Към съдържанието

Снимка

Евтини и относително качествени струни за 4 струнен бас

• Please log in to reply
51 отговора на тази тема

#16 Demetrii

Demetrii

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:
  • Инструмент:Бас китара

Публикувано 24 октомври 2011 - 09:41

Аз не мога да си позволя да свиря на едни струни повече от 2-3 месеца, при положение че си дрънкам в къщи. Ако ще свиря на концерт - задължително нови. Най-малкото е неуважително към публиката. Ясно е, че не всички са така взискателни към звука си както Тим Комърфорд, но поне със струните шега не бива ;)

Сега по темата: Ако изобщо е възможно съществуването на понятието хубави и евтини, то това са струните на Warwick, червените. За тези пари направо са страхотни. Поне при мен. Зависи все пак кой както търси, но аз препоръчвам. Нищо не пречи да се пробва.
Следващите по цена, които обаче не ми харесват толкова много са Dunlop. Много удобни за свирене, балансирано звучат, макар да им липсва малко ряз... класически с две думи :)
И накрая са Ernie Ball, които обаче не мога да намеря от доста време. Просто любими. Разликата в цените е през 10 лева грубо казано.
Успех!
www.soundprophet.org

#17 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2463 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 24 октомври 2011 - 09:54

Прочетох за S.I.T, къде могат да се намерят?

S.I.T. се внасят от Динакорд, за съжаление само един модел в два различни размера. Ползвах няколко комплекта в продължение на половин година и съм много доволен. Не са по-евтини от Dunlop и D'addario обаче.

#18 Fats

Fats

Дърт мърморник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 927 Мнения:
  • Инструмент:други

Публикувано 24 октомври 2011 - 17:30

От няколко седмици ти се дивя на умението да мрънкаш, оплюваш... въобще всякакъв негативизъм. Как пък не се случи, нещо позитивно да намери път, от киселото ти съзнание към пръстите, с които пишеш. Чудя се дали е възрастова или личностна особеност, но и в двата случая, не си нито полезен, нито приятен за форумна комуникация.

Отдавна не бях чел подобна глупост. Чак ме разсмя. Както и да е, не искам да се занимавам с тебе.

sw1tched, на твоя въпрос за евтини и сравнително качествени струни - Alice, купувам ги от Gema music в София. Намирал съм ги и в Райзинг форс.

#19 sw1tched

sw1tched

Неспасяем

• Mods
  • 2268 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 24 октомври 2011 - 18:08

Благодаря за информацията и на двамата, но ви моля наистина да опитаме с малко по-позитивен и градивен тон.

#20 sw1tched

sw1tched

Неспасяем

• Mods
  • 2268 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 24 октомври 2011 - 21:01

Fats, blr, призовавам ви да добавите един друг в ignore list-овете си. Явно е, че не може да има разбирателство между вас и ако продължавате ще се стигне единствено до безсмисленни ban-ове.

#21 Fib4ik

Fib4ik

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 66 Мнения:
  • Инструмент:Бас Китара

Публикувано 05 ноември 2011 - 14:16

Hartke! -25лв. Много съм доволен взех си ги от магазина до старата сграда на Академията (мисля, че Камертон се казваше).

Публикувано изображение

#22 golfabitch

golfabitch

някой си там

• Members
  • PipPipPipPip
  • 611 Мнения:
  • Инструмент:Бас/Китара

Публикувано 06 ноември 2011 - 01:28

Някой има ли отзиви от Harley Benton?

#23 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2463 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2011 - 11:50

Hartke! -25лв. Много съм доволен взех си ги от магазина до старата сграда на Академията (мисля, че Камертон се казваше).

Бях си купувал струни Hartke от Форте, мисля че бяха 22 лв. Не останах особено впечатлен. Като за струни с хексагонална сърцевина са с ниско напрежение, особено D и G, които ми звучаха и тънко.

#24 serengeti

serengeti

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1199 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2011 - 14:47

Да не отварям нова тема,някой знае ли къде се продават 5 струнен комплект flatwound струни?

#25 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2463 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2011 - 20:26

Тук:

http://www.thomann.d...itensaetze.html

В нашенски магазин не съм виждал.

#26 golfabitch

golfabitch

някой си там

• Members
  • PipPipPipPip
  • 611 Мнения:
  • Инструмент:Бас/Китара

Публикувано 30 декември 2011 - 19:41

С мнгоо добри впечатления съм от Harley Benton 45-105.С тях съм от 1 седмица,имат още много добър дон и не разстройват!

#27 Fats

Fats

Дърт мърморник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 927 Мнения:

Публикувано 31 декември 2011 - 10:13

Аз бих препоръчал Alice, струват около 20 лв. в Гема мюзик (тел. 943 94 50) - има ги и в двата магазина. Ако се записва с тях е добре да се посвири поне 4-5 часа преди записа, да улегнат. Достатъчно дълги са даже за мензура 35". Има комплекти с различна дебелина, според вкуса на купувача.

#28 Fats

Fats

Дърт мърморник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 927 Мнения:

Публикувано 01 януари 2012 - 11:48

Аз бих препоръчал Alice, струват около 20 лв. в Гема мюзик (тел. 943 94 50) - има ги и в двата магазина. Ако се записва с тях е добре да се посвири поне 4-5 часа преди записа, да улегнат. Достатъчно дълги са даже за мензура 35". Има комплекти с различна дебелина, според вкуса на купувача.

Публикувано изображение

#29 yordaniy

yordaniy

Въжеобтегач

• Members
  • PipPipPip
  • 466 Мнения:
  • Инструмент:Казмà, йерихонска тръба

Публикувано 04 януари 2012 - 16:28

http://www.thomann.d...m_red_label.htm

http://www.thomann.d...d_label_045.htm

Ето от тези съм доста доволен по отношение на цена/качество. ;)

Още един глас за червените Warwick - вече ги има и в Динакорд.

Откакто сложих един 5-струнен никелов комплект (има и вариант от неръждаема стомана), бая пилене отнесоха и все още няма помен от глъхнене.

spectors.jpg>naudio1.png>lehle.jpgkorg_pitchblack-10.jpgsubtedited-s.jpg > ironetherxero-small.jpg >compr.jpg > MXR-M83-Bass-Chorus-Deluxe-66.jpg >tc.jpg>b7k.jpg>GK-122.jpggk212.jpg

Spector ReBop 5 DLX (EMG 40DCX, EMG BQC) + Spector Legend Classic 5 (EMG 40TWX, EMG BTS) >> N-audio Powerbox Mk2 >> Little Lehle >> Korg Pitchblack >> MXR M87 >> MXR M83 >> TC Electronic Flashback >> Darkglass B7K >> Gallien-Krueger MB210 + MBE212

Villy Neshev's F.A.C.E.
Metalbolizm

#30 thementalist

thementalist

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 24 януари 2012 - 14:22

Fender, чисто и просто

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни