Jump to content
Българският форум за музиканти

Комбиниране на акорди


Smashing Down

Recommended Posts

Задължително ли е да ти е грешна постановката ако нямаш учител?

в тези времена на ютуб и интернет уроци не е задължително, но аз навремето нямах нито едното от двете, нямах и познати които свирят и се получи грешна постановка от това че свирех както ми е удобно. т.е. 4-ти пръст (кутрето) на лявата ръка го ползвах само за акорди, и все още не мога да го използвам с такава лекота както другите пръсти при солиране...и палеца почти винаги не е зад грифа...

 

и аз съм ЗА уроците с учител, поне няколко в началото.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ме разбирате погрешно. Не съм се обявил против учителите и ходещите на уроци. Самият аз съм ходил (макар и само на няколко урока) и то не в началото, а съвсем наскоро.

 

И все пак , да тръгнеш на уроци за да научиш няколко , основни акорда и да свириш разни известни рок хитчета от миналото , според мен е напълно ненужно. Чудно ми е тези , които препоръчват да се тръгне от самото начало , така ли са постъпили , или първо са научили 3 песни на Металика, няколко на Нирвана и т.н...

 

 

И още едно лично мнение от мен .... То като не поема човек и цял живот да ходи на уроци , пак няма да стане. Щото то не се налива с фуния, трябва сам да се занимаваш след урока и то много часове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scorpions - Dust in the wind

Евтиме, точно тази песен май не е на точно тези колеги...

Имат кавър, който се свири по-лесно от оригинала за начинаещи, само с елементарен стръминг патерн. :)

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги положения труд дава РЕЗУЛТАТ !!!!!!

Без уроци е дълъг и труден пътя и за най големите таланти,това го чух от Васко Василев(цигулара)той също свири на струнен инструмент. :godbless::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си свириш само в къщи не е задължително да ходиш на уроци,НО АКО ИЗЛИЗАШ НА СЦЕНА РИСКУВАШ ДА ИЗПАДНЕШ В КОМИЧНА СИТУАЦИЯ ПРЕД ТЕЗИ КОИТО РАЗБИРАТ ОТ МУЗИКА !!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.