Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои музикални програми ползвате и защо?


aarab

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Може и аз да не съм те разбрал драги!!!

Да, прав си - всяка програма е най-добра за определен тип работа, т.е. с "нещо" се справя най-добре ;) , затова и казах - който с каквото сметне за добре, важното е да има музика :);) .

 

А за другото си още по-прав :) - такива въпроси само до междугалактически войни могат да доведат, стига да има кой да се хване :):greenball:

 

ПС. а м/у другото по кое време си цъкал с ФЛ и на коя версия последно?

Редактирано от DJ Alex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Човек и добре да живее един ден си купува Pro Tools :headbang:

Е айде сакън недей :) Да не започваме за 1029312 път аджеба ПроТулз ли Е или не Е.

Мдам изписали са се милион мнения ала "студиен стандарт" (което е така защото бяха първите, които предложиха хардуер, който гарантира определена производителност) , "всички про-" го използват (което не е съвсем така).

Така че, за всичко си има причини.

Пробвал съм - не ми 'аресва.

Сега съм на Самплитюд и май невър няма да го сменя :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Въпреки, че много хора не одобряват Fruity Loops, от опит мога да кажа, че ако програмата наистина се разбере, а не просто "разцъка", работи много по-добре от други. Тя е много гъвкава, могат да се инпортват различни семпли (което е огромен плюс). Аз се занимавам професионално с нея вече от 6 години. Следователно започнах да забелязвам че 90% от "знаещите специалисти" не използват и 10% от потенциала на Fruity. Разбира се, не искам да влизм в конфликт с никой :metalist: Но смятам, че мнението, че Fruity е играчка е невярно и се ръководи до голяма степен от предубеденост заради наглед лесната работа с нея! Това е мое мнение!

И нещо много важно!

Не е важно каква програма ползваш, важно е колко добър музикант-композитор/изпълнител си!

 

P.S.

В подкрепа на мнението ми ще добавя, че в един от най-големите фестивали за електронна музика има раздел и за Fruity Loops (Cyber Arts).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За аранжиране ползвам Sonar и предните серии на Cakewalk. Не е лек софтуер, но е много интуитивен и лесен за работа, поне в сравнение с Cubase където ти трябват 3 мишки и 2 клавиатури за да работиш нормално(лично мнение) ^_^

 

За обработка на аудио- SoundForge и CoolEdit. Втората има може би най-добрия noise филтър, който съм виждал.

 

За китарата ползвам Guitar Rig, но не защото е най-добра, ми защото така съм свикнал.

 

П.П. Pirated software rules! :D

 

П.П.2- за FL е смешно да се твърди, че е играчка, както за който и да е софтуер, използван от световноизвестни музиканти и студиа :( Половината всепризнати техничари си правят нещата на FL, но и самата му идея е да се занимава с подобен род музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Pirated software rules! :D

..

//оффтопик

Мога да разбера причините, поради които използваш такъв, но не мога да разбера, защо се радваш/гордееш с този факт, както и защо споделяш тези емоции. Намирам го за проява на крайно сгрешен манталитет. ^_^

 

А иначе FL e подходящ за това, за което е подходящ. Чист секвенсър със зачатъци на аудио възможности. Възможностите му за редакция на аудио и въобще обработка на аудио, са доста далеч от това, което предлагат софтуерни продукти от типа на Кюбейз, Сонар, ПроТуулс, Самплитюд ( :( ). Но не му е и това целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

основно за правене на парчета с натурален звук-REASON 2.5,за смесване-ADOBE AUDIGI 2(новото име на COOL EDIT),за редакция-SOUND FORGE,скоро открих REAPER и TRACTION,сега експериментирам с тях,но според мен е по важно с какви плъгини разполагате.Между другото търся PRO TOOLS,но за Win(досега съм намерил само за Mac),видях я у един приятел и мисля,че като функционалност може да замести всички изброени по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ползваш ProTools, ще ти трябва hardwere на DigiDesign ili na M-Audio

 

Не,не,има една лека версия-5 или 5.1,която не изисква фирмен хардуеър,за нея става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не - има ПроТулс фрии, който работи само под Уин98 и е меко казано дърво - макар че дава представа за интерфейса :)

За всички останали се изисква хардуер или на Digidesign или на M-Audio :)

 

бтв. ПроТулс не може да замести Reason, просто двата софтуера са различни и с различна насоченост и функции. ПроТулс запис/микс/мастер/едитинг, Рийзън - секвенсър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да разбера причините, поради които използваш такъв, но не мога да разбера, защо се радваш/гордееш с този факт, както и защо споделяш тези емоции.

