Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Casio - моля помогнете ми


balombi

Recommended Posts

Здравейте.

Имам любителски клавир casio Lk-110...

Искам да ви попитам дали мога по някакъв начин да го свържа към компютъра , за да му добавя 1-2 нови ритъма...

Отзад клавира има изходи за захранване, слушалки , състейн педал и midi out , midi in ....

Въпроса ми е как мога да го свържа към компютъра си , за да му запиша малко нови ритми...

Моля ви , помогнете ми - ще ви бъда благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма USB , само МИДИ ин - аут - това лошо ли е...

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С USB по-лесно се включва в компютъра. Ще ти трябва преходник - MIDI-USB, но нека преди това някой запознат с това Касио да каже дали могат да се прехвърлят файлове от компа към клавира. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирката е доста детска и мен лично много ме съмнява възможността за прехвърляне на каквото и да било от и към нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля , че може , защото иначе нямаше да ги има онези два изхода за миди отзад , но това може да е пълна глупост - за това моля помонете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/terrasoniq_midi_one.htm

В нета намерих това - според вас това ли е , което ми трябва или съм много далече от истината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С миди вход и изход можеш да управляваш друг клавир който има миди, а можеш и с другия клавир да управляваш твоя. Наистина не е задължително да може да прехвърля файлове от компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля , че може , защото иначе нямаше да ги има онези два изхода за миди отзад , но това може да е пълна глупост - за това моля помонете...

Да - пълна глупост е.

MIDI е технология за пренос на съобщения (най-общо казано), а не на файлове. Всъщност, в Гугъл пише доста неща по въпроса, липсват само хора, които да четат. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не , взел съм го 2ра ръка за 30лв и някак си гаранцията и упътването липсваха...

Моля ви , напишете нещо по въпроса ми за кабела , който показах по-горе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI изпраща прости съобщения от рода на няколко байта. 1 байт е 8 бита. 8 бита означава поредица от нули и единици (примерно 00101011). Такава поредица в десетична бройна система може да кодира максимум 255 в десетична система (256 числа като включим 0). Тъй като не е удобно да се пишат нули и единици се ползва съкратен запис в 16-ична бройна система. Цифрите в десетичната са само 10 и поради този факт се ползват букви от A до F, като цифри в 16-тичната система. А е 10, B-11, ... F-15. С други думи 11111111 се записва като 255 в десетична бройна система и като FF в 16-тична.

Да се върнем на въпроса. По всеки кабел може да се предаде информация, но въпроса е дали устройствата които свързва, могат да разберат правилно тази информация. Този "договор" за комуникация между устройства се нарича протокол. По принцип MIDI протокола не е с цел пренос на файлове ... т.е. за да може да вкарваш звуци в клавира, трябва клавира и компютъра да ползват MIDI кабела по нетрадиционен начин. В MIDI протокола има SysEx команда която стартира низ от байтове с неограничен брой, която служи за именно такива нетрадиционни употреби, но това въобще не означава, че твоя клавир поддържа пренос на файлове.

Кабела на който се надяваш, няма да помогне с нищо! Не го купувай.

:ph34r::recourse:knowledge-is-power.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.