Jump to content
Българският форум за музиканти

За посланията в текстовете


AXE

Recommended Posts

текстът отразява вътрешната емоция на текстописеца и трябва да предаде настроението на слушателя - доколкото си спомням това се наричаше непроизволна перцепция ( възприятие )-манипулация на съзнанието! макар че звучи ужасно и силно ..използваческо и лицемерно - това е, момчета! всеки е завладян по един или друг начин от посланието на дадена песен - а такова има дори и в дета, където веднъж Крис Нарнс ми пя за изнасилване на цяла ферма с различи животни! знам какво искаше да ми каже, друг е върпосът доколко ми се понрави посланието му! а за хора, които обичат да експериментират и правят текстове без особена смислова връзка, мисля че самият факт, че иска да те обърка е своеобразно послание - помогнете ми, и аз съм объркан или абе що не си... майката, че ме карате да се мъча с некви текстове????? хейтъри има колкото искаш!

повечето неща си ги пиша сам, не знам дали съм прав ( най- верояно не ), но мсиля, че само аз мога да си изпея тексът с емоциятакоято съм вложил в него! все не ми харесва как го правеше вокалът ни, докато имахме такъв!

има и още един момент - човек пише текстове според вдъхновението си - веднъз се вдъхновява от любовта си, друг път - от отчаянието си, понякога дори от смъртта!!! и какво се получава? едно всестранно творчество, застъпващо различни теми ( включително и музикални )... ето ви пример :

..една си ти - безпомощен ме правиш

една си ти - в надиплени слова

те моля нежно да направиш

каквото искаш с моята душа....

 

малко отчаяно - .. аз те моля ти да ми простиш

макар по пътища свои да вървиш

просто страстно, до болка бих желал

да ти дам това, което бих ти дал...

 

 

и изведнъж агресивно - Кой си ти? защо желаеш

с мене да си поиграеш?

думи тракаш като сврака

подценяваш ме глупако!!!

 

анакрая направо брутално - Къс по къс без жал ще режа

че менталната ми мрежа

се задръсти

от чевръсти пръсти....

 

съзалявам, няма да цитирам по - ...'' лошите '' ми текстове, защото ме е леко срам..:headbang::)

 

последно - в моята група пея на английски,з ащото имам говорен дефект с Р - то на български и се получава неприятно и дразнещо ухото! докато при английския ( аз пея американски пънк със съответното полуизядено R ) нещата са достатъчно отработени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бравос! МНОГО рядко се случва да има смислени текстове на български...

 

Бих искал да чуя как ще звучи това в парчето, много ми е любопитно :lol::lol:

 

Продължавай в тоя дух, определено имаш "нещото" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не пиша текстове на български! Щото за да излезе един текст хубав на български трябва да е много много добре написан да казва всичко с малко думи а мен не ме бива много от към поезията! :lol: Всичко което съм написал на български (което не е много) ми изглежда глупаво пошло и без смисъл! А и когато се пее на български се обръща най-голямо внимание на текста и вокала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос! МНОГО рядко се случва да има смислени текстове на български...

 

Бих искал да чуя как ще звучи това в парчето, много ми е любопитно :):)

 

Продължавай в тоя дух, определено имаш "нещото" :D

Благодаря ти, признанието винаги е било стимул за вдъхновението на скронмия текстописец и силно да се каже поет :) :) само да отбележа, че това, което цитирах, не е тематично свързано в една песен, просто беше пример за различни мои.. '' моменти ''. Не знам защо, но в псоелдно време ме избива силно на лирика ( може би защото съм хронично влюбен в моето момиче ), затова..ще простите сладникавостта ми, но не мога да се сдържа и ще пусна още едно мое стихче - то е песен, която написах когато оплетох конците и трябваше силно изтерзан от унинието на моето момиче да се изразя по някакъв начин, да и кажа, че съжалявам! припева вече го знаете, парчето измислих на старата си кухарка, разложено е в арпежи, на припева влиза цели акорди...повлияващо се постарах да го направя ..:

 

'' Твоята прошка ''

 

Аз съм просто момченце във твойте ръце,

вече толкоз далече от което бе,

сякаш мойта стихия като черна магия

бе нещо в теб да убия....

 

Съжалявам, прости ми, но какво от това?

аз съм просто момченце, ти си зряла жена..

Но какво да си сторя - безотоговорен говоря..

Сякаш ти ще си моя????

 

Припев : Аз те моля ти да ми простиш

макар по пътища свои да вървиш..

Просто силно, до болка бих желал

да ти дам това, което бих ти дал...

 

 

Ти навярно ще лажеш, че небето боли

натежало от безбройни, но самотни звезди..

А някога ги брояхме и прегърнати бяхме

и безгрижни се смяхме.......

 

 

Искам искам да те имам още за миг поне

пак на нашата пейка времето ни да спре

..Но какво да си сторя, безотоговорен говоря..

сякаш ти ще си моя????

