Jump to content
Българският форум за музиканти

За посланията в текстовете


AXE

Recommended Posts

За мен има една песен , която на моменти префектно изразява моето състояние!

 

Slipknot- Surfacing

 

Running out of ways to run

I can't see, I can't be

Over and over and under my skin

All this attention is doing me in!

 

Fuck it all! Fuck this world!

Fuck everything that you stand for!

Don't belong! Don't exist!

Don't give a shit!

Don't ever judge me!

 

Picking through the parts exposed

Taking shape, taking shag

Over and over and under my skin

All this momentum is doing me in!

 

Fuck it all! Fuck this world!

Fuck everything that you stand for!

Don't belong! Don't exist!

Don't give a shit!

Don't ever judge me!

 

AND DONT YOU FUCKIN JUDGE ME!

 

PAIN

 

You got all my love, livin' in your own hate

Drippin' hole man, hard step, no fate

Show you nuthin', but I ain't holdin' back

Every damn word I say is a sneak attack

When I get my hands on you

Ain't a fucking thing you can do

Get this cuz you're never gonna get me

I am the very disease you pretend to be

 

I am the push that makes you move (x4)

 

Fuck it all! Fuck this world! (x2)

 

Fuck everything that you stand for!

Don't belong! Don't exist!

Don't give a shit!

Don't ever judge me!

 

Може да не е от най-смислените песни , но поне изпазходвам доста енергия покрай нея ;):) :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това,че всяка песен си има послание е ясно.Работата е там на кои от парчетата е по-силно.Това според мен зависи и от изпълнителя,който ти поднася парчето,защото примерно Hole in my Sole на Aerosmith е много яко парче или поне за мен,но текста му би звучал доста лековато на моменти,ако Mr Taylor не го бе изпял.Така е и с останалите...Текста е толкоа силен,с колкото енергия го създадеш,а думите често нямат голямо значение.Така мисля аз,...но за себе си съм прав! :read: айде :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм...айде аз ще ти дам един адски тъп и безсмислен текст, пък ти го изпей с много енергия и хъс :lol: Ще въздействаш на хората, ама реално нищо няма да им казваш (или ще им казваш нещо тъпо :blink: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се повторя като казвам,4е текста е толкова силен,с колкото енергия го създадеш,а изпълнението зависи от мен само ако аз искам да кажа нещо с него.А тои би прозвучал внушително само,ако аз му дам тази енергия.В противен случай...Много парчета на Metallica :blink: имат този заряд,не заради "велик текст",а заради яростта на James Hetfield.Така или иначе,ако ми дадеш някаква простотия ми е пределно ясно,че смисала,ще е точно 0.Но аз не ти говоря за простотиите,а за това,4е думите често нямат голямо значение в добрият текст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че изпълнението на вокала е най-важно.

Огромна част от текстовете в рока са доста хаотични и често лишени от конкретен смисъл. Но с вокала стават просто яки :blink:

 

Разбира се има и примери за обратната теза... в момента се сещам за тридесет минутният шедьовър на Iced Earth :lol: (Axe, трябва да ме е разбрал:lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами посланието се усеща винаги,но не е нужно да напишеш роман,за да стане по-ясно за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка,всяка песен,че носи послание,мисля е ясно-обаче-как,на кого,защо ??????

глупав пример(много глупав) песента на Стинг-Shape of my heart(или на български-Сърцето в шепите ми) е написана след смъртта на баба си,на която и я посвещава.Ама мойте баби като са живи още,аз как да се изкефя на тази песен и да и вникна в посланието ???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:think: А да не говорим,че колкото хора чуят парчето,толкова различни мнения ще се появят за Стинг и неговата проникновена душа...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи искате да ми кажете че думите и посланието нямат значение, важно е само вокала как ще изпее текста :headbang:

 

;) БРАВО :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф...Ти много трудно ще разбереш какво наистина казва пича,който пее.Еи го на Стинг-баба му умира,той вдъхновен от мъката пише Shape of my heart,кадето се пее за някакъв картоиграч,а е soundtrack към филм,който е още по-далеч от вдъхновението му и все пак описва една картина за живота,което ако питаш мен си е истински шедйовър,а пак и да не ме питаш то пак си е шедйовър,както всичко друго на Негово Величество Стинг! :headbang:

...И в крайна сметка къде остана посланието в текста на тази песен...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е за мен добрия текст-да те накара да се замислиш, да казва нещо, но по такъв не-конкретен начин, който да ти позволява да го 'разбереш' сам за себе си. Като добрата приказка- човек я възприема по различен начин, ако я чете на 7, 17 или 70 :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Той Стинг се е вдъхновил от нещо си, ама негова работа е да го напише така че да не чакаш баба ти да ритне камбаната, за да осмислиш текста, а да го разтълкуваш свободно в контекст който ти е познат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако решиш да търсиш смисъл в нещо-неъмнено ще го откриеш,какъвто и да е той(стига да си малко по умен)Друг е въпроса дали посланието,което е искал да ти изпрати изпълнителят е същото което ти си възприел.И за да ти помогне малко точно в тази насока,същият този изпълнител е длъжен поне емоционално да те насочи......... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Ако текста няма смисъл, за какво е правена песента?! За какво излизаш на сцената? Защо си записваш песните? Не е ли за да кажеш нещо смислено на хората??? Ако не е, то тогава се занимаваш с музика за да си известен и по-различен от другите, но смисъла за тебе няма значение. Ще дам само един пример: щеше ли "Черната овца" на "Ахат" да стане такъв хит, ако в текста се пееше за телешки салам, или за тъпа любов, или за още по тъп пасторален декор на лилави цветя?????? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.