Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направиш кабел за управление на LINE6 FBV устройства!


Recommended Posts

Така тук колеги ще обясня подробно за не просветените как да си направите кабел за управление на LINE6 с FBV футслич педал за много, много ма много тънки кинти.

Начините са два аз лично предпочитам първия, обаче не ми се даваха пари за клещи и моя кабел е по втрия начин. Като начало ще сложа една картинка по която ще се ръководите за свързването на буксичките. Та на картинката се виждат ясно пиновете на буксата по долу ще обясня кой с кой се свързва.

Те я те:

ethernetrj45a.gif

 

1. Начин първи.

Нуждаете се от:

1. 1 - Клещи за кримпване (служат за правене на мрежови кабели).

2. 1 - Два накрайника RG45 (буксата която ви влиза в компютъра и отива до вашия Интернет доставчик)

3. 1 - Мрежов кабел(дължина по избор)

Кримва се по следния начин:

Pin 1 с Pin 8

Pin 2 с Pin 7

Pin 3 с Pin 6

Pin 4 с Pin 5

Pin 5 с Pin 4

Pin 6 с Pin 3

Pin 7 с Pin 2

Pin 8 с Pin 1

 

2. Начин втори.

Нуждаете се от:

2. 1 - Готов мрежов кабел(закупен от всеки един магазин за компютри)

2. 2 - Изолирбанд (за изолация на проводниците)

2. 3 - Нож (от шкафа на кухнята)

Аз използвах и термошлаух щото става по красиво :)

Та режете купешкия кабел на 2 части оголвате всичките жички и го свързвате по пинове спрямо горепосоченото. Ясно се вижда през буксата цвета на кабелите (дали е оранжево бял, кафяв и т. н.) Та ориентира е по цветове гледате буксата от едната страна и буксата от другата и кой цвят кабел в кой пин влиза. Моя кабел е така направен оплаквания никакви!

http://img37.imagesh...6/img0253zo.jpg

http://img716.images...4/img0254zp.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не става ли с готов crossover кабел? в някои магазини нали правят кабелите на място и можеш да ги помолиш да ти направят "кроснат", а не "прав".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "полеви" условия RJ-45 и подобните съединители може да се кримпнат и с подходяща права отверка. Трябва малко сръчност и да си пазите ръцете. Разбира се с хубави клещи е най добре.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lyu_records, мисля че бъркаш.

 

Лайна6 работи с обикновен кроснат мрежов кабел. Не е нужно преправяне. Пробвал съм го и работи. Лайна6 са проявили разбиране и са го направили така с цел кабелът им да е универсален. Не са се направили на мангали и да го "кроснат" както им е изгодно на тях с цел да си продават кабелите на безумна цена спрямо наличните мрежови кабели на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тези устройства, но според ръководството за употреба може да се изпозва стандартен мрежов кабел RJ45 (препоръчват да е висококачествен):

 

http://l6c.scdn.line6.net/data/l/0a06000fe62d44e39827abedd/application/pdf/FBV%20User%20Manual%20-%20English.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колеги, сигорен съм в гореспоменатото това което съм написал е замерено от оригинален кабел и вече е изпробвано. Кросолвър кабела не е свързан така може да се види горе на картинката. Идеята ми е такава, че кабел за оправление през FBV фабрично направен в магазин за компютърни стоки няма да намерите (поне аз не намерих) темата съм я писал защото съм имал такъв проблем. Та написал съм как става номера и мисля, че няма нужда от спор при полужение че работи. @Nikifena не знам какво искаш да кажеш с кроснат кабел но ти си ми правил кабел точно по гореспоменатия начин, е свързан. Ако имаш предвид кросолвър кабел начина на свързване е съвсем различен на картинката се вижда и етернетския и кросолвъра. Та нямат нищо общо с този който имам аз за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй ето го кросолвър кабела:

crossovercable.gif

С който 100% не става. Защото моя закупен от магазин за компютърни чарколяци беше същия ако на някой му се спори мога да го снимам от близко че е 1:1 с този на картинката. Тук се реже и се свързва по следния начин:

от страна А към страна Б (от ляво към дясно) спрямо картинката.

оранжево с зелено

оранжево бяло с зелено бяло

зелено с оранжево

зелено бяло с оранжево бяло

другите се оставят така

има 2 варианта на кросолвър кабел

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно. Извинявам се, моя грешка.

 

10base-Т ама не кроснат. Продават се и такива кабели. По-трудно се намират, но в магазина се водят "не кроснати". Служат за връзка между 2 компютъра.

10-100baseT_rj45_connector_standard.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама пак не е така. Обикновен "не кроснат" е все едно прав. По - често се намират тези всъщност и до скоро по-вероятно беше да НЕ станат за връзка между 2 компютъра. Питате за обикновен patch кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно. Извинявам се, моя грешка.

 

10base-Т ама не кроснат. Продават се и такива кабели. По-трудно се намират, но в магазина се водят "не кроснати". Служат за връзка между 2 компютъра.

10-100baseT_rj45_connector_standard.jpg

 

Мисля че и с това няма да стане :)

Това е етернетски кабел стандартен даже го има и на картинката горе. Бе това което съм написал е прясно прясно пробвано и работи 100%

Някой има ли представа дали POD 2.0 поддържа "ла ла" при наличието на такава педалиера и ако поддържа може ли да се настройва по някакъв начин самото "ла ла"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.