Jump to content
Българският форум за музиканти

За посланията в текстовете


AXE

Recommended Posts

Мисля че много голямо значение има и мелодичната линия на вокала. Ако не е добре написана посланието не звучи много уместно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля че всичко е важно-и мелодичната линия, и аранжимента и посланието на текста, както и това да е написан добре. А най много се дразня на текстове, които като се изпеят се набъкват с прозодии-може иначе да са гениални, но като им се нае*ат ударенията... Звучи ми тъпо. Ето защо след една издадена стихосбирка пак ми е трудно да напиша текст-за момента имам около 10% от текстовете за песните, за които съм направил вече музиката. А всъщност предпочитам да пиша малко по-отнесени символистични работи, като не обичам да има рима (така лесно се избягва римуването на една дума със същата :blink: ). Обикновено гледам да се съсредоточа върху чувства и образи, вместо върху ситуации и истории - но то е повлияно главно от стиловите насоки на музиката ми. А обичам да правя и текстове-гаври с чалга хитове-смятам да ги запиша и да ги издам, с риск да ме линчуват две-три цигански махали :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADDICTED TO THE VAGINAL SKIN е едно недвусмислено послание; Крис Барнс и Канибалите - медиатори м/у монополизма в Татовината и межу'родното положение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Слушали ли сте "Stairway To Heaven" на Led Zeppelin наобратно?!

Това само по себе си е такова послание, каквото... ;)

[/quot

 

По добре се замисли върху смисала на текста в правилен словоред и слушайки последователно прекрасната мелодия.Аз съм сигурен че когато Robert Plant е писал текста не го е писал на обратно и Jimmy Page също не е измислил мелодията на обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушали ли сте "Stairway To Heaven" на Led Zeppelin наобратно?!

Това само по себе си е такова послание, каквото... ;)

[/quot

 

По добре се замисли върху смисала на текста в правилен словоред и слушайки последователно прекрасната мелодия.Аз съм сигурен че когато Robert Plant е писал текста не го е писал на обратно и Jimmy Page също не е измислил мелодията на обратно.

 

Повярвай, всички сме слушали това парче безброй пъти. И определено е едно гениално ангелско творение. Но това не обяснява съвсем смисленото и съвсем не случайно "посление", което се чува наобратно. Ако съдя по ника ти, трябва да си го чувал. Ако не си - потърси го. Може пък да ти допадне :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените музиканти - текстописци в залата или алеята на славата на поетите - текстописци в Англия

са тандема - Brian May/Freddie Mercury - Текстовете на Queen са феноменални само като чуеш Show must go on и настръхваш, няма защо да го поствам - да не говорим за други.

Изключителен е и текста на Pink Floyd - High Hopes той е уникален - а в комбинация с музиката много силно кърти

 

Beyond the horizon of the place we lived when we were young

In a world of magnets and miracles

Our thoughts strayed constantly and without boundary

The ringing of the division bell had begun

Along the long road and on down the causeway

Do they still meet there by the cut

There was a ragged man that followed in our footsteps

Running before time took our dreams away

Leaving the myriad small creatures trying to tie us to the ground

To a life consumed by slow decay

 

The grass was greener

The light was brighter

With friends surrounded

The nights of wonder

 

Looking beyond the embers of bridges glowing behind us

To a glimpse of how green it was on the other side

Steps taken forwards but sleepwalking back again

Dragged by the force of some inner tide

At a higher altitude with flag unfurled

We reached the dizzy heights of that dreamed of world

 

****

 

Encumbered forever by desire and ambition

There's a hunger still unsatisfied

Our weary eyes still stray to the horizon

go down this road we've been so many times

 

The grass was greener

The light was brighter

The taste was sweeter

The nights of wonder

With friends surrounded

The dawn mist glowing

The water flowing

The endless river

 

Forever and ever

 

 

Има дълбочина и многопластовост

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дейвид никога не се славел като много добър текстописец. Жена му Поли Самсън му помага за текстовете на Division Bell. Найстина много е готин текста на High Hopes. И тесктовете на Роджър Уотърс не са за изхвърляне :yahoo:

Pink Floyd :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много го мразя това с текстовете на обратно! Слушайте песента като хората...И ако още някой каже нещо за Stairway to Heaven шь си има работа с мен-това ми е любимата песен. :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените музиканти - текстописци в залата или алеята на славата на поетите - текстописци в Англия

Химикалче, листче - "Изтървах се"

 

100 пъти и ш'се сетиш за още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много го мразя това с текстовете на обратно! Слушайте песента като хората...И ако още някой каже нещо за Stairway to Heaven шь си има работа с мен-това ми е любимата песен. :blink:

 

 

:blink::thumbup::thumbup: това е и моето мнение.А всеки да си я слуша песента както му е кеф.Аз лично не мисля че има смисал на обратно ,но всеки има право на собствено мнение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

(: хора можете ли да ми кажете нещо за една песен> PanterA - Primal Concrete Sledge >ако не се лъжа това означава -Примитивна конкретна шейна ,ето ви и текста ...вижте го и ми кажете дали намирате някакъв смисал и какъв/ :wacko:

 

 

>>> Primal Concrete Sledge

 

There's a double standard for the way we live

If there's nothing to have, well then there's nothing to save

I'll break a sweat and I don't regret

What you'd kill to see brings out the god in me.

 

Come and be with me

Live my twisted dream

Pro devoted pledge

Time for primal concrete sledge

 

The man of a thousand retirements

Will always be the one to tell you when to quit

I won't take stock in a withered man

I'm reaching into you, I'll make you understand

 

Come and be with me

Live my twisted dream

Pro devoted pledge

Time for primal concrete sledge

 

 

:wallbash: :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..м да има и такова значение, но самия текст на песента си няма много смисъл

...примерно припева: '<Ела и бъди с мен, живей моята разбъркана мечта, за вечния залог.Време е за примитивна бетонна шейна.>

 

 

:]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.