Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа китара от Lidl


schOle

Recommended Posts

Здравейте,

В Lidl са пуснали класическа китара за 99 лева. http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_13652.htm Тъй като не разбирам от класически китари въпросът е дали с тези материали, от които е изработена си струва парите.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такова нещо, от такова място никога няма да си купя. За китари, усилватели, цигулки и т.н. си има музикални магазини...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм фен на една немска Лидл луканка, екстра качество, страшно върви с домашно вино.

Т.Н. български панагюрски и не знам си какви, са само скъпи боклуци.

До тук за хапването.

 

Китара от Лидл за 99 сигурно си ги заслужава, като гледам и калъф и книжка с уроци, тунер и стойка за крак.

Самата китара явно не е повече от 50 лв, като махнем останалите работи.

От някакви неподходящи дървета е - с горна част от естествен бор и найлонови струни, страни и гръб от липова дървесина, гриф от клен с напречни деления от естествен мелхиор/ ОБАЧЕ за тези пари - толкова.

 

Да не забравяме , как преди 7-8 години в метро продаваха акустични Ямаха ФГ310 - най-нисък клас, но като за парите си...

Така и с тези. Ще станат за хора с малки изисквания или за начинаещи.

Според мен свири се 6 месеца с такава за надъхване и се сменя с нещо по-добро.

 

Или направо се взима по-добро.

Ох, как ще скоча от Такамин на Алхамбра. :virtuoz:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих китара от Практикер преди време за 39лв. Ушким класическа, ама беше с по-малко тяло и доста тесен гриф, а струните неприемливо отдалечени от грифа. Звукът в сравнение с една класическа Stagg (за 120лв.), беше доста по-мътен и слаб. Честно казано, аз не бих си купил пак такава китара или от подобно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова пари по-добре влез в Musicworld.bg и разгледай .. може да има и китарки с 20-30 лева повече, но 100% ще е по-добре от тази ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав гръцки кашкавал има там, един такъв кръгъл ...

Да ма бирата им е кофти предпочитам си нашенската! Иначе що да не си купи човека китара от там 100% съм сигурен че е зле инструмента ма за 99лв. толкова. А съм сигурен че ще дрънчи някак си. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вероятно са същите, които ги има и в Технополис и Метро.

 

+На кой новак ще му направи впечатление как звучи една китара... Както не разбирам хората, които си взимат iMac за Фейсбук, така не разбирам и хора с първа китара, която не могат да оценят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:secret: Чух, че догодина от Musicworld и Thoman ще внасят "Карловска луканка" и "Шпек" - Леки ... по Коледа и Нова година стават чудеса

 

Весели празници младежи и полека с леда, че от него болят глава и гърло :cheers2:

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.