Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои музикални програми ползвате и защо?


aarab

Recommended Posts

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не се занимавам сериозно със софтуер.Пробвах CU base(не съм сигурен да ли така се пише)и не ме накефи,а фрутито наистина е играчка-аз съм дете :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ми кажете кои са най - добрите програми за музика, откъде си теглите семпли и т.н.

Благодаря!

Аз лично ползвам различни програми в зависимост от това какво правя.

За миди Cakewalk за аудио Sound Forge за многопистов запис Cool Edit или ACID

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам ФЛ студиото за барабани, басове и тук-там електроники, пък после си пиша китарите на Куледит. Естествено, нямам претенции за качество, но за превюта на парчета, а и е така, да се накефя, да си посвиря - стават. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FL Studio, вече 7-ма година май ще стане. Ще помоля само да не почваме старата война, коя програма за какви SHITS става :) . Мен ме кефи, звука е на добро ниво, много гъвкава, нищо общо с разпространеното мнение, че е детска и не става за нищо :P:headbang: (и то най-вече от хора, които или никога не са работили с нея или са сядали за малко да я пробват :headbang: , а също и заради странния интерфейс и др.), а и всичко според мен си зависи от това кой с какво е свикнал и кое му е най-удобно и бързо за работа :headbang: . С нея си правя абсолютно всичко от А до Я с помоща на малко допълнителни VSTi plugins (така или иначе без допълнения не може, особено като правиш разнообразна музика). Единствено прибягвам от време на време до помоща на Audition (бившият CoolEdit, с него съм от излизането му сигурно :headbang: ), за окончателна обработка, като мастериране (докъдето мога де :headbang: ). С нея съм правил както електронна, така и по-акустична музика, soundtracks, рок, хип-хоп, най-вече експериментална музика, смесена от One-Shot samples, СИНТОВЕ (VST), живо аудио, вокали... абе всичко що го има и върши работа :headbang: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм писал и други пъти че ползвам TRACKTION на Маки и съм много доволен също много лекичка и пъргава. А относно REAPER-а не знам нищо но съм доста любопитен и ще я пробвам задължително. F Loops........еееееееех FL Studio........аз преди го ползвах за дръм машина преди да се понауча да работя с по-сложни програмки и може да няма кой знае какъв саунд ама е полезна!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...еееееееех FL Studio........аз преди го ползвах за дръм машина преди да се понауча да работя с по-сложни програмки и може да няма кой знае какъв саунд ама е полезна!!!

Малко противоречиво звучи. Така и не става ясно:

Научил си единствено как да го ползваш като дръм машина, затова си преценил, че е лесен и елементарен и си решил да минеш на по-сложен софтуер... :):) ... а туй дето го каза накрая за саунда май беше от куртоазия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...еееееееех FL Studio........аз преди го ползвах за дръм машина преди да се понауча да работя с по-сложни програмки и може да няма кой знае какъв саунд ама е полезна!!!

Малко противоречиво звучи. Така и не става ясно:

Научил си единствено как да го ползваш като дръм машина, затова си преценил, че е лесен и елементарен и си решил да минеш на по-сложен софтуер... :greenball:;) ... а туй дето го каза накрая за саунда май беше от куртоазия :)

Нищо подобно драги!!!

Преди да се запозная с Кубези и т.н. щъках само с ФЛ. Правил съм доста неща на него и смея да твърдя че е добра програмка но за определени неща.Относно куртоазията няма да коментирам. Напълно искрен съм!!! Моите уважения просто не съм се изразил ясно най вероятно

 

А тема та е способна да предизвика още една Балканска война(да не казвам световна) ;):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.