Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои музикални програми ползвате и защо?


aarab

Recommended Posts

^Само малка забележка ще си позволя- обикновено пиратските версии на програмите излизат ПРЕДИ официалните ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ползвам Cubase SX3.1 пиратски щото вади по як саунд АХАХАХХХАх ;)

 

 

 

 

 

;)

 

 

 

а иначе ....много умувате...

 

тая нация всеки гледа в чинията на другия...

жалка картина :(

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има заплати 200лв,ще ползваме и пиратски софтуер,не сме виновни,че труда ни не се заплаща...

Лаптопа ми е бъкан с кво ли не,а нямам нищо лицензирано(дори и Уиндоуса...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//офтопик ^ 2

^^Наборе, този извод абстрактен ми дойде ше знаеш :( В с'ми, че не мога да открия връзката.

Всеки му е цел да прави, свири, записва по-добре музика - всички тук са такива хора предполагам. Та идеята ми беше да се фокусираме върху този факт най-вече, а не върху това, че "pirated software rules" (то като е'гати натякването излиза - сори, 7thString - неволно се получава :( ), 'щото това просто не е така.

И тъй като ти се случва да наобикаляш чужди форуми/блогове и т.н., отношението към този тип софтуер и ако не дай Боже някой от членовете задава въпрос, защо във версията, която си свалих от еди къде си нещо не ми работи е крайно негативно и създава интересни (за прочит от нас, като Българи) дискусии.

Така, че това с чинийката не е нашата страна само.

Освен това софтуера особено от типа на Рийзън и ФрутиЛуупс се използва като музикален инструмент, а в другите случаи като средство и както мога да събирам за нов дисторшън, по същия начин го правя и за софтуер, пък си карам със стария дист.

И тъй като знам, че в по принцип е много трудно за младите хора да си купят свестен инструмент и амп дори, пък камо ли софтуер и т'ва става едва в един момент, когато повече време отделяш на работата отколкото на свиренето ('щото обикновено свиренето не ти е работа) то разбирам използването на пиратски софтуер до един момент, до който можеш да си позволиш да събираш кинти за легализирането му... друго нещо не приемам, по мое мнение и съм го написал в горните постове, да не съ повтарям.

 

Айде успех! no hard feelings ;) Все пак коментираме си позициите, не се поучаваме, всеки си е различен и си има мнение, а и без т'ва ще ни преместят тез постове в коша предполагам ;)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има заплати 200лв,ще ползваме и пиратски софтуер,не сме виновни,че труда ни не се заплаща...

Лаптопа ми е бъкан с кво ли не,а нямам нищо лицензирано(дори и Уиндоуса...)

 

 

Докато се разчита на "тънката лайсна" - заплатите ще са по(и под) 200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок серозно.

Купих си легален софтуер за да гледат легално на мен за там за където съм се загледал.

:(

Един човек с цел търси и намира начини.

;)

Успех на всички!

Кораба е общ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе ако искате да сте легални има начини

пускал съм не малко теми...но кой ги гледа...

 

е само един уин хикс пе ви трябва за стотина долара

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

За легалния подход. темата е дълга но не сложна.

Ако колеги искате да издавате музика и то на вън а съм убеден че всеки за това си мечтае.

Трябва да намерите начин да работите с легални програми...колкото и трудно да е ...

Мога да ви кажа пример. Зад океана ИЗОБЩО не ги засяга че заплатата ми е 140$ като учител

Като искаш да "пробиваш" намираш начин а не се оплакваш.

АКО се оплакваш /говоря от опит през годините/ ПРОСТО получаваш "ИГНОР" .Това е :)

 

Ето колегата Ибобз си е купил мак и е решил и проблема с софта.

Който иска се оправя! :)

 

 

 

ето ползвам тези

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry208321

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички писали по темета!

Аз от опит знам,че всеки иска да ползва легален софтуер, но е много трудно, а и според мен има доста добър фриуеър.

Аз лично ползвам много Фрути Луупс, СаундФордж, КуулЕДит и още доста.....ама ако трябва да си ги купя, заедно с Уиндоус...малииииииииииииии....ми, то ча трябва само вода от чешмата да пия....даже и за хляб няма да имам.

Иначе,поздравявам всички които преследват целите си и ползват легален софтуер.

