Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални/найлонови струни с акустична/класическа китара


viktor.velikov

Recommended Posts

Струва ми се трудно ще закрепиш долния край на струните - този струнник определено не е пригоден за найлонови струни. Но, ако успееш, предполагам, че звука ще е доста по-слаб отколкото с метални струни, а има и голяма вероятност от "бъждене" на струните по позициите - най-вероятно ще се наложи и значително отпускане на грифа - ти си прецени, дали си струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще звучи, защото издават звук, но както вече се каза няма да е същото. Можеш ли да споделиш какво поражда това ти питане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И свиренето ще е тегаво - заоблен гриф с найлонови струни е кофти.

 

Да не те болят пръстчетата от металните струни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се опитвам да избегна купуването на нов инструмент.БЛАГОДАРЯ на всички, но въпроса ми бе дали някой е направил този експеримент.Безмислено е да развалям "сетъп" накитарата си ,ако разбра ,че не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане.

 

Всичко по-горе казано е напълно вярно.

 

Да, аз веднъж бях пробвал и резултатът беше, че не можех изобщо да настроя китарата. А да не говорим, че сигурно съм си играл два-три часа само да сложа струните... а китарата беше с друг вид струнник, на който поне можех да ги завържа.

Според мен не се хаби, а по-добре наистина си вземи друг инструмент.

Поздрави :cheers2:

Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм на това мнение.Ако някой от вас е виждал на живо на Максим Горанов китарите, ще се убеди ,че може.Самият той има акустична китара с найлонови струни и звучи доста добре и също така добре се свири с тях.Моят съвет е да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се мъчите да си правите такива експерименти, но китарите са си ваши. Само да те предупредя, че ще има доста скъсани струни без намотка при ключовете, сам се сещай защо. И аджеба оти се опитваш да развалиш китарата? Предназначена си е за метални струни. Ще ми е интересен наистина резултата!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм на това мнение.Ако някой от вас е виждал на живо на Максим Горанов китарите, ще се убеди ,че може.Самият той има акустична китара с найлонови струни и звучи доста добре и също така добре се свири с тях.Моят съвет е да пробваш.

 

Хмм и как изглежда тази китара? или ми говориш за такава http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Classical_Guitar_two_views.jpg/250px-Classical_Guitar_two_views.jpg ?

 

И Герги ви каза- няма да стане. Като си се решил- пробвай, но не таи големи надежди.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го на Yamaha APX4 (за метални струни) и става. Проблема със връзването отпада ако се вземат найлонови струни с топчета. При мен резултата не бе особено задоволителен и скоро след това върнах китарата в предишния и вид. При този пич се е получило

. На мен ми се наложи да сменя нъта и отделно си изисква доста време струните да олегнат.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Доколкото разбрах от клипа китарата е специално правена за да може да свири с найлонови струни.

 

Аз такива струни с топчета не съм виждал освен един комплект на дидарио, но те бяха с много малки топчета (съвсем малко по-големи от на топлийка)!

Друго е, че тона е много различен! При тази звучи тихо и глухо, няма почти нищо общо със звука на истинска класическа китара. Поне за мен :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще стане, ако се отпусне тръсрода (силата на опън на найлоновите струни е по-малка от тази на металните), и се модифицира (или смени) нъта. За връзването на струните предполагам може да се измисли нещо, че да стоят там, където трябва.

 

Така или иначе и аз не виждам никакъв смисъл в цялата тази работа.

 

@Lathron - цъ, не е. Думичката хибрид се отнася за материала, от който е направена китарата - http://www.acousticguitarcommunity.com/photo/rainsong-introduces-the-hybrid?xg_source=activity

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.