Jump to content
Българският форум за музиканти

Шкурка


Recommended Posts

Абе искам да си сваля боята от гърба на една стара китара и да я боядисам наново, че е много зле. Проблема е, че не знам отде да си зема шкурка - някой да знае магазин в близост до студентски?

 

Кво ще кажете - според мене ми трябва 200 за грубото и 400 за финното.

 

После мисля да я боядисам със спрей за коли - правил съм го върху старата боя и става. Колоните на усилватела и тях така ги боядисах, хем бяха и лакирани, и пак няма проблем. Това просто да се похваля :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В близост до студенски, най-близкото което се сещам е като вземеш 94 за към центъра, и слезеш на завояк където има много складове (мисля че гара Пионер беше, а?) този склад който е точно на спирката, има всякакви шкурки и комсомативи :dance:

Но споредмен почни със 100 че иначе бая работа те чака (ако лаковото покитие е дебело)

Изобщо приготви се за яка мускулна дейност :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Лак няма - само боя, пък 100 ми се вижда мноо грубо. Китара е се пак тва :angry: Ма може за секи случай да зема и една по грубичка в случай че ми писне :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питайте Налбантов ,той вече има опи точно с тази работа.

И според мен 100 си е доста грубо.Ако е боядисвана опитай с някакъв разтворител да смиеш боята до дърво но внимавай да не смиеш и лака на инструмента :wall:

После изчакай хубаво да изсъхне и продължи с 240 .Като усетиш че праха от шкурката е дървен продължи с 400 ,после съвсем леко навлажни дървото и изчакай да изсъхне( по това време порите на дървото ще набъбнат )после повтори с 400 или 600. сега вече си готов за грундиране и лакиране.

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя работата е доста груба - китарата е старичка поръчкова (Univox) и някой гений(от предишните и собственици) я е боядисвал с блажня боя или с не знам кво. Сега седи една грапава и грозна отзад (опред има едно супер яко фолио). С разтрорител дали ще стане? :)

Ако не - мисля да й сваля боята с една по груба и после една по финна шкурка и после да я напръскам със спрей. Колоните на усилвателя ги боядисах със спрей без даже да махам лака(той беше тънък ама се пак имаше) и досега никакъв проблем. Навлажняването за какво е?

Не мисля да я лакирам, а пък грундиране даже не знам кво значи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя работата е доста груба - китарата е старичка поръчкова (Univox) и някой гений(от предишните и собственици) я е боядисвал с блажня боя или с не знам кво. Сега седи една грапава и грозна отзад (опред има едно супер яко фолио). С разтрорител дали ще стане? :)

Ако не - мисля да й сваля боята с една по груба и после една по финна шкурка и после да я напръскам със спрей. Колоните на усилвателя ги боядисах със спрей без даже да махам лака(той беше тънък ама се пак имаше) и досега никакъв проблем. Навлажняването за какво е?

Не мисля да я лакирам, а пък грундиране даже не знам кво значи :)

Аз лично не бих причинил нищо подобно на китарата си. Що не си я боядисаш с боя за китари или нещо подобно.

Просто не моа си представя да си хвана китарата и да почна да я дера с шкурка, била тя и финна. Дори и на кремонката си не бих причинил това. Що не помислиш за лютиер. И най-вече, питай Snowwhite.

 

П.п. Не знам дали такова нещо няма да се отрази на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя работата е доста груба - китарата е старичка поръчкова (Univox) и някой гений(от предишните и собственици) я е боядисвал с блажня боя или с не знам кво. Сега седи една грапава и грозна отзад (опред има едно супер яко фолио). С разтрорител дали ще стане? :)

Ако не - мисля да й сваля боята с една по груба и после една по финна шкурка и после да я напръскам със спрей. Колоните на усилвателя ги боядисах със спрей без даже да махам лака(той беше тънък ама се пак имаше) и досега никакъв проблем. Навлажняването за какво е?

Не мисля да я лакирам, а пък грундиране даже не знам кво значи :)

Аз лично не бих причинил нищо подобно на китарата си. Що не си я боядисаш с боя за китари или нещо подобно.

Просто не моа си представя да си хвана китарата и да почна да я дера с шкурка, била тя и финна. Дори и на кремонката си не бих причинил това. Що не помислиш за лютиер. И най-вече, питай Snowwhite.

 

П.п. Не знам дали такова нещо няма да се отрази на звука.

Преди 2 дена сам с вдете ръце си прелакирах грифа на Ибанез РГ 450 Р

 

Купен преди 4.5 години за 1200 ДМ тва е....

 

 

след полирането смятам че е по добре от оргиналняи които изтрих от

свирене и пот ...

 

много м исе потят ръцете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих причинил нищо подобно на китарата си. Що не си я боядисаш с боя за китари или нещо подобно.

Просто не моа си представя да си хвана китарата и да почна да я дера с шкурка, била тя и финна. Дори и на кремонката си не бих причинил това. Що не помислиш за лютиер. И най-вече, питай Snowwhite.

 

П.п. Не знам дали такова нещо няма да се отрази на звука.

Абе ти май не си я поглеждал отзад. Това което смятам да направя е да оправя жалкия опит на някой преди мен. Представи си една разтечена блажна боя по гърба на китарата. Няма и лак - какъв е проблема?

А относно боядисването - не съм чувал да има боя за китари :lol: Със спрея става бързо и лесно, и най вече равно. Естествено трябва и малко опит, ма не е сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.