Jump to content
Българският форум за музиканти

Semi-Acoustic Guitar - какви адаптори и какво окабеляване?


a_panov

Recommended Posts

Здравейте

 

Имам питане на вашите semi-acoustic китари

295px-Gibson_ES-335_sunburst.jpg

какви са им адапторите и как са окабелени? С колко и какви потенциометри, какви кондензатори, какви привключватели. Сменяли ли сте адапторите? Humbucker, mini-humbucker, "P-90"-ки. Адапторите какви смятате че трябва да са на такъв тип китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Имам такъв проект наум и прекарах известно време в проучването на ES-моделите.

Eто снимка на окабеляването.

drv_es_harness_2.jpg

А за адаптерите е по-скоро въпрос на личен вкус. На такава китара не са нужни такива с висок аутпут, така че аз бих избрал Алнико 2 магнити(Gibson '57 или Seymour Duncan Alnico II/'59/Seth Lover/Pearly Gates)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към окабеляването бих добавил, като тема за размисъл и varitone. Eдно практично решение за богат набор от бленди.

http://www.youtube.com/watch?v=rQShPevwZfM&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=CtekA6N1LQI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обмислям варитон за моята семиакустик Ариа - дали трябва да се пробива китарата или може да използва отвора за някои от съществуващите потенциометри,,,

а и замяна на адаптери с Bareknuckles...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и замяна на адаптери с Bareknuckles...

Какви по-точно ? Аз бих използвал комбинация от, Manhattan HSP 90 или Mississippi Queen P90, за нек и евентуално едно "муле" отзад.

Що се отнася до дупченето, това си е твое решение, не мисля да е проблем да се получи и в двата посочени от теб варианта.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм особено убеден, защото не съм ги чувал на живо , мисля за тези Stormy Monday http://bareknucklepi...p=stormy_monday

Идеята е за много винтидж звучене :)

 

От друга страна сега слушам Манхатън и мнооого ми харесва...

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще ме анатемосате, но едната ми semi-acoustic е само с един бридж Wilkinson:

wvcngd.jpg

от ефнитините, най-ефтиния (но парафиниран и екраниран с 5 жилен извод) и то само с един volume потенциометър без tone! Но volume потенциометъра ми е на Bourns за 25 лева. Идеята ми е за тази и предишните китари е като я включиш... и това да и е звука. Не да си играеш бленди-мленди, унди-пунди а да свириш по струните и груфа. Евентуално когато ти трябва по ниско ниво да ползваш volume пота.

 

Другата е с... два активни адаптори:

irongear_volt_200-01.gif

 

които ги чакам да пристигнат...

 

С две думи дето има една приказка:

- Казало кучето и си облизало гъза...

 

Моите китари се под логото "Галица Империтрели" - изписва се на кирилица. Производство са на фирмата kdbasses.com, съмнения в качеството на изпълнението на поръчките не може да има. Може да има само критика в концепциите на отделните инструменти. Общото за тях е че са с къса мензура 24.75.

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drv_es_harness_2.jpg

 

Има ли някой идея колко К ohm са потенциометрите - 500? Или?

Редактирано от Off Beat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.