Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара до 1200лв


mengeme13

Recommended Posts

Здравейте , спрял съм се на тази китара http://rockshock.eu/...chk=1&Itemid=53 , но не бих отказал и други предложени в до 1200 1300 лв макс. Също така мисля да взема и Vox VT80+ http://www.voxamps.c...nixplus/vtplus/ хареса ми комбинацията от двете неща , но все пак реших да се допитам и до вас. Поздрави

 

Китарката, която си харесал е хубава, но за определен стил музика. Ако си опитен китарист и това търсиш - не е зле, но опита показва, че ако просто те кефи китарката и е един вид прищявка, съвсем скоро може да се окаже, че си дал 1200 лв. за нещо, което вече не те кефи толкова, успех с покупката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...въпросната китара РГА е със стабилно и лесно настройващо се тремоло...електрониката е добра...и формата сравнително универсална...въпреки активните адаптери според мен е подходяща за широк спектър от стилове...от хард рок до хеви метал...виж за джаз и блус е трудна работа...ама при всички положения едва ли би имал повод за съжаление в крайна сметка...става и за начинаещ и за про...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя Godin Redline 3 нектру ли е, че от сайта им не ми стана ясно? И има ли къде да се изпробва? Видях, че имат някакъв дистрибутор, при това - в Пловдив, но това принципно не означава, че там има китари в наличност.

 

Да, в Пловдив е официалния представител на Годин и има китари в наличност!

Този Rеdline-1, с който свиря на клиповете, беше наличен :))

Ако имате интерес относно тези китари, пишете ми на ЛС за повече инфо!

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара за 1200 кинта, макар и да не е хай-енд, определено не минава за инструмент за начинаещи (е, има и хора, които "прохождат" с Гибсън Стандарт, но те са по-скоро изключение), така че се предполага, че купуващият знае какво точно търси. Конкретната китара е подчертано метълска (24 позиции, флойд, активни адаптери) и надали някой с намерение да свири джаз или блус ще се излъже да хвърли 1200 лева само заради красивия й сив финиш, при условие, че в същия ценови клас има множество инструменти, значително по-подходящи за тези стилове. Иначе въпросният инструмент държи първенството в съотношението цена/качество спрямо подобните му от други марки, единствено адаптерите не успяха да ме "убедят" напълно, но апаратурата, на която пробвах в магазина беше съвсем различна от моята, така че може да се окаже, че всъщност стават, а дори и да трябва да се сменят с ЕМГ 81/85 (комплектът е към 150 евро в Томан) офертата пак си струва. Така че да си дойдем на думата - кога ще идват новите модели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се огледаш и за други марки, които биха предложили подобни спецификации на китарата (24 прага, флойд и активни адаптери)

 

Dean имат модели с подобни псецификации

 

само не съм сигурен до колко ще ти влязат в бюджета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си те такава

 

http://www.darkhanga...?id_product=860

 

верно нема 24 прага и активна електроника

 

обаче има такъв масивен и брутален звук, че маха глави имам познат който притежава такава и имах възможността да я пипана и да посвиря на нея просто е страшен дзвер

 

но само този модел 79 те имат по-големи глави и звучат по-добре от другите

 

иначе ето ти една по твоята спецификация

http://www.darkhanga...?id_product=875

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара за 1200 кинта, макар и да не е хай-енд, определено не минава за инструмент за начинаещи (е, има и хора, които "прохождат" с Гибсън Стандарт, но те са по-скоро изключение), така че се предполага, че купуващият знае какво точно търси. Конкретната китара е подчертано метълска (24 позиции, флойд, активни адаптери) и надали някой с намерение да свири джаз или блус ще се излъже да хвърли 1200 лева само заради красивия й сив финиш, при условие, че в същия ценови клас има множество инструменти, значително по-подходящи за тези стилове. Иначе въпросният инструмент държи първенството в съотношението цена/качество спрямо подобните му от други марки, единствено адаптерите не успяха да ме "убедят" напълно, но апаратурата, на която пробвах в магазина беше съвсем различна от моята, така че може да се окаже, че всъщност стават, а дори и да трябва да се сменят с ЕМГ 81/85 (комплектът е към 150 евро в Томан) офертата пак си струва. Така че да си дойдем на думата - кога ще идват новите модели?

 

Ако имаш пари може да "проходиш" и с китара за 10 бона. Това няма никакво значение. "Инструмент за начинаещи" не съществува. Това е понятие, което се ползва за да може родителите да се извинят на децата си, че не могат да им купят по-хубави и е измислен от големите компании за да се наместят в по-ниско платежоспособните целеви групи.

Мисълта ми е, че може да имаш и най-скъпата китара и пак да не можеш да свириш, не е казано, че цената на китарата трябва да е право пропорционална с уменията на китариста.

