Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Marshall


Karavadjo

Recommended Posts

^DSL буустнат със SD-1, лично мнение. Ако има усилвател, при който да е от значение, че нивото на звука стига до 11, това са Marshall. Пак лично мнение, де. По принцип не обичам да свиря силно на репетиция и амповете ми са максимално намалени, така че съм развил някаква чувствителност към усилването и разликата в звука. Та, разликата в хедруума и звука при 50 и 100 вата според мен тук е осезаема. Мисля, че е банално да се повтаря фразата, но маршъл-ът трябва да е усилен, за да си покаже истинските възможности.

Не знам дали само при мен е така, но доста близък звук до буустнат DSL/TSL съм постигал с Engl Invader. Нямам никаква представа дали са сходни наистина, просто ми звучат близко. И не знам дали има фенове на моднат маршъл-ски звук, но някой свирил ли е на Splawn или някой от другите по-известни модъри? 

Редактирано от 2+2=0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм подрънквал на Splawn. Имам приятел с Nitro. Звучи си доста бритиш, като напомпан маршал, но леко по-рафиниран, не толкова in your face.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

чета чета, и не само тук, и в сайта на Маршал... и не намерих къде да прочета каква е разликата, плюсове и минуси между (TSL)Triple Super Lead и (DSL) Dual Super Lead например при серията JCM 2000?

Някой знаещ да осветли ако може.

Също така... JCM , JVM, JTM...?

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест искаш някой да ти преведе цялата история на Маршал? :)

TSL/DSL са просто 2 и 3-каналните им версии. JCM2000 е за модели от 2000г. насам. Предишните JCM800/900 се правят съответно през 80-те и 90-те години.

Буквичките са от имената на Джим Маршал, жена му, сина му... какво беше точно не помня. Различни серии през годините означават. JMP & JTM са по-древни, JCM & JVM по-модерни. Има буквално гигабайти инфо по темата в нета. Синтезирано, разчекнато, хронологично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.