Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Колеги, представям ви едно авторско парче от дебютния албум на проекта "Spiraless" от 2007 година.

Надявам се да ви хареса - приятно гледане и слушане :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=_yf5Sx0inpc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може малко да вдигнеш завесата относно гиъра с който свириш?

Китарите видях,че са Том Андерсън и Годин,какви други използваш и също усилватели , ефекти?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за интереса :)

Китари - Тom Аnderson Guitarworks, имам и един Hohner Strat, който ъпгрeйдвам в момента. Като стане готов, ще направя видео и с него :))

Клиповете с Godin / от серията Redline-1 / са само за тест - китарата беше взета времeнно от представителя на Годин за БГ и не е моя,

макар че е много качествена.

Използвам Johnson J-Station Amplification, като за клиповете и записите го включвам директно в звуковата карта на ПС-то.

За работни цели имам и един ZOOM-3000 Guitar Multieffect.

За лайв ползвам лампово кубе REGENT-30 H с хамунд реверб, което е стара класическа машина, но е в отлична кондиция.

Кабели - Vovox и Elixir

Струни - Elixir

Свиря с дървено перо от абанос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 5 години свиря само с дървени пера - за мен специално това са перата и като усещане, и като саунд, който се получава!

Eла някоя неделя в STAGE-51 в Плодив и ще го пробваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че с абаносово перо намаляват паразитните звуци, като скърцане и писукане, типични за каменните пера. А как е при неозвучена акустична китара, т.е. чуват ли се паразитни звуци директно от перото, ако си пробвал? От къде се намират такива пера? Благодаря! :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<= Timber Tones Guitar Plectrums

 

http://www.youtube.com/watch?v=SoclPadYkYM&feature=related <= Timber-tone treated tonewood picks (acoustic)

 

<= TimberTone's and V-Pick test

 

Малко :offtopic-001: за въпросите по-горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-яко от каменните (бразилски ахат)?!?!?! :)

Не е ли меко и не се ли изтърква тоя абанос?

Имам и каменно перо, но звукът с дървеното е по-солиден и паразитните шумове ги няма, както при включена, така и при изключена китара.Единственото е, че се изтъркват, но след месеци здраво свирене.

Иначе лесно може да се оформи върха с пила.

 

 

Предполагам, че с абаносово перо намаляват паразитните звуци, като скърцане и писукане, типични за каменните пера. А как е при неозвучена акустична китара, т.е. чуват ли се паразитни звуци директно от перото, ако си пробвал? От къде се намират такива пера? Благодаря! :thx:

На първата част от въпросите писах по-горе.

Относно намирането - аз лично си ги набавям от еBay, чрез един приятел :)

Не са скъпи - лот от 10 бр. излиза около 20-тина лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.