Jump to content
Българският форум за музиканти

Jazz Piano for Jam


emo_tion1

Recommended Posts

Извинявай, Емануил. :) Радваш ме с постоянството да се развиваш, композираш, импровизираш. Харесват ми твоите неща. Не писах тези неща, за да се заяждам, а за да бъдем точни и разбрани от читателите във форума.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе има лек проблем :)

значи и аз като пробвах, да алтервам с хроматизми, да бягам извън гамата която звучи стабилно върху акорда, може да стане прекалено нестабилно

в смисъл има различни хроматични тонове да ги наречем, с които да оцветяваш.

но в по макро план, като слушаш цялото соло как се развива, ако няма по установена логика и някаква постепенност, някаква там "драматургия" - от по стабилно и просто към кулминация и ефектна модулация или де да знам,

ако експериментираш непрекъснато с всичките забежки които са интересни, се губи малко ефекта.

но то затова трябва да се записваш чат пат :)

---

Иначе има СУПЕР попадения!

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

travelcaster2 благодаря. И аз се надявам че не си възприел спора като заяждане. Конфликта всъщност е сблъсък на 2 мнения което няма нищо лошо. А разбира се ако бях се постарал повече да напиша акордите точно нямаше да го има този спор , но пък от друга страна може би и темата нямаше да развие до това ниво :)

 

emosms по прицнип и аз не обичам прекалено фрийй джаза , и съвсем не е нужно да използваш всички техники в един хорус, но пък може да ги тренираш. Все пак тука сме се събрали да джемим , а не да създаваме албуми . А колкото повече експериментираш толкова по-добре. Разбира се крайната цел е свиренето да ти стане по лесно и балансирано , а познанията и упражненията спомагат за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emo_tion1, с твое позволение за радост на солистите и публиката ще постна твоята композиция във вид, удобен за свирене, анализ и подготовка на импровизацията и накрая, за да няма спорове. Както ги беше написал по 7 акорда на ред, съгласи се, че за някои от нас поне бяха малка скрита картинка... :)DSC00503.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен ход До диезна пентатоника върху Ми бемол минор , и До мажорния триад също много освежава върху Си бемола

 

п.п. Може би пианото ако се намали малко ще изпъкне още по добре китарата

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До диез минорна пентатоника върху фа диез минор и до минорна върху фа минор. Самосвирката избива чистотно - за другия джем си купи нов роял - Стейнуей съм чувал че са добри :girl_cray2::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре го поръчвам . Та какво за мене някакви си 100 000 лв :D

 

иначе ако някой реши да се включва може да намали малко средите на пианото и ще се пооправят малко нещата , докато ми донесат рояла :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е вече приказка.

Абе 100 000 лева си е направо половин цена. Сигурно си с връзки или имаш късмет. Честито и в двата случая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Emanuel Boogye-page-001.jpg

 

 

При неделното чистене на файлове намерих това отпреди година. Като се свири соло по-добре е да се мисли с текст, за да е като приказка. И понеже не мога да го изсвиря в това бързо темпо, давам го на ноти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.