А и от практична гледна точка е по-добре да си купиш 1 китара, която да ползваш 10 години, отколкото 10 евтини, които да сменяш през няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@horsefucker: Разбира се, че можш да "проходиш" и с китара за 10 000, аз затова съм написал, че има и изключения. Вярно е, и че т. нар. "китари за начинаещи" съществуват, за да попълнят конкретна пазарна ниша - хората, които нямат възможност или желание да платят за по-скъп и (в общия случай) по-качествен инструмент. Обаче има и друг момент - начинаещият китарист обиновено не знае какво точно иска, а и, поне първоначално, не може да оцени предимствата на по-качествения инструмент. Например, ако навремето, преди 20-тина години, когато аз самият "прохождах" с дъртия "Орфей", някой ми беше предложил да избирам между Гибсън за 3 бона и някой Стаг за 300 кинта (макар че такива китари май нямаше тогава) с метълска форма и флойд, съм убеден на 100%, че щях да избера Стага дори и след проба - просто нямаше да разбера, че Гибито звучи по-добре, тъй като в моите ръце и 2-те щяха да са еднакво зле. Освен това, начинаещият няма особена идея нито как "работи" китарата, нито как да се грижи за нея, особено в първата година, и вероятността да причини щети на инструмента не е малка, което би било жалко, ако същият е качествен и скъпоструващ - естествено, като си я купил може и в земята да я разбиеш, но не е там въпросът, а и обикновено парите за първа китара се дават от родителите, които дори и да са по-заможни, в общия случай изпитват известни съмнения относно "сериозността на поредното увлечение" на тяхното отроче, и мисълта за няколко бона, прашасващи в някой ъгъл не им се нрави. Та поради тези причини начинаещите обикновено не "вадят" 1200 кинта за първа китара :)

@Acei: Аз лично имам малко резерви към Dean - мисля, че китарите им са по-скъпи от заслуженото, а и малко ме дразни тяхната политика - опитват се да направят яко пачки на гърба на Даймбег (мир на праха му), пускайки 31242345 модела посмъртно с неговото име, и същевременно в цялата си гама нямат нито един махагонов нектру или сетнек суперстрат (каквото е въпросното РГА)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък да ти кажа зарежи тези предубеждения за политиката на фирмата и т.н. това си е тяхна работа и това не важи за качеството и комфорта при свирене.

 

относно качеството не си прав - евтините корейско изпъленени инструмент са много прецизно направени и по нищо не отстъпват на ибанци за по 4000лв или ESP LTD. Относно цените им - притежавам Dean Deceiver стринг тру окачване :) , 24 прага и активни EMG адаптери. Съответени аналози на конкурентни фирми съм виждал само ESP LTD EC1000 - Е!, дийна струва почти двойно по-евтино, но не отстъпва по качество и на милиметър.

 

така, че не ги съди така - просто виж възможностите

 

дисивъра, който съм ти постнал последно да погледнеш само да видиш какво се предлага е много комфортен инструмент вади много готин звук и не тежи 300кила

 

относно конструкцията на китарите

 

на по долния линк погледни вендета резурекшън бяла китара с изрисувани разни неща

http://www.deanguitars.com/vendetta_series.php

махагоново сет нек китарка тази специално не е с флойд но се намират и с флойд

 

и накрая да ти кажа и аз първоначално си купих айбънъз - посвирих посвирих и го замених.

А гледам си си харесал този модел на айбънъз няма лошо вземи го и много ще се радвам да постнеш едно ревю със снимки и звуци и впечатления от допира си до китарата, но и няма да се учудя ако след година тръгнеш да го заменяш , я за някой шектър, я за някое "и ес пи", я за накой дийн.

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз не казвам, че всички евтини китари са ниско качествени. Разбира се, че има и много добри.

Мисълта ми беше по-скоро, че китариста прави китарата, а не обратното и че ако те кефи една

китара и имаш пари е по-добре да си я купиш, отколкото да вземеш нещо, което не е по вкуса ти и после да го сменяш.

А че 1200лв са доста пари е факт. И богат човек не би отрекъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горд собственик на Ibanez и VOX мога да кажа , че съм доста доволен откъм звук , удобна ми е и ако трябва да съм честен не ми хареса толкова на външен , но за сметка на това ми е много удобна . Благодаря на всички отзовали се !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

според мен точно тази ценова зона за нова китара е недобра. не са много по-добри от ниския клас китари за да си струва парите. аз бих се насочил или към 2 ръка за тези пари или към по-високия клас с малко повече а най-добре към някоя по-ефтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари най-добре си вземи по-висок клас китара втора ръка! Марката е въпрос на вкус и личен избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, той човека вече си я купи :) Другият, който има желание да си я купи, съм аз, обаче искам новия модел, който, уви, още го няма. За втората ръка говорите малко наизуст - следя редовно обявите в нашия форум, както и периодически разглеждам ebay, и мога да ви кажа, че китари като тази (или подобни, изредени в темата по-нагоре), изскачат доволно рядко, а и си държат цена, та не знам какво точно ме съветвате да си взема втора ръка. Също така, не мисля, че "не са много по-добри от ниския клас" - със сигурност като изработка, удобство и звук са несравними с GIO-тата и много по-добри от масови модели като RG350-RG370 например. Но пък ако имате нещо конкретно предвид - тук е моментът да го споделите :) а иначе аз продължавам да си чакам новите модели .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.