Към съдържанието

Снимка

Reverb?

Reverb Схема Китара

• Please log in to reply
14 отговора на тази тема

#1 Petar.Ivanov

Petar.Ivanov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 26 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 24 октомври 2011 - 15:56

Здравейте,
Бих бил много благодарен ако някой може да ми даде някаква схема на Ревърб(reverb) или ехо.. аз го знам като ревърб. По възможност да работи на 9-12 волта. По едно време бях намерил една но тя искаше някаква пружина или нещо от рода.. Ако някой знае къде мога да намеря схема..ще бъда благодарен. (Търся схемата да я свържа директно към ел. китарата и оттам към усилвател.. (не бас китара) ;моля без коментари от рода на: "К`во ще се занимаваш, направо си го купи"..")
Ако не съм допълнил нещо.. питайте, доколкото мога ще допълня.

Благодаря предварително. ^_^

Този пост е редактиран от Petar.Ivanov: 24 октомври 2011 - 15:56

#2 deadman_walking

deadman_walking

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 175 Мнения:
  • Инструмент:Бирени бутилки

Публикувано 24 октомври 2011 - 17:05

Ето една схема :http://another-elect...-schematic.html
Като се прибера, ще ти изпратя Digital reverb using FV-1 chip , защото нещо не я намирам в сайта от който я свалих.
Успех с начинанието.
Mod edit: половин страница подпис? User answer: Нямаше по малки IMG ;)

#3 Petar.Ivanov

Petar.Ivanov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 26 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2011 - 17:33

Мерси все пак че някой е изпратил схема но това е за Delay. Аз имам този ефект но ми трябва нещо от този род: . Ако случайно намериш някакъв такъв ефект..нали, говорим без да се купува наготово ами схема.. ще съм благодарен.

#4 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 24 октомври 2011 - 18:10

Petar.Ivanov,
би ли показал блоковата схема на свързване на "схемата на реверба" след китарата и после към усилвателя, че не стана ясно как ще стане. По принцип реверберация се прави в "side chain", иначе е само "delay". То и delay не се използва без основния сигнал.
Та коя точно схема ти трябва?
Схема на цялостен ревербератор, само на закъснението, или нещо друго?
Не искаш пружинен Hammond , следователно трябва да е аналогов или цифров вариант. С какви параметри трябва да са сигналите и параметрите на устройството? Не е маловажно да се спомене какъв е бюджета, защото има калпави и скъпи решения.
Уточни какво търсиш, за да не се пускат безмислени постове за нещо, което не ти върши работа.
Може би имаш предпочитания към някой известен модел?

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#5 Petar.Ivanov

Petar.Ivanov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 26 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2011 - 18:41

Остави.. май ще трябва да си го купувам ефекта.. няма да мога да си го измайсторя.. то аз обърнах целия интернет има някакви схеми, чиито интегрални схеми сигурно се правят само и единствено за производителя.. така, че моята работа няма да стане

#6 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 24 октомври 2011 - 18:47

Наистина, това което си посочил във видеото никак няма да ти е по силите...

Този пост е редактиран от Parni_Valjak: 24 октомври 2011 - 18:51

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#7 Nikifena

Nikifena

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2011 - 21:26

Що не си го направиш с пружини. Звучи гот. Мен ме кефи. Можеш и лампово да го направиш ;)

#8 Gregg

Gregg

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 596 Мнения:
  • Инструмент:Jackson SL2H-BGF

Публикувано 24 октомври 2011 - 22:19

Напоследък фирмите ползват за реверб модулите на BELTON. Според слуховете вътре има няколко чипа PT2399, което не го прави точно реверб, но звучи подобно.
Другата възможност е да си купиш един готов модул с дигитални ефекти (обикновено 16 на брой), сред които има няколко вида реверб.
Ако искаш да си сглобиш нещо сам от нулата си намери FV-1, в момента изглежда това е най-оптималното като цена, звук и функционалност за един чип. В него има вградени 8 ефекта сред които и два вида реверб.

