерфейса като аутпут за да слушам трака смесено с интерфейса в слушалките?

---

на XP съм, пробвах от волюм контрола да настроя интерфейса като инпут, но не успях.

ще пробвам с риипър, дано да става да смеся и да запиша китара с трак без байпас кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграй си с Рийпър-а. Така ще станат най-интелигентно нещата. Може и да ти се наложи да си сложиш едни asio4all драйвъри, ако все още нямаш такива, че да ти е ниска латенсията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е омотан тоя рийпър, трябва специално да го изучавам.

някой не ползва ли по лесна програма, трябва ми само да "слуша" аудио интерфейса

между другото пуснах foobar плеъра да свири през аудио интерфейса и изкара такъв мазен бас в слушалките че щях да падна

но не си чувам китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си слушам и без аудио интерфейса, през микрофонния вход смесено без никакви програми

аудио интерфейса за нищо не ми служи, накрая ще разбия микрофонния жак от ръчкане

също нямам идея как да запиша смесено, ама няма и нужда, може да се смеси после.

---

вчера успях да запиша с риипър, но е много ама много смотано.

трябват едни аудио сетингс за запис и други за чуване на записа.

в крайна сметка не си чувам китарата докато записва и нещо цялата идея ми се губи.

---

audacity пък не иска да приема сигнал от интерфейса.

някаква друга програма няма ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а с гитар риг става ли? диска върви със гитар риг, но пък с него може ли да се записва?

ама още не мога да го инсталирам, сидито прави проблеми

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че можеш да запишеш китарата ,но не и да смесиш с трак.

Сега пробвах с гитар риг 4,записвам китарата ,а трака пускам от плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.