Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем с Alessis M1 Mk2 Active


Recommended Posts

Проблема се изразява в т. нар. пържене (много слабо смущение, шум, пукоти) забелязах го на скоро

 

ползвам М-аудио Фаст Трак про аудио карта и незнам марката на кабелите но са поръчвани специално за тая връзка - карта-монитори

 

От къде може да идва проблема и как да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се изразява в т. нар. пържене (много слабо смущение, шум, пукоти) ...

 

От къде може да идва проблема и как да го оправя?

От много места. Откачи входните кабели, остави захранващия - ако продължава проблемът - усилвателите в телата...

В двете тела еднакво ли е ?

Ако спира при извадени входни кабели, е в картата, кабелите, компютъра, замасяването, земни кръгове/вериги...

С хвърляне на боб толкова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е само в едната колона и то когато картата е включена в компютъра проблема се явява след 2-3 мин работа

компютъра ми е Macbook Pro 13"

особено ясно звучи ако ровя в нета или сменям страници , скролирам и тн...

няма промяна ако махна захранването на лаптопа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал същия дразнещ проблем с M-AUDIO firewire 410, който изчезна след като си смених PC-то интересното е че не намирам никаква логика но е факт че с новата машина го няма това. Пробвал съм да я захранвам отделно и от компютъра и се си "бзъткаше и зъзнеше" при отваряне затваряне на прозорци понякога от мърдане на мишката, скролване . Та не мога да си го обясня но те разбирам напълно. Възможно е да е някакво смущение от самия компютър защото го прави само като се извършват някакви процеси. Не знам ма е дразнещо наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем с M-Audio Firewire 410,обаче компютъра ми е нов и се чудя какво става.Компа е с 4 ядрен Sandy Bridge ,8 GB рам,

Съмнявам се в чипсета на Firewire порта ,който е VIA.Дали ако сложа PCI карта към Firewire с Тexas Instr. нещата ще се оправят?

А и щях да забравя ,че ползвам същите монитори, но пасивния вариант.

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако проблема е в тялото а не в картата???? защото се появява независимо дали е пусната или не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така с половинчати питания няма да имаш успех. С гадаене как очакваш да се даде правилен отговор?

Ако идеята е да си чешем езиците и да си губим времето, ОК, но файда няма да има.

Трябва ли да казвам пак, че е необходим специалист, който да направи необходимите проверки, да анализира множество варианти и да отсее къде е причината?

Е, ето казвам го - необходим е специалист за да реши проблема.

Пожелавам успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив е голям град, няма ли специалисти, които да ти помогнат?

Всеки град има известни във форума хора, които правилно или не имат доверието на форумниците. Не знам защо не се включват в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем и по емпиричен път стигнах до извода, че се случва тогава, когато си включа колонките и мишката в предния панел на PC-то. Когато в предния панел нямам включени USB устройства нямам проблем, когато включа колонките в изходите на задния панел - също нямам проблем, макар че там винаги има включени USB устройства. Интуитивно си мисля, че е нещо със замасяването на този преден панел, може би се получава ground loop от масата на аудио конекторите, тази на USB-тата и отделно май си има кабелче за маса на панела. Експериментирайте с подредбата на USB-та и аудио връзки, може и вие да имате подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.