Jump to content
Българският форум за музиканти

предложете ми хубава акустична китара


papercut

Recommended Posts

здравейте. преди време свирех на класическа китара и имах една орфейка. не съм свирил от 3-4 години и искам да си взема някоя хубава китара м/у 200 и 400лв с хубави ключове, прагчета, гриф и плътен хубав звук. искам някаква хубава марка, която се продава в софия. да ми кажете и мястото от където мога да си я купя. искам да мога да си я включвам към пц-то и да си правя записи. не става дума за професионален запис. просто да си свиря вкъщи и когато съм с приятели. много ще съм ви благодарен. че ще забравя скоро как се свиреше :D

 

Май имаме общ сериозен проблем... Малко обяснение в началото - направихме един огромен е-магазин за музикални инструменти - виждам, че вече сте го намерили - www.visiarts.com Имаме дистрибутори от България, от чужбина, и вече ставаме и представители на някои фирми. Чужденците ни дават много добри цени за разлика от нашите хора и можем да продаваме на по-ниски цени от най-ниските техни официални цени. Да, но... Не можем да имаме много неща в склад. Като искате китара, искате и да я изпробвате. Когато ни я изпращат, те пък искат да им се плати изцяло. Ами ако не ви хареса?... Въпреки, че ни я изпращат германци или австрийци - т. е. качеството е гарантирано, скапваме се да пишем за всяка китара колко и е мензурата, колко е широк грифа, какви дървета са отсекли да я правят и какво ли не още, което сто процента е така. И засега сме сигурни, че няма да продадем качествена китара, а само някоя за 100-200 лева, към която няма как да има претенции. Ето сега имаме нови 49 модела на Ibanez на страхотни цени, ама само ще ги разглеждат хората, като гледаме посещенията, и ше искат пак струни с куриер до къщи..

Дайте предложения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Май имаме общ сериозен проблем... Малко обяснение в началото - направихме един огромен е-магазин за музикални инструменти - виждам, че вече сте го намерили - www.visiarts.com Имаме дистрибутори от България, от чужбина, и вече ставаме и представители на някои фирми. Чужденците ни дават много добри цени за разлика от нашите хора и можем да продаваме на по-ниски цени от най-ниските техни официални цени. Да, но... Не можем да имаме много неща в склад. Като искате китара, искате и да я изпробвате. Когато ни я изпращат, те пък искат да им се плати изцяло. Ами ако не ви хареса?... Въпреки, че ни я изпращат германци или австрийци - т. е. качеството е гарантирано, скапваме се да пишем за всяка китара колко и е мензурата, колко е широк грифа, какви дървета са отсекли да я правят и какво ли не още, което сто процента е така. И засега сме сигурни, че няма да продадем качествена китара, а само някоя за 100-200 лева, към която няма как да има претенции. Ето сега имаме нови 49 модела на Ibanez на страхотни цени, ама само ще ги разглеждат хората, като гледаме посещенията, и ше искат пак струни с куриер до къщи..

Дайте предложения..

 

Сори пак за "анти" настроението и мнението, което ще напиша, но то като че ли ми е останало от годините и трябва да минат още доста - сигурно, за да се убедя в обратното.

Идеята е супер за такъв магазин, НО

оставам с леко противоречиви впечатления:

1. Мда...хората си купуват в другите страни китари по Интернет - НО защото са по-евтини И ЗАЩОТО могат да отидат до близкия магазин да пипнат китарата и да я чуят как звучи. Какво значи качеството е гарантирано, ами ако грифа е по-широк, по-дебел, ако не ми е удобна формата, ако не ми харесва как звучи от 1-во до 5- то прагче??? Смяташ ли, че хората в БГ, които са клиенти на китари в БГ са образовани за това какво значи ширина на грифа "1 11/16 инча", 60's slim taper neck??? Lo-pro edge? - мда може да са чели, но голяма част от тях не са го пипали не са го почувствали, не са го чули? Не за друго ами 'щото тук освен Squier, Yamaha, ниско бюджетни Jackson-и други китари никога не е имало (е и Samick навремето), и чат пат някой Ibanez. Hell - че то тва е първия форум за музиканти в българското интернет пространство (или поне първия "жив" такъв)??

Китарата е инструмент - не си купуваш права лопата тип "бел". Аз съм си купувал така китара по нет-а (преди това съм пробвал такива разбира се), и съм имал късмет, но вече не бих го направил (освен ако не си поръчвам китара изцяло по мои спецификации някой да ми я изработи).

2. В другите страни се скъсват да пиша мейли магазините - разменял съм си по 5 мейла на ден и накрая не съм си купувал, това за което сме си писали - но съм се връщал и съм си купувал нещо друго - що? щото има service и отношение към клиентите.

3. Всеки сам си определя цените, но Cry Baby за 135 Евро и Д'Адарио струни за 17 лв - сори ама днес се върнах от Чехия, където по-принцип цените на музикалните инструменти, усилватели и струни са доста високи в сравнение с тези в Германия например, но пак са по ниски от посочените.

Не ме разбирайте погрешно, много се радвам, че магазина е стартирал, че има въобще някой, който се е захванал с нещо толкова трудно в условия като нашите - но нашия пазар все още се учи, клиентите се учат - кинти няма, ама тва все някога ще се промени и тези, които предлагат на пазара са тези, които учат клиентите...

айде със здраве и успех пожелавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно допълнение по темата - в xxxx магазина / MUSIC, ул. княз Борис I № 117, зад Булбанк / има и електроакустични китари с активна електроника Fender - 420 лв с найлонови струни и 490 лв с метални струни ... и електроакустични Encore с метални струни от 290 лв. Най-достъпния акустичен Fender е 260 лв /може да озвучи по няколко начина с предлаганите пак там електромагнитни и пиезо адатери за още около 20-90 лв./.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И в НДК-то "При Криси" има разни китарки. На скоро ходих да гледам за акустични китари и оня веднага ми направи реклама на един Айбанец. С пиезо кристал, калъф, струни па не знам си кво си и това за... уф не помна ама 250-350 нещо такова. Може да ходиш да я пробваш, ако е хувава, що не ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Yamaha - C70! Аз съм с такава, много съм доволен! Супер кирата за парите си 300 кинта! Купих я от Dinacord ама май я има и на други места незнам не съм гледал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

njama problem(pone za men,az kitari imam dostatu4no i to dosta dobri) opravjaite se ,svirete s kakvoto iskate(t.e. s tojagi) i ne se 4udete posle za6to nikoi ne mogel da uspee,ne nikoi,a samo tezi s lo6ija zvuk -te ne mogat da uspejat.

uspeh!!!

:D:(:D:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей тогава, аз утре ще си поръчам един комплект барабани TAMA Rockstar. Никога не съм можел да свиря, но нали ще имам хубав звук, няма как да не успея :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.