 

 

P.s. Изпълних и го в колата, докато навън се вихреше поредната апокалиптична буря..а след това се случи най - хубавото - запотихме стъклата на малкото фиатче....е, приятели, пожелавам ви същото вдъхновение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не пиша текстове на български! Щото за да излезе един текст хубав на български трябва да е много много добре написан да казва всичко с малко думи а мен не ме бива много от към поезията! :godbless: Всичко което съм написал на български (което не е много) ми изглежда глупаво пошло и без смисъл! А и когато се пее на български се обръща най-голямо внимание на текста и вокала

Правиш грешка. И с писането е като със свиренето и пеенето, репетираш, докато се получи. :godbless: Колкото повече си играеш с езика, толкова по-напред отиваш. И аз сега като си погледна стари работи, отпреди 20 години си казвам, "Боже, какъв наивитет..." Но смятам, че се научих през годините да развивам малкото дарба, дадена ми свише. Така че, не се отказвай! Един ден ще напишеш големия си текст за песен на български, бъди сигурен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе човече текст не се пише така щом ти скимне!трябва муза!!!!!!а за да напишеш текст трябва да имаш кво да кажеш на света!!аз пък съм слушала много добри бг текстове!!!!!!!с мн смисал във всяка дума!!!!!!!!! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе човече текст не се пише така щом ти скимне!трябва муза!!!!!!а за да напишеш текст трябва да имаш кво да кажеш на света!!аз пък съм слушала много добри бг текстове!!!!!!!с мн смисал във всяка дума!!!!!!!!! B)

На момента даже се сещам за един такъв. "Монолог" на Ахат. Е тва ако не е велик текст!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе текстовете на Уикеда и Хиподил бе :greenangel: Супер яки майтапчийски и олигофренски текстове има на български. А сега се сещам и за МЛЪК и ADIBASS също :lol: Особено "Мистър Пропър" :)

 

хахахха ей, кеф на буци :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за текстовете на "Нови Цветя"

"...няма смисъл да се цапаш със мастило,

няма смисъл да се друсаш със лепило,

остави на мира моливи - писалки,

шансовете за успех са твърде жалки." :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май нещо не сте ме разбрали... Ама карай да върви, колеги сме, няма да се караме. :P Просто се опитах да да убедя човека да не се отказва от родния си език. А иначе... и аз имам около 30-40 текста в няколко банди и не са за любов, нито са майтапчийски (имало е 1-2 такива), защото предпочитам темата за човека и света, който го заобикаля... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм привърженик на слабите текстове...ако са майтапчийски и отиват на бандата, хубаво...това си е стил. Но предпочитам хубавите текстове, Queensryche, Nevermore, Psychotic Waltz и Dead Soul Tribe...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм привърженик на слабите текстове...ако са майтапчийски и отиват на бандата, хубаво...това си е стил. Но предпочитам хубавите текстове, Queensryche, Nevermore, Psychotic Waltz и Dead Soul Tribe...

Само да допълня, пък мисля, че няма да ми се разсърдиш. ;) Пинк Флойд... :metalist::(;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

харесвам майтапи ама да не са ми в излишък така де се каже.

обичам текстовете вдъхновени от ежедневни проблеми,които отключват по-скрити неща в човека и най-малко това е любовта.психологията ми е по-интересна...а примери за такива текстове - колкото си искаш!дори се споменаха няколко преди мен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Според мен музиката добавя повече дълбочна и по-богат контекст на текста. в този ред на мисли те са донякъде неделими.Мнаго често ми се е случвало да чета само даден текст и той да ми се струва адски тъп,но когато върви с музиката всичко си идва на мястото.

Аз лично се кефя на stroytelling подхода при текстовете.Ето един много любим такъв:

 

THE POSTAL SERVICE

"Clark Gable"

 

I was waiting for a cross-town train in the London underground when it struck me

That I've been waiting since birth to find a love that would look and sound like a movie

So I changed my plans and rented a camera and a van and then I called you

"I need you to pretend that we are in love again" and you agreed to

 

I want so badly to believe that "there is truth, that love is real"

And I want life in every word to the extent that it's absurd

 

I greased the lens and framed the shot using a friend as my stand-in

The script it called for rain but it was clear that day so we faked it

The marker snapped and I yelled "quiet on the set" and then called "action!"

And I kissed you in a style that Clark Gable would have admired (I thought it classic)

 

I want so badly to believe that "there is truth, that love is real"

And I want life in every word to the extent that it's absurd

 

I know you're wise beyond your years, but do you ever get the fear

That your perfect verse is just a lie you tell yourself to help you get by?

 

 

и още един:

THE POSTAL SERVICE LYRICS

 

"We Will Become Silhouettes"

 

I've got a cupboard with cans of food, filtered water,

And pictures of you and i'm not coming out

Until this is all over

And i'm looking through the glass where the light bends

At the cracks

And i'm screaming at the top of my lungs pretending

The echoes belong to someone

Someone i used to know

 

And we become silhouettes when our bodies finally go

Ba ba ba...

 

I wanted to walk through the empty streets

And feel something constant under my feet,

But all the news reports recommended that

I stay indoors

Because the air outside will make our cells

Divide at an alarming rate until our shells

Simply cannot hold all our insides in,

And that's when we'll explode

(and it won't be a pretty sight)

 

And we'll become silhouettes when our bodies finally go

Ba ba ba...

And we'll become silhouettes when our bodies finally go

Ba ba ba...

And we'll become silhouettes when our bodies finally go

Ba ba ba...

And we'll become silhouettes when our bodies finally go

Ba ba ba...

 

And we'll become

And we'll become

 

много весела песничка между другото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.