Jump to content
Българският форум за музиканти

N-Audio Firesound V3


kolio_k

Recommended Posts

Получих педала преди 2 дена, но днес имах време да се позаиграя и му записах малко демо.

 

 

Драйвът наистина звучи супер и безпроблемно може да се мери с всеки педал на пазара (независимо от ценовия диапазон)

При това има някои функции (като четири различни честоти на мид бууста, както и възможност за избиране на реален (true) или буфериран байпас със свързан с него клиин бууст), които не мисля, че се срещат при други педали на пазара (може и да греша де, то знае ли човек в днешно време :-))

 

На мен специално, най много ми допада гъвкавостта на средите на педала. Тази опция му дава възможност да се разбира чудесно със всеки амп, независимо от характера му (на ампа :-)). Това, заедно с факта, че при този педал не се наблюдава често срещаната при овърдрайвите склонност да изяждат басите (а и има екстра опция, при която ги бууства), го прави наистина страхотен бустер на лампови (и не само, за първи път го пробвах с транзисторен всъщност) ампове. А и сам по себе си, педалът вади много готини саундове, от Хендрикс, до класически рок.

 

 

Браво на Ники :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това има някои функции (като четири различни честоти на мид бууста, както и възможност за избиране на реален (true) или буфериран байпас със свързан с него клиин бууст), които не мисля, че се срещат при други педали на пазара (може и да греша де, то знае ли човек в днешно време :-))

Има и други на пазара - специално за честотите, но не с толкова контрол. За функциите за превключване на буфериран и реален байпас - не съм виждал :) Тъй като до голяма степен мога да си присвоя почестите за идеята за реализиране на честотния буустер във в.3, мога да кажа че реализацията е чудесна - казал съм си и предложенията за в.4, но тук вече адаша ще каже:)

 

Супер демо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги Ники ни изненада приятно. :thumbup:

Имам впечатления от доста бутикови марки и мога смело да призная, че освен от към дизайн и изработка N-Audio има всички качества да се мери със световно известните си събратя.Пожелавам им го най-искренно.

Само за протокола и дано да не бъркам, но за превключване на буфериран и реален байпас, има опция и в TC Electronic Toneprint, което само доказва, че се мисли и твори в правилната посока.Благодаря и на Кольо за професионалното демо, респект.

http://www.picvalley...cDQGoCl210Y.BMP

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите коментари, радвам се , че демото ви харесва. На мен лично педала наистина много ми допада и само мога да се радвам, че качествени продукти на тема саунд се правят и в България (и то в Пловдив майна... :D )

 

П.п. Има педали с мидъл бустер корекция (като Cmatmods Super Signa Drive или Xotic BB Preamp MB) , но никъде не съм виждал с параметрични среди, което разбира се не означава, че няма, но просто не ми е попадал. Разбира се на педали като Wampler Pinnacle или SUhr RIot, а и много други, различните модове са точно различни настройки на средите, но пък там нямаме мид корекция.

 

Жалко, че Docc не се мярка напоследък, той със сигурност би посочил някои други подобни педали

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suhr Kokoboost има такъв точно контрол, само че няма корекция на усилването. Самото усилване е фиксирано (и доста по-голямо от това на Файърсаунда), но самите честоти като такива са изключително прецизно и добре подбрани. Няма да излъжа, ако кажа, че идеята е от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suhr Kokoboost има такъв точно контрол, само че няма корекция на усилването. Самото усилване е фиксирано (и доста по-голямо от това на Файърсаунда), но самите честоти като такива са изключително прецизно и добре подбрани. Няма да излъжа, ако кажа, че идеята е от там.

 

Mерси за инфото, такъв не ми е попадал да се базикам и не знаех. Сигурен съм, че е добър, защото Сър правят наистина готини неща, ако съдя от китарите и Riotта ми. Но за мен е важно да има и пот, защото при фиксирано ниво на усилване, няма как да махнеш средите, а на мен точно това ми харесва. Ники да каже как стоят нещата, но мисля, че средите са наутрални някъде по средата на хода на потенциометъра, така че той го играе баланс, тоест може и да ги маха не само да ги вдига - като параметричен EQ). Наистина готина опция!

 

@musicman

Благодаря!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва цената да се коригира, щото така не може да попадне в Хай-енд раздела ;)

 

Само още мъничко, да си го купя, и може да ходи в хай енд раздела :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви харесва ефектчето.

Потенциометърът за среди действа като бууст и кът. Когато той е по среда, не влияе на честотната характеристика.

 

При наличието на толкова много ефекти е нормално някои неща да се препокриват. Изглежда идеята ми с 2та режима на байпас е бил вече открит и от другите хехе. Това естествено нищо не значи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го тествах и на работа в бара и в студиото и съм много доволен, забавих се с демото и аз, но да се надяваме следващата седмица да имам повече време и да постна нещо и аз!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Брей, тая джаджа наистина кърти - имам версии 1 и 2 на ОгненЗвук, но версия 3 дава доста по-различен саунд, определено ще стане култова сред бг-китаристите, а защо не и в по-интернационален мащаб :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера един приярел от форума ми донесе предишната версия да я пробвам. Посвирихме си около 2 часа и определено мога да заявя,че

останах много приятно изненадан. Чух демото на новата версия, която е с още по-голями вузможности :) . Та сериозно се замислям

да си я взема в най-близко време. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.