Браво....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Бая висока българска заплата трябва да вземаш, за да можеш да си ги позволиш, лишавайки се само от ядене и изобщо дори само инвестирайки всичко спечелено в софтуер :)

 

А иначе за чужбина е ясно, който има мераци- или много добре трябва да се справя с watermark-овете, или легално :)

 

П.П. в предната тема за легалния софтуер раздъфкахме "водните знаци" в аудиофайловете, идентифициращи програмите и лично се убедих как за 5 минути тия знаци се заличават :)

 

НО поне за мен границата между оригиналния софтуер и пиратския е като границата между бизнеса и хобито, когато почнеш да трупаш кинти на чужд гръб вече е грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Само малка забележка ще си позволя- обикновено пиратските версии на програмите излизат ПРЕДИ официалните :)

И саунда е по ЯК така пишат :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално що се касае до Cubase и Nuendo - всичко е повече от прекрасно, като изключим един дребен проблем - след експортване файла звучи по гадно отколкото прослушване на готовия микс преди да се експортне. Правя сравнение с едно и също парче експортвано на Nuendo 3 и на Pro Tools M-Powered. Не го казвам защото съм фен или мразя една от двете фирми - това не е така - кефя се и на двете.

Пиша го само, защото мисля, че е редно да се отбележи.

 

Хев а гууд тайм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първоначална обработка на миди - Sonar 6. За аудио Cubase SX 3.1, аз лично на участията на Торнадо свиря с VST и са заредени през Cubase, забелязал съм че Sonar-a има проблем с усвояването на РАМ-та , и размърдам ли траковете за да си наглася звуците, сменя и обърква звуците на VST-та ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не поВна дал съм са изказжал тука, ама аре малко мерудия и от мен.

 

Ползвам Рийзън 3. Просто защото това беше единствената програма, която научих, че ставала за правене на музика неква. Вече почти 4 години имам комп и откак излезе Рийзън 2, все нея ползвам. Сега обаче седнах да чета за Нуендо и съм поразен от възможностите... няма да ги изброявам, спокойно!

 

И ползвам така наречените пиратски версии, които аз смея да твърдя би трябвало да се наричат истински демо-версии.

 

1. Защо някой, който е правил нещо си там... кодове-модове, длл-ки-млл-ки, кастфони-настфони, ще ме задължава да дам един лев (примерно) за неговото творение, което е "най-доброто правено досега в този бранш, мулти-функционално ренде Вьорнер, за дома, гарайа, вилата; купувате сега и ще получавате безплатни ъпдейти-подобрения и нововъведения с едно кликване на мишката!"

 

Е, мерси! Аз искам ПЪРВО ДА ГО ПРОБВАМ.

"Ама разбира се, заповядайде, изтеглете си БЕЗПЛАТНО нашата "демо-версия", която обаче НЕ МОЖЕ да експортва създадените на нея файлове (примерно това), за разлика от пълната версия на цена от 1 лв.!

Чакай бе, че каква демонстрационна версия е това тогава!?

Току-що колегата Ибобз спомена, че не харесал как Кюбейс експортвал файловете.

"Ами сигурно е ползвал пиратска версия, при легалната НЯМА, НЯМА, НЯМА такива проблеми!"

Е, аз от де да съм сигурен, че ще е така, както казваш. Ти искаш да си продадеш продукта. Аз искам да купя такъв продукт, но искам първо да го ПРОБВАМ.

 

И за това, колеги, предпочитам "нелегалните", но истински демо-версии.

А, когато от скъпо струващите легални версии ми дадат примерно 30 дни ограничена за тест ПЪЛНОФУНКЦИОНАЛНА, ИСТИНСКА ДЕМО-ВЕРСИЯ, аз ще си я тествам, докато изтествам всичко, де що може да се прави с тая програмка.

 

----------------------------------------------------------------------

 

Още от малък скъсвах нервите на продавачките в музикалните магазини, когато исках "да чуя и следващото парче от албума... и следващото... и следващото..." накрая преценявах дали това което ми се предлага за закупуване си заслужава. Обикновено исках да чуя и друга (тогава касетки бяха, после дойдоха дисковете) касетка, защото, ПО ДЯВОЛИТЕ, дочувах разлика в звука на отделните копия! И така избирах най-харесалия ми продсукт за себе си.

 

Така е и до днес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.