Jump to content
Българският форум за музиканти

предложете ми хубава акустична китара


papercut

Recommended Posts

здравейте. преди време свирех на класическа китара и имах една орфейка. не съм свирил от 3-4 години и искам да си взема някоя хубава китара м/у 200 и 400лв с хубави ключове, прагчета, гриф и плътен хубав звук. искам някаква хубава марка, която се продава в софия. да ми кажете и мястото от където мога да си я купя. искам да мога да си я включвам към пц-то и да си правя записи. не става дума за професионален запис. просто да си свиря вкъщи и когато съм с приятели. много ще съм ви благодарен. че ще забравя скоро как се свиреше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еми разходи се до Фактор - намира се на Лиляна Димитрова,до пицария мис Каприз ... Там има голям избор на акустични китари и мисля че ще можеш да си вземеш нещо хубаво....Също така гледах готини акустични китари и на пиротска- в Малкия Цум-музикалния магазин на последния етаж там също има хубави неща....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да направим няколко уточнения:

- Класическа или акустична (т.нар. Уестърн тип) китара. Т.е. с найлонови или метални струни?

- За можеш да я включваш към ПЦ, трябва да има адаптери тази китара - можеш да си я купиш директно така, което ще бъде по-скъпичко. Или може отделно да си купиш адаптер, който да сложиш - само че за да бъде по-лесно трябва да е т.нар. саундхол (или на дупката на китарата) адаптер. Иначе с пиезо адаптерите, които са под магарето е доста по-трудно поставянето (въпреки че съм го правил, и ако си внимателен не е чак такава философИя).

 

Добрите китари с пиезо адаптери, които ти позволяват директно да се ръчнеш в ПЦ-то и да се записваш са около 5-600 лева обаче. Има два акустични Фендъра, никак нелоши в магазина на xxxx зад Булбанк (за точно местоположение провери в темата за музикалните магазини - пусни едно Търсене, че не си спомням вече 'де беше :)).

Пак там има доста доста сносни акустични Фендъри, без адаптери. Много добри пари и много добър звук. Освен това грифа им е рядко удобен като за акустична китара. Много меко и леко се свири.

Другия вариант са Ямаха в магазина на Динакорд на 5-те кьошета. Преди години си взех една Ямаха (на въпросната и сложих пиезо адаптер с предусилвател), която също е много добра и беше някъде към 450 май. Има и директно с вградени адаптери, но са по-скъпички и от Фендърите май (не знам защото не съм се оглеждал напоследък в цените им). Също много добри китари. Иди - посвири - чуй и си избери.

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиезо едва ли - явно са много скъпи пък и за начало не мисля да влагам толкова пари. трябва ми читава китара с хубав звук и както писах по горе за м/у 200 и 400лв. китара със soundhole адаптер кви пари е? мерси за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива поне тук не съм виждал. Ще трябва отделно да си го купиш. Има по 40-50 кинта матй, такива саундхол адаптери в Малкия ЦУМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu, мога ли да ти задам един офтопик въпрос?

Значи разликата между акустичната и класическа китара е - акустичната китара е с найлонови струни, а класическата с метални? Така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратното :)

Всъщност те и двете са акустични китари. Класическата и фламенко китарата са с найлонови струни.

т.нар. Уестърн китари (или акустични за простота) са с метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Уестърн китарите, предполагам, са онезис метално магаре? Т.е. едно такоа метално държи струните, а те са опънати на дървена пластина. Такива китри съм виждал и с 2 дупки.

 

Иначе... Имам една китара (орфей, обаче доста яка изработка и вади звук, мама и! Пък и клячовете и добри и окото фаща...)... Акустична. Малко по-голяма от класическата, пак с дървено магаре и мааалко по-различна форма - корпуса на класическата погледнат отгоре около грифа е заоблен, докато на тази е плосък (няма как да го обясня по-добре) и има още някои дребни разлики във формата... Та тази китара е за метални струни и се води джаз китара. Някакви си тама специфична :) Та другаде такива не съм виждал... Чудно... Доста е приятна за свирене, в интерес на истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант да се записваш на компа е с обикновен микрофон. Доколкото знам някои професионални записи на акустични китари се правят така. Да не говорим че класическа китара с адапрер няма как да стане(за пиезото не знам, щото не му знам технологията).

Можеш да си земеш един сносен микрофон за 20-30-40 лв. и да си записваш на компа. Само не съм сигурен преди да го ръгнеш в PC-то дали не трябва да мине през усилвател(уредбата ти примерно). Ако някой знае да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем напротив - има и адаптери за класически китари, само че са доста по-специални и по-скъпички съответно. ЗАтова по-често ги правят с пиезо. Аз тук (в БГ) не съм виждал направена класическа китара с адаптери, каквито и да било, но навънка си има. Директно ръчкаш кабел и всичко е наред.

 

А за записа с микрофон си прав. Не някои ами направо повечето се правят така. Като често се използва и смесена техника - няколко микрофона и директен звук. Абе въобще директния звук се използва доста често в последните години, въпреки че е малко по-сух (и почти винаги в комбинация с микрофони) - но хубавото му е че не си играеш с разни фази, лиикове от други инструменти и т.н.

А за такова ниво на запис и обикновен компютърен микрофон би свършил работа. (единствената ми бележка е че сносен и свестен микрофон за 40 кинта няма - и в склада няма ":) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от изискванията :wink:

Компютърните микрофони са супер гадни и нямат нищо освен високи. Аз за съжаление има само такъв и записвам с него само колкото да не си забравя идеята :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също търся от къде да си купя акустична и класическа китара с адаптери. И двете ми трябват с адапрери. Ще обиколя скоро магазините да видя каква е хавата и ще ви кажа къде какво има. Ако някой не ме изпревари до тогави и не ми спести обикалянето ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте. преди време свирех на класическа китара и имах една орфейка. не съм свирил от 3-4 години и искам да си взема някоя хубава китара м/у 200 и 400лв с хубави ключове, прагчета, гриф и плътен хубав звук. искам някаква хубава марка, която се продава в софия. да ми кажете и мястото от където мога да си я купя. искам да мога да си я включвам към пц-то и да си правя записи. не става дума за професионален запис. просто да си свиря вкъщи и когато съм с приятели. много ще съм ви благодарен. че ще забравя скоро как се свиреше :D

 

Май имаме общ сериозен проблем... Малко обяснение в началото - направихме един огромен е-магазин за музикални инструменти - виждам, че вече сте го намерили - www.visiarts.com Имаме дистрибутори от България, от чужбина, и вече ставаме и представители на някои фирми. Чужденците ни дават много добри цени за разлика от нашите хора и можем да продаваме на по-ниски цени от най-ниските техни официални цени. Да, но... Не можем да имаме много неща в склад. Като искате китара, искате и да я изпробвате. Когато ни я изпращат, те пък искат да им се плати изцяло. Ами ако не ви хареса?... Въпреки, че ни я изпращат германци или австрийци - т. е. качеството е гарантирано, скапваме се да пишем за всяка китара колко и е мензурата, колко е широк грифа, какви дървета са отсекли да я правят и какво ли не още, което сто процента е така. И засега сме сигурни, че няма да продадем качествена китара, а само някоя за 100-200 лева, към която няма как да има претенции. Ето сега имаме нови 49 модела на Ibanez на страхотни цени, ама само ще ги разглеждат хората, като гледаме посещенията, и ше искат пак струни с куриер до къщи..

Дайте предложения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.