 

Щом се радвам, не считам за грешно да го изразя, без да ме е грижа кой се дразни на това :( Радвам се, че има хора, които правят възможно за такива като мен, които нямат финансовия ресурс да си позволят хилядодоларни програми, да си ги свалят за 5 мин :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//още повече офтопик

^Това е различно от "Pirated software rules". Защото не pirated software rules, a хората, които ти дават възможността да използваш пълните версии на софтуера "rule" & "having no money sucks". И самите те също пишат, че ако използваш софтуера и "те кефи" да си го купиш. Естествено, като (не - ако) имаш възможност. Наясно съм, че не всеки може да отдели тези пари във всеки момент от време, както съм наясно, че всеки от нас винаги гледа да има макс версията на всичко, докато значителна част от хората по света използват и по-стари версии, пък и по-леките версии - не е необходимо да имаш Cubase SX или Nuendo, при положение че СЛ също върши работа например (Кюбейз е използван просто като пример тук).

Аз не се дразня, просто отбелязвам мнението ми, че го намирам за сгрешен манталитет и отношение - и при това, забележи, не това, че го използваш, а точно това изразяване "pirated software rules". Защото каквито и словесни еквилибристики и основания, относно материалното положение в страната, да се използват - това си е кражба, демек "stealing rules". T'ва разбира се е само моето мнение, с което не ангажирам абсолютно никой :( All the best и успех :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой между другото замислял ли се е кой финансира човека, който си е изгубил 4 месеца на пълен работен ден да пише софтуерна тапа за нуендо и после да я интегрира в инсталацията...

Също така защо хакнатите версии на тия програми се появяват около излизането на следващата официална версия?

Пределно ясно е, че който има възможности и намерение да си купи дадена програма, той ще го направи, а който не - няма да си я купи независимо дали сега или след 5 години.

Това с хакнатите програми е малко стратегия тип про туулс фрии...

 

Иначе по темата - аз си ползвам основно GarageBand, който ми е в мултимедийния пакет на операционната система. Идеален е като секвенсър и има вградени добри семпли, ефекти и бейзик възможности за редакция, които за демо запис са напълно достатъчни, а пък за по сериозен аудио едитинг - Audacity.

Иначе като ми се налага да правя сериозни работи - отивам и си ги смесвам и мастерирам в студио, което ще е така, докато си направя мое си студио, където софта ще ми е официално купен.

 

Иначе още малко по темата за софта - забелязвам, че много хора са склонни да дадат някой лев за софт, защото примерно ги е страх да не ги фанат (това в сферата на онази истерия с мп3-ойките, торентите и т.н.), а не защото считат, че хората, които са си скъсали гъза да я направят съответната програма заслужават да им се плати за труда. Знам, че фирми като Steinberg и DigiDesign не са приритали за 1.20 лв. за един хляб и едно кисело мляко, ама въпроса е принципен.

Тва е все едно някой като налее примерно 5000 лв. за да запише читав албум с як и наточен саунд и после някви хора да казват: ми за кво да ходя да давам 20 лв. за диск, като то тука след 1-2 седмици ше мога да си го дръпна от някъде? Това го казвам от гледна точка на сериозното ми участие в Music Station и албума Shaping...някой знае ли:

 

1. Колко пари съм получил аз за това че съм написал 75% от музиката в тоя албум?

2. А дали ми е много приятно като тоя албум си го намирам в eMule с не-знам-си-колко-стотин сийдъри, или пък го намирам я в дата.бг, я в някой друг такъв сайт?

 

______

Отговори:

1. 0.00 лв.

2. Ми не ми е много готино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам си Сонарчето което пристигна заедно със синтито.Преди няколко месеца се ъпгрейднах на Сонар 5.2 и съм повече от доволен.

 

П.С. Тоз Кюбейс така и не успсях да му свикна начи!А и лично мен юзъринтерфейсът ни ма кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.