Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за Drop D


bustard

Recommended Posts

От около 3 месеца свиря основно в Drop D.Настройката е много удобна за всичко и т.н., но имам проблем, струните губят напрежението по време на свирене. В следствие на това е много неудобно да правя Alternate picking и галопиране. И се питах ,някой може ли да ми каже някакъв сет струни ,които да стават да Drop D или за New Standard Tuning (друга настройка на която струните губят напрежение)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Аз по принцип свиря основно в дроп тунинг и обичам струните да са ми много обтегнати. За Drop D ти препоръчвам да пробваш 10-52 (Dunlop ми харесаха много), които смятам че ще ти свършат работа, въпреки че аз съм пробвал и с 12-56 и ми беше супер, но мисля че е по-добре да опиташ с 10-52 ,пък ако не ти хареса винаги има по-дебели (нищо че малко трудно се намират в магазините)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тези и са ми много удобни. Имат чудесен звук. Можеш да дропнеш до Ла и пак имат тяга.

Най добрата цена, която съм намирал беше в eBay.

Даже спечелих награда един комплект струни от томбола със серийните номера, нещо с Ерик Клептън там... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно малко уточнение за Kerry King струните, цитирам:

"He uses 0.09-0.42's in Eb, 0.10-0.46 in C#, + a 0.52 for a dropped B."

Има една мааалка подробност, тези размери в случая са за неговата китара, която както знаем е с Kahler тремоло... При Floyd-a нещата ще стоят доста по-различно...

Аз например се чувствам доста комфортно с 9-42 на Drop D, също с Kahler...

Разбира се става въпрос за Dunlop ;)

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, само да попитам, някой да е виждал KFK струни в наличност в София или ще трябва да поръчвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, :thx: благодаря на всички за отговорите, ще пробвам струните пък може и да съживя темата с мнение за резултата :cheers2:

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.