Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини и относително качествени струни за 4 струнен бас


serengeti

Recommended Posts

Аз не мога да си позволя да свиря на едни струни повече от 2-3 месеца, при положение че си дрънкам в къщи. Ако ще свиря на концерт - задължително нови. Най-малкото е неуважително към публиката. Ясно е, че не всички са така взискателни към звука си както Тим Комърфорд, но поне със струните шега не бива ;)

 

Сега по темата: Ако изобщо е възможно съществуването на понятието хубави и евтини, то това са струните на Warwick, червените. За тези пари направо са страхотни. Поне при мен. Зависи все пак кой както търси, но аз препоръчвам. Нищо не пречи да се пробва.

Следващите по цена, които обаче не ми харесват толкова много са Dunlop. Много удобни за свирене, балансирано звучат, макар да им липсва малко ряз... класически с две думи :)

И накрая са Ernie Ball, които обаче не мога да намеря от доста време. Просто любими. Разликата в цените е през 10 лева грубо казано.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Прочетох за S.I.T, къде могат да се намерят?

 

S.I.T. се внасят от Динакорд, за съжаление само един модел в два различни размера. Ползвах няколко комплекта в продължение на половин година и съм много доволен. Не са по-евтини от Dunlop и D'addario обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко седмици ти се дивя на умението да мрънкаш, оплюваш... въобще всякакъв негативизъм. Как пък не се случи, нещо позитивно да намери път, от киселото ти съзнание към пръстите, с които пишеш. Чудя се дали е възрастова или личностна особеност, но и в двата случая, не си нито полезен, нито приятен за форумна комуникация.

 

Отдавна не бях чел подобна глупост. Чак ме разсмя. Както и да е, не искам да се занимавам с тебе.

 

sw1tched, на твоя въпрос за евтини и сравнително качествени струни - Alice, купувам ги от Gema music в София. Намирал съм ги и в xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и на двамата, но ви моля наистина да опитаме с малко по-позитивен и градивен тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fats, blr, призовавам ви да добавите един друг в ignore list-овете си. Явно е, че не може да има разбирателство между вас и ако продължавате ще се стигне единствено до безсмисленни ban-ове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Hartke! -25лв. Много съм доволен взех си ги от магазина до старата сграда на Академията (мисля, че Камертон се казваше).

 

 

 

HSB445-display.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hartke! -25лв. Много съм доволен взех си ги от магазина до старата сграда на Академията (мисля, че Камертон се казваше).

 

Бях си купувал струни Hartke от Форте, мисля че бяха 22 лв. Не останах особено впечатлен. Като за струни с хексагонална сърцевина са с ниско напрежение, особено D и G, които ми звучаха и тънко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

С мнгоо добри впечатления съм от Harley Benton 45-105.С тях съм от 1 седмица,имат още много добър дон и не разстройват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал Alice, струват около 20 лв. в Гема мюзик (тел. 943 94 50) - има ги и в двата магазина. Ако се записва с тях е добре да се посвири поне 4-5 часа преди записа, да улегнат. Достатъчно дълги са даже за мензура 35". Има комплекти с различна дебелина, според вкуса на купувача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал Alice, струват около 20 лв. в Гема мюзик (тел. 943 94 50) - има ги и в двата магазина. Ако се записва с тях е добре да се посвири поне 4-5 часа преди записа, да улегнат. Достатъчно дълги са даже за мензура 35". Има комплекти с различна дебелина, според вкуса на купувача.

 

e71596cc842c4f37.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.d...m_red_label.htm

 

http://www.thomann.d...d_label_045.htm

 

Ето от тези съм доста доволен по отношение на цена/качество. ;)

 

Още един глас за червените Warwick - вече ги има и в Динакорд.

 

Откакто сложих един 5-струнен никелов комплект (има и вариант от неръждаема стомана), бая пилене отнесоха и все още няма помен от глъхнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.