Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackouts™ Modular Preamp


jororock

Recommended Posts

Изглежда интересно.

Като "преобразува" пасивния адаптер в активен, да се разбира ли, че вече не е нужно да се прави ground connection(това ми направи впечатление на китара с EMG)?

Ако прави само това, ще е интересна джиджавка, при условие че струва по-малко от едно качествено екраниране/преокабеляване на китара(за което примерно съм готов да похарча 70-80лв за потове+суич+жак+? за китара с Tone-3wayToggle-Volume контроли)

А ако кара всеки адаптер да звучи като БлекАут(което по някакъв начин ми се втълпи от видеото)... мнее...

Някой от колегите пробвал ли е такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това и направих тази тема. Ако има някой който е по-добре запознат моля да сподели мнение. Видях че GUS G използва тази система, също се казва че намаля шума на адаптера с 12-14 Db!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума на адаптерите няма как да намали, но целия шум от китарата може да падне. Особено ако ползваш телефонна жица вместо китарен кабел.Как пък ги сметнаха тия децибели не ми е ясно, ама айде...

 

Същата концепция е заложена при адаптерите на ЕМГ. Тоест нищо ново. Изкарали са активната електроника на платка и са открили нещо революционно ново и иновативно :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият начин да се разбере е проба - сравнение с истински блекаути. Малко ме съмнява, че ще се извади 1 към 1 тона на блекаутите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може да не е революционно и иновативно, но, ако прави всеки пасивен хъмбъкер да звучи като приличен активен, си е постижение. А, ако може да мине и през някво ключе за превключване от активен в пасивен режим, разнообразието ще е пълно... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука си прав n1k0 , но не разбрах от материала дали това е възможно с този Модулар!

Редактирано от jororock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схема на свързване никъде не намерих! Най-вероятно е такъв усилвател:

EMG-81_Aktive_Pickup.JPG

изнесен извън адаптора. Сигнала от всяка отделна намотка се усилва, двата сигнала се събират и се получава "активен адаптор".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе върти ми се нещо че четох ревюта,и че ако ги слагаш в китара с изразени повече високи,не било сполучливо.А и преди много време четох една мисъл "shit in-shit out" и не ми се вярваше че е така,после един-два пъти се убедих и се оказаха прави хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.