Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Marshall


Karavadjo

Recommended Posts

Много благодаря Чичо Мито :)

Как да се чувствам... боли ме главата и трудно се довлачих на работа :)

И оставих Маршълчето на мира снощи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Имам MS2, което съм моднал с жак за външен кабинет и по-дебели кабели от платката към говорителя - по мое скромно мнение, за домашно ползване с един 10" кабинет направо отнася всички "практис" кубета (поне които аз съм чувал).

Редактирано от therealbadmadafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се похвалил във фукнята, но да пусна и тук:

 

photo_1.jpg

 

photo_2.jpg

 

 

От всички маршали, които съм притежавал и съм свирил тези най-добре ми пасват като функции и звук. Единственото, което може би в някакъв момент би ми харесало повече е плекси-то, но за мен Master Volume -а си е must.
За мен лично няма по-добър рок усилвател от този. <3 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall MG30DX:

 

61UVwgqsKfL._SX425_.jpg

 

Отдавна не го ползвам, но нямам намерение да се разделям с него.

Държа го при родителите ми в Созопол, да имам нещо под ръка за редките случаи, в които ми се досвири, докато съм там. :)

-------------------------------------------

Marshall Monitor Headphones:

 

MARSHALL%20MONITOR%20HEADPHONES%20BLACKd

Убийствени слушалки! Взех ги на много добра цена по време на едно намаление в Thomann.de. Задължително са с мен при пътувания.

-------------------------------------------

Marshall Power Brake:

fhznxx6teydw6dwgynsz.jpg

Родих се с този атенюатор, а съседите си поотдъхнаха. Да не говорим, че просто е адски як атенюатор!

Редактирано от Yanni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Хайде и аз барабар Петко... Когато хванах пак китарника предиииииии колко... 4-5 години, може би, си взех от MMG-то един Marshall MG 15 DFX. Голяма мания беше, че до оня момент свирех само на Guitar Rig и подобни. Беше правена глава. Някой гений превърнал комбото в глава и му извел букса за 8 ома говорител. След някоя друга година си взех един кабинет (правен) 1х 12 с говорител Celestion G12L-35. Евтака направи един сериозен мод на усилвателя преди време, като му прибави лууп и футсуич, а аз му смених червения светодиод на драйв канала с два германиеви (мисля) последователно свързани. Поразрових се из нета за разни клипинг схеми...  Днес се замислям за лампа. Не много мощна, 5- 10 W най-много. А проблемите с децибелите ще ги реша с вариак. Попадна ми в полезрението един DSL1- HR, който доста го хвалят в "тубата" и за прилична цена. Не ми се продава говорителя, обаче. Щото изходът на лампата е 16 ома, а моя кабинет е 8. Иначе за горния пост.... Аз съм си сложил драйва на 10 часа и си играя а волюма на китарата ако искам лееек цвят. Ако искам тресня съм сложил един драйв, не много изкривен като бустер и треснята си става. Чистото... Само с модулации го ползвам, че ми е малко безлично и плоско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте,

1. бихте ли казали няколко думи за Маршал валвестейт вс 265, два говорителя 12" Голдкинг - не са Селешчън. 2. Намален в стая дали би звучал (блок)?

3. Има ли вграден Хорус?

Предварително благодаря.

По темата... имам Парк Г25Р.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 11 months later...

Ето го и него. Впрочем оффтопик, регистрирах се с нов профил, че съм стар вече за Жеймс Хетфиййййлд... Та... Ето го моя. Един приятен хибрид. AVT 2000. От MMG за скромната сума от 550 леви. Купих го някъде миналото лято и още откривам разни тънкости и пинизи. Очаквах повече от дигиталните ефекти, но в крайна сметка има камиончета. Никога не съм го усилвал повече от 9 часа, предвид пред и следпенсионната възраст на повечето от комшиите и изходната мощност, която е 150 W, а съм го вързал за... 35. Впрочем китарата въобще не е никак зле за парите си.

IMG_7273_edited.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да се изфукам и аз с моя холски риг:

Кабинетът е MX412AR, но говорителите са подменени с 4х G12M Greenbacks (made in UK).

IMG_0894_resized.jpg

Кой би предположил, че дизайнерите на IKEA IVAR системата са имали предвид именно Marshall кабинети и глави :D

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Още не съм притежател на качествен лампов Маршал, но сериозно обмислям с тези намаления в Динакорд. Какво бихте ме посъветвали да избера между Marshall JVM205H и JCM900 4100? Свиря с повече гейн, така че ако на някой от двата чистият канал му е слаб не ме вълнува особено :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ги сравняваш по цена, защото единият е 100W, a другият 50W.

JCM 900 4100 има абсолютно незаслужена лоша репутация. Ако търсиш по-модерно high-gain звучене с надпис Маршал отпред - това е твоя амп, но ако вече имаш друг high-gain амп и просто искаш да добавиш класическо маршал звучене към колекцията си, по-скоро се насочи към JVM-a.

Иначе аз взех единия от наличните 2 броя JCM 900 4100, така че имай предвид, че е само 1 в момента там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета!

Ватовете ги видях аз, но така или иначе в БГ клубовете + репетиции и 50 вата стигат. По-скоро идеята ми беше да получа препоръка за тона който мога да очаквам от единият и другият вариант. Иначе да, имам друг хай-гейн усилвател, който обаче е с 6L6 лампи и ми се иска да имам и от двата свята по нещо (и EL34). Мисля че british + american комбо ще докара по-нахален китарен звук при запис :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JCM 900 4100 re-issue-тата не са с EL34, а с 5881, предполагам, че си видял. 
Не, че не може сравнително лесно да се модне за работа с EL34, но надали да са ти такива намеренията...

Колкото до тонът, в youtube има бая клипчета и за двата модела, но като цяло JVM-a предлага повече гъвкавост.

Аз ползвам JCM 900 4100 за 90-тарски grunge/punk/hardcore high-gain звук и съм много доволен.
Отделно имам mini JCM 800 studio (SC20H), с който получавам перфектен AC/DC тон, както и 70-тарски до 80-тарски (classic) punk-rock тон.

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.