Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа китара от Lidl


schOle

Recommended Posts

В Lidl са пуснали класическа китара за 99 лева...въпросът е дали с тези материали, от които е изработена си струва парите.

След като е такъв въпроса, отговора е "а дано, ама надали" :D

На твое място бих се огледал и ослушал из музикалните магазини, форумите и музикалните школи. Намери си или нова или втора ръка за 100-140 лв, която да не е купувана от Метро, Лидл, Мосю Бриколаж и такива разни :D

Например скоро много добри класически китари за 140 лв имаше в Музикален магазин „ХРИСИ” в София. ул. Цар Симеон №82. Направо за парите си бяха невероятни, провери там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво им е на китарите, за 99 лв, включително калъф (20-30 лв.!, тунер (20-30 лв.), стойка (поне 15 лв.), книжка и два диска. Е, колко остана за самата китара? Странна е нечия реакция, че горната дека е от "естествен бор". Глупостта е на поредния малоумен преводач. Става въпрос за иглолистен материал, използван за много акустични инструменти. Лично на мен по-смешно ми звучи "напречни деления от естествен мелхиор". Предполагам се досещате, че става дума за фретовете. Може информацията да е преведена по най-безобразен начин, но това е китара за начинаещи на съвсем прилична цена. Хайде да не се правим на големи специалисти, които сменят по няколко китари на седмица. Лично на мен ми харесва и възможността да се купи 3/4 инструмент, подходящ за дете.

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такова нещо, от такова място никога няма да си купя. За китари, усилватели, цигулки и т.н. си има музикални магазини...

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо нещата се объркват май.

Ако моето дете има иска да опита да свири на китара и го запиша някъде да бъде обучавано, едва ли ще му купя Такамине. Това би било чудесната първа китара.

 

Друг е въпросът, че питащият не уточнява за какво ще се ползва китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

misterj - Така е, ама не баш! Малко отклонение - аз съм проС дърводелец, но с голямо желание и вече доста опит. Преди години започнах работа в работилница за изработване на корабни модели /не е корабомоделизъм/, та там един от възрастните майстори ми връчи рукан или рокан /все едно, това е вид ренде-нце/ и ми посочи модела върху който започнах да дерзая. След минути упорито "търкане" ефекта беше - никакъв! Дойде бригадира и ме гледа учуден - що не става? Поразгледа въпросния инструмент и го замени с неговия - добре заточен и правилно нагласен за работа. Нещата бързичко потръгнаха в правилната посока. На въпроса защо ми е даден този инструмент, отговора беше - "На готово всеки знае!"

Не смятам, че на всеки трябва да се осигури "Такамине", за да започне да свири, но според мен едва ли този тип инструменти /от "Лидл"/ ще подейства вдъхновяващо на начинаещия китарист. Или по скоро както казва един съученик на дъщеря ми /цитат от скайп/: - "Еййй, баща ми найш ко яко свири на китарата - дъ, дъ, дъ , дъ,... нали се сещаш от филма "Мисията невъзможна" :) ... и до там! Разбираш накъде бия.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то е въпрос да се пробва и да се избере подходяща бройка - да не фалшиве, да не бръжди, да няма производвене дефекти и т.н; пък звукът- какъвто е такъв; за 100 лв..? Не, че съм ги виждал въпросните китари в Лидъл, но в днешно време продават евтини китари навсякъде ( и по музикални магазини и по неспециализирани магазини ). Напълно е възможно абсолютно същите китари да се продават и по някои от музикалните магазини за по 150-200 лв. От друга страна пък в един голям музикален магазин има доста повече избор и, особено, ако човек няма някакъв твърдо ограничен бюджет, може да си подбере нещо, което наистина му пасва.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно или е шперплат, както повечето евтини китари, или наистина е смърч, който едва ли е твърде висок клас.

Във всеки случай, ако се избере бройка, за 99 е екстра, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.