#9 deadman_walking

deadman_walking

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 175 Мнения:
  • Инструмент:Бирени бутилки

Публикувано 24 октомври 2011 - 22:46

Не съм много сигурен , но ако не се лъжа, за него няма ли да му трябва програматор :
http://pics.data.bg/...46d99_610x0.jpg

Този пост е редактиран от deadman_walking: 24 октомври 2011 - 22:47

Mod edit: половин страница подпис? User answer: Нямаше по малки IMG ;)

#10 Gregg

Gregg

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 596 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2011 - 23:11

Няма да му трябва програматор. Чипът представлява DSP с вградени стерео ADC и DAC. Има вградени и готови за ползване 7 ефекта ( с взъможност за още външни чрез допълнителен EPROM) и за разлика от други подобни има изводи за 3 потенциометъра, с които се регулират параметрите на ефектите. Онова, което трябва да се добави входен/изходен буфер и смесване на чистия с обработения сигнал.
Отиди тук, напиши в търсачката FV-1 и чети. Има сехми,проекти, коментари и т.н.:
http://www.diystompboxes.com
Ако не ти се занимава си купи направо една готова платка и добави буферите, защото най-евтината цена, която знам за този чип е 17$, а тук е готова платка за 27$ (без транспорта). отгоре на всичко има няколко вида:
http://www.oct-distribution.com/

http://spinsemi.com/...pn1001/FV-1.pdf

Този пост е редактиран от Gregg: 24 октомври 2011 - 23:12

#11 L.K.

L.K.

не се трае

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2654 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2011 - 23:39

Парният Валяк се опитва да ти каже, че ревърба се включва след предусилвателя, драйва или там какъвто дисторшън ще се ползва. Директно след китарата не е добра идея.

#12 Petar.Ivanov

Petar.Ivanov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 26 Мнения:

Публикувано 25 октомври 2011 - 10:58

Е след китарата няма ли да го изкарва като чист китарен звук с ехо ефект? Аз поне за това си мисля.

Този пост е редактиран от Petar.Ivanov: 25 октомври 2011 - 10:59

#13 Slacoth

Slacoth

Неспасяем

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2421 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 25 октомври 2011 - 12:03

Може би първо трябва да правиш разлика между ехо, реверб и дилей и едва тогава да се захванеш с проектирането на ефект.
Иначе, ще ти предложа една алтернатива за ехо/дилей ефект, на ниска цена, който можеш да си вградиш някъде: http://dobrikit.dir.bg/page43.htm

Такова изпълнение обаче не му е мястото веднага след китарата, а преди крайното стъпало.

Този пост е редактиран от Slacoth: 25 октомври 2011 - 12:06

Като си чета коментарите се изумявам колко глупости съм изпонаписал и с колко хора съм се дрънкал ...

SIGNATURE_zps9aa5fefa.jpg

#14 Gregg

Gregg

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 596 Мнения:

Публикувано 25 октомври 2011 - 12:21

На този кит ще му трябват 2 буфера и Mix контрола, за да става за ползване като китарен ефект.
Най-простото решение, за което се сещам в тази насока е Rebote delay 2 на Tonepad. С по-добро качество е проектът PT-80.

#15 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1402 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 25 октомври 2011 - 12:51

Това е другия вариант http://forum.muzikan...e-by-mad-lemon/ Не е точно ревърб, но с намален repeat, леко в микса и малко дилей върши перфектна работа. И аз се бях хвърлил на ревърб, но това дилейче ми свърши работа. :metalist:

"The thing about gear is that if I have a shitty amp or a good amp, in general I’m still going to sound like me."

-Richie Kotzen
"If I had any words of wisdom, I would just say that transcription is really the key to everything."

-Scott Henderson

"Improvisation happens in the mind. It doesn't happen in the fingers. If you create something in your mind and you can't play it in that moment, it doesn't make the creation any less valid."

-Greg Howe

"Life's too short to drink bad coffee"

-Unknown

Also tagged with one or more of these keywords: Reverb, Схема, Китара

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни