Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини и относително качествени струни за 4 струнен бас


serengeti

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Струните са неизменна и много важна част от хубавият звук и да икономисваш пари за струни е все едно за автомобил да икономисваш от парите за спирачки и гуми.Особено ако искаш да свириш слап честата смяна на струните е задължителна.Така че можеш да минеш и по евтино, но това ще бъде винаги за сметка на хубавият звук. Препоръчвам Рото саунд.Не са много евтини, но си заслужава.Ако миеш ръцете си преди и бършеш струните след свирене ще ти изкарат повече време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, малко давам тласък на тази тема.

Някой ползвал ли е такива https://www.musicworld.bg/bg/m_300000/i_8564/f_509/YAMAHA_GUITARS_H4030_Promo.html ?

Стават ли за нещо? Свиря с пръсти, най-вече рок и метъл, чат пат и слап, но не основно.

Преди съм ползвал най-вече ротосаунд, но последните, които бях взел нещо не ме накефиха. Нямаха плътност на звука от самото начало.

Може и да съм писал някъде по-нагоре в темата, но категорично отхвърлям струни стаг и д'адарио. 

Случвало се е на някакъв гиг да скъсам струна (може би ре или ла), един пич извади същата струна стаг (неупотребявана). Сложихме я и свиреше няколко нива по-глухо от останалите струни. Пълен боклук.

Д'адарио съм вземал последно може би 2015. Сложих ги и на следващия ден ги свалих и взех някакви други. Подобно на Ротосаунда по-горе, никаква плътност (само че по-зле от тях).

Много хора похвалиха червените уоруици. Някой има ли пресни впечатления от тях? Ползвал съм такива около 2009-2010. Не бяха много лоши.

Нещата се променят с годините, щем - не щем. Евентуално и откъде могат да се вземат (в Пловдив съм)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен нещата се свеждат до това,че трябва да си уцелиш марката и модела струни,защото от опит знам,че едни и същи стурни на различни басове звучат по заличен начин,особенно пък тези на Warwick,лично неангажиращо мнение все пак.От години свиря само с Дадарио и Диин Маркли и съм доста доволен от качеството и постоянноста на звука,само да вметна,че Аибанеца ми със Дадарио звучи супер,обаче Уарвика хич не им се "радва".Пробвай с различни марки във времето и ще разбереш,много хора нямат и представа каква разлика правят струните - говоря за ръмжене,плътност и т.н.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко давам тласък на тази тема.

Някой ползвал ли е такива https://www.musicworld.bg/bg/m_300000/i_8564/f_509/YAMAHA_GUITARS_H4030_Promo.html ?

 

Не съм ползвал, но имам опасения, че това са някакви изостанали комплекти, които стоят в склада от години. Ако искаш малко по-ниска цена си избери нещо от Music Division и се възползвай от отстъпката за повече комплекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@blr, а, ето къде били червените уоруици :)

Звъннах в представителството на динакорд в Пловдив относно онези струни ямаха по-горе. "Във връзка с изчерпване на наличностите ли е тази промоция?", "Не, в системата ни излизат 84 комплекта", така че е възможно да са поотлежали някоя и друга година по складовете.

@evernas, по същество си прав. В годините съм сменял десетки сетове. Почти всички са били стоманени, най-често ротосаунд. Но нали ти казвам, последния път не бях във възторг.

Има и нещо друго, преди няколко дни взех нова тояга, никак нелош инструмент, но който е купувал нещо втора ръка е наясно, че обикновено струните, с които идва, са пълен леш. Наскоро се преместих и апаратурата ми се намира в друг град, тук засега свиря единствено акустично. Каквито и да взема, като ги сменя, няма да мога да преценя що за стока са. За 20-25 кинта няма да се разоря. Ще рискувам с ямахата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@blr, а, ето къде били червените уоруици :)

 

Не съм имал предвид точно тези струни, отстъпките важат за всичко, което продаватат. Последното лято изкарах с това:

 

https://musicdivision.bg/bass-guiatars/bass-strings/Rotosound-RB45-Rotobass-045-105-Nickel-On-Steel

 

При покупка на 5 комплекта цената става съвсем приемлива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.