Jump to content
Българският форум за музиканти

Метално перце отзиви


filizka

Recommended Posts

Здравейте колеги и колежки,имам метално перце за китара 0.3mm (много на брой околоо 20-подарък ми е :greenball: ) обаче китарата е класическа и по принцип не свиря с перце,дали металното преце може да навреди на струните т.е да се скъсат,някой ползвал ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че се сменят,обаче питам за да не скъсам напразно струни :greenball: Благодаря все пак за отговорите,аз ще си продължа да си свиря без перце :virtuoz: А според вас дали ще се продадат тези перцета,и по колко лв?,защото са ми излишни толкова много.

Редактирано от filizka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука при акустична с метални ми беше по-добър, при електрическата - не точно, обаче ми правеше струните на подметка за по 2 седмици (нямам предвид да се загуби тона, а направо да остане тотално гола струната) и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви 2 лв на перце,ние надминахме изпля/аканите евреи по помиарщина,айде стига глупости,перца се подаряват на приятели. :blush:

Е аз си дрънча с Джаз 3 на Дънлоп или Гибсън,имам и метално,за електрическа става,но определено мачка струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,аз пък си изрязвам метални пера от чинел и съм доволен.А най-важното е ,че не ми прецаква струните(ДаДарио ЕJ22 (13x56))Освен това звука също е малко по-различен отколкото с пластмасово перо, но всичкото казано от мен важи за ел.китара.

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жули се покритието. Не, че няма хора дето свирят с метални пера или монети даже *Браян Мей*

Пробвал съм с тънък метал и ... глупости са това, но ти си длъжен да пробваш ако те влече ;)

 

Кой с какви пера свири си е доста важен и най-вече личен избор - имам приятели свирят с меки (аз им викам плякащи като чукат по струните) и това си им харесва.

 

Изборът на перо е доста важен - само от гледна точка на удобство.

 

Пробваш ако те кефи - действаш - недей да слушаш другите какво ти говорят (явно, в това число и мене :greenangel: )

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,откакто пуснах темата и прочетох мненията оттогава не съм влизала във форума,понеже не влизам често тук,относно перцетата вземах си 2 за мен,другите ги пуснах за продажба,колегата горе е поискал снимки,ето:http://pila.snimka.bg/business/perce-3lv-br.640653

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да се занимаваш с продажбата на тези перца. Ето защо: http://www.dealextreme.com/p/0-3mm-metal-guitar-picks-24-piece-46549 . За шест лева вземаш 24 перца, а при теб 2 перца за 6 лева :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А ти знаеш ли, че от DealExtreme нещата идват след 1 месец ??? А ако искам сега, поръчвам си ги от filizka и утре са в нас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези метални перца за мен са пълна глупост, но все пак, това си е въпрос на вкус и избор

отчитам обаче, че за акустична китара по-скоро може да има някакъв смисъл

от друга страна считам, че продавачите на струни трябва да раздават такива перца безплатно, с цел повишаване на продажбите си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.