Jump to content
Българският форум за музиканти

Хардуер за мастеринг


sasquatch

Recommended Posts

прекрасно..... обаче защо си мислите, че след като сигнала стане цифров ( няма да говорим за това, как става цифров, приемаме че имаме Супер конвертори, и СУПЕР аналогова част). След това какво - някой сяда да пише софтуер, програмистите емулират някакво поведение, и смятаме, че сме на 100 % идентични? Да, ама НЕ....

От почти 15 годишната ми практика, мога да твърдя, че звука не е само битове, семплиращи честоти и децибели. Има и доста други параметри, които различните софтуерни компании третират различно. Факт - McDSP и Slate Digital за момента са ми любими, Waves ги слагам някъде по средата, а любимия Ozone просто ми пречи.

Обаче, ако си направим експеримент, и вкараме аутовете на мултитрака от звуковата карта в аналогов миксер от по-висок клас, и го използваме като аналог суминг миксер ще установим, че АНАЛОГОВОТО сумиране на електрически сигнали води до по-различен звук от цифровото сумираме на софтуерни алгоритми. дълбока заблда е да се очаква ,че след като един производител прави софтуерен вариант на хардуерно устройство звука е еднакъв. Само картинката най вероятно е същата.

НО това не го казвам за да дразня някого.... Просто съм се заигравал с разни такива устройства, и ВЯРВАМ на ушите си, по-горе пак го казах, извинете ме за повторението.

Поздрави!

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен със факта че добрият аудио матерИАл не може да бъде заменен със каквото и да било, лично аз не съм ги ползвал доста отдавна хардуерните Aphex Aural Exciter 104 C2 , Aphex Aural Exciter 204 , BBE 422 Sonic maximizer въпреки че ги имам, за съжаление SPL Vitalizer SX2 вече го нямам.Винаги съм се придържал към факта че даден хардуер или софтуер илЮзорно оправя качеството но всъщност го отдалечава от оригинала.Поради тази причина иЗползвам само хардуерни инструменти за достигане на желаното качество - друм машини, синтове и т.н записани през добър интерфейс като Motu Traveler със качествени конвертори. Единственият софтуер които иЗползвам е Cubase 6 за миксдауна без никакви плъгини само вграденото му EQ за освобождаване от проблемни честоти.Не ползвам компресори и лимитери защото не харесвам това което причиняват а и нямам нужда след като мога дирекТно да записвам на 0db. амплитуда направо от инструментите въпреки че -3db. е препоръчителна ако след това ще се работи по тях.Но човек когато отиде в специализирано студио не плаща само за наличните хардуери и софтове а за добре развитите слухови способности и знания на инжЕнера и относно това не би могло и да има съмнение.

 

На 100% съм съгласен със факта че ''АНАЛОГОВОТО сумиране на електрически сигнали води до по-различен звук от цифровото сумираме на софтуерни алгоритми''. Налягането което създават в въздуха хардуерните машини просто е доста различно от софтуерните емулациИ.Но за да се установи е нужен хардуер и софт. и се прави един лек тест A-B и се забравя за приликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"....Налягането което създават в въздуха хардуерните машини просто е доста различно от софтуерните емулациИ..."

просто се чудя какво да отговоря.......и дали има смисъл......

С най добри намерения се включих в тази дискусия, ама просто вече НЕАМ НЕРВИ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, в тоя смисъл обмислям да направя ОТВОРЕНИ ВРАТИ при нас, за да покажем, чуем и сравним всичко това, за което си говорим в тая тема.

ПОздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...С най добри намерения се включих в тази дискусия, ама просто вече НЕАМ НЕРВИ......

Welcome in the club :yes: !

Твърде често ми се случва и на мен. Но явно това е част от форумния живот у нас (и не само).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без каквито и да е претенции, на 100% съм с изказаното от VSTi. Даже резултатът от ресемплирането с WaveLab и с Weiss SFC2 няма да е идентичен, какво остава за останалите устройства и плъгини, използвани при звукообработката... Същото разбира се важи и при виртуалните синтезаторни плъгини: един хардуерен синтезатор обикновено звучи различно спрямо софтуерната му реализация - при последната често има явни проблеми с емулацията на осцилаторите, филтрите... Ала тази забележка се оказва, че е валидна не само при емулацията на аналогови синтезатори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези теми са безсмислени.

Имаме най-големия, който ползва хард - http://www.mbrauer.com/ и множество други, които миксират in the box.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Става въпрос за мастериране в темата, не за смесване, да не говорим, че "най-големия" е субективно определение.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Finalizer 96K на tc electronic http://www.tcelectronic.com/finalizer96k.asp Но не като начало,

в същност знае ли човек,някои от тук тръгват.затова Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да доуточня под налягане имам предвид Усещане, Чувство и нищо повече.

 

"С най добри намерения се включих в тази дискусия, ама просто вече НЕАМ НЕРВИ...."" - след като намеренията са най-добри би трябвало да оставим нервите на страна си мисля.

 

на ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ - бих присъствал с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност леко съм сменил темата, която по скоро е Звукови генератори, а не Мастеринг оборудване и от тук е и двусмислено разбирането на думата Налягане която съм използвал.

Редактирано от los vlados
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.