Jump to content
Българският форум за музиканти

За посланията в текстовете


AXE

Recommended Posts

Е сеа нема ноо да се смеете.

 

 

Тоя пич - дето си говориме с него - току що усетих, че е вокалиста на мойта група :headbang: Не съм тъп, въобще :headbang:

При това по текста го познах. Ебах маа му :headbang:

 

 

А иначе текста е як дееба :headbang:

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е сеа нема ноо да се смеете.

 

 

Тоя пич - дето си говориме с него - току що усетих, че е вокалиста на мойта група :headbang: Не съм тъп, въобще :headbang:

При това по текста го познах. Ебах маа му :headbang:

 

 

А иначе текста е як дееба :headbang:

Благодарим, мой човек, тва че ме позна по текста е ноо яко(и забавно) :D

 

HEAVY METAL :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сеа нема ноо да се смеете.

 

 

    Тоя пич - дето си говориме с него - току що усетих, че е вокалиста на мойта група :headbang: Не съм тъп, въобще  :headbang:

  При това по текста го познах. Ебах маа му  :D

 

 

        А иначе текста е як дееба :headbang:

lol.gif

 

Относно текста - apathy много се повтаря. Използвай синоними или пробвай да го кажеш по друг начин. Римата на heaven с heaven :headbang: също не ми звучи много добре. А следното е крайно лично мнение, но мисля че начина на изказване не е много поетичен. Ти може и това да си целил де, ама да си кажа.

 

Иначе е гот, а идеята ми е позната отнякъде :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се понякое време в близко бъдеще този текст да се имплантира в песен

Здрасти пич, евала за дългия текст! :headbang:

 

Защо не опиташ да намериш по-подходящи и значещи думи в българския език?

 

Може да ти хареса. Хората и с румънски станаха световно-известни, а Ерол от Уикеда пък обяснява, че и на немците им пее на български по клубовете.

 

Желая ти вдъхновение! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерол от Уикеда пък обяснява, че и на немците им пее на български по клубовете.

А на нас в Шипката ни пее на английски, мръсника :think:

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сеа нема ноо да се смеете.

 

 

    Тоя пич - дето си говориме с него - току що усетих, че е вокалиста на мойта група :headbang: Не съм тъп, въобще  ;)

  При това по текста го познах. Ебах маа му  :D

 

 

        А иначе текста е як дееба :D

lol.gif

 

Относно текста - apathy много се повтаря. Използвай синоними или пробвай да го кажеш по друг начин. Римата на heaven с heaven :headbang: също не ми звучи много добре. А следното е крайно лично мнение, но мисля че начина на изказване не е много поетичен. Ти може и това да си целил де, ама да си кажа.

 

Иначе е гот, а идеята ми е позната отнякъде ;)

Повтарянето на думата Apathy толкова много пъти е съвсем умишлено, пък и не е брутално тавталогично,още товече че това е песен.

За римата heaven/haven: мислих я повече от един час и не измислих нищо по-добро като рима на haven. Пък и мисля че като се изпее, няма да е толкова зле.

Относно това дали съм поетичен, сигурно си прав, че не съм особено поетичен, но не съм се и стремял към такова нещо. А както споменах, не съм учил английски, нито пък съм чел английска поезия, така че ми трябва още много хляб докато стана добър поет на английски. А и като понапиша още някой друг текст ясно ще си проличи до колко съм поетичен.Може би пък това си е моя стил,още не знам.

А ако ти звучи познато, съвсем определено не съм плагиатствал.Това никак не ми е в кръвта.

 

 

По между другото благодаря за критиката

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид че си плагиатствал. Просто и аз написах една песен с донякъде сходна идея, и затова ми харесва :headbang:

 

Според мен винаги си е хубаво да получиш и известна доза конструктивна критика. Ако само хвалиш някой му правиш мечешка услуга. Ако пък само го критикуваш може да го откажеш. Номера е в баланса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heaven - heathen и seven примерно :D

 

 

А не прекомерната поетичност - таман ше има с кой да се балансира мойта прекалената :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид че си плагиатствал. Просто и аз написах една песен с донякъде сходна идея, и затова ми харесва :headbang:

 

Според мен винаги си е хубаво да получиш и известна доза конструктивна критика. Ако само хвалиш някой му правиш мечешка услуга. Ако пък само го критикуваш може да го откажеш. Номера е в баланса :D

Така си е, напълно съм съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да го преработя 'малко' това на Парапсихичния :headbang: Нали аз че си го свирим :headbang:

 

Ето моя вариант:

 

Look all the way to the horizon

I see, feel the torpidity

Souls drenched as in some poison

Why worship the stupidity?

 

Looking here – everywhere

I see, I’m horrified by this

Eyes, dead gaze into nowhere

Wish for something trully miss

 

Like marble carvings their faces

All alike, as united by telepathy

Such crowds people, many places

A vortex of mass apathy

 

Ch:

They are all humble creatures – the apathy shall destroy them

they sing in tiny seasures – the apathy wrote their anthem:

‘We don’t give a damn – the dreadfull deeds no mere seven

regret is all there is – and apathy is our haven’

 

Horrible rows of straight line faces

And empty eyes, like black mat glasses

Such crowds people, many places

The flood of ignorance just passes...

 

 

 

А? Дайте критика :D Има още да се поизшлайфа, ама май не стана зле :headbang:

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко са песните на български които са ме трошали като послания.

Земя на слепци-Ахат

..за ветропоказателите... - Контрол

Нека бъде светлина - Васко Кръпката

...просто са ме карали да се записля, тълкованието си е инсдивидуално за всеки.

Религиозни Заблуди - Алкохол :) (здрав текст плачещ за ремикс на музиката)Последната не вярвам да сте я чували.

Инъче тия истории с посланията мен много не ме впечатляват, в смъсъл такъв че това е последния критерий за музика който имам въобще.Макар че не бива да им се обръща гръб.

В голям процент от музиката която ме кефи незнам за какво и защо се пее.

 

А за всички разбирачи които толкова се омотват да разберат нещо и накрая казват че е гениално щото посланието е скрито и шъфъра е много психарски, целувки и прегръдки

 

Казах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но някои не обичат да знаят за своя български род, а се обръщат към чужда култура и чужд език и не се грижат за своя български език, но се учат да четат и говорят по гръцки и се срамуват да се нарекат българи. О неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш на своя език? Или българите не са имали царство и държава?...

Никои да не се засяга!

Цитата го давам за да подсиля молбата си. Не ви приканвам да спрете да пишете на чужди езици, но все пак не забравяйте и майчиния си! :exclaim:

Може и системата да е крива и да Ви отвръщава, но българския народ няма вина за това!

Край!

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой го е забравил? Просто на някои английския ни се струва по подходящ за това което правим.

Пък и ако се стремиш към по широка аудитория, е добре да е на английски. Сега някой ще каже пак че песни на румънски и азербайджански ставали хитове. Да, ама колко хора знаят за кво се пее в тия песни? Аз да не съм написал текст на някоя песен само за да намирам работа на вокалиста!? Вложил съм някакъв смисъл, нещо което за мен има значение, и следователно искам то да стигне до хората. Не само да си тананикат на-на-на без да знаят за кво става въпрос. Та така.

И аз не искам да засегна никой - кой както го кефи :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.