Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Marshall


Karavadjo

Recommended Posts

Здравейте на всички! Понеже съм фен на марката Marshall и съм насъбрал някой модели в нас на тази марка реших да направя тази тема. Ще ми бъде любопитно и интересно да разбера още какви модели могат да се срещнат в България. Който има нещо на тази марка да направи някоя снимка и да я сложи тук. Аз имам 5 Marshall-a и ето някой от тях:

1670830371598582211318234668Br37cj7EbH1d0Xa6RLnR.JPG

 

1349070182206202525213182361189eV3gMIO8jJjGkq4vjJf.JPG

 

11441322094392190621318236173gSBMOokFo0Eux8Wqo9j6.JPG

 

3862862214042718421318234859R1oARvum8NKgL7PXNFHt.JPG

 

Благодаря на всички включили се в темата.

Редактирано от Karavadjo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години на "отговорно пазене" ми е оставен Marshall - VS65R. Ползвам го непрофесионално, но с голям кеф. Непретенциозно комбо с лампа в предусилвателя и ривърб. В комбинация с един "ZOOM" прави прилична тресня.

Съжалявам, че не слагам снимка. Просто нямам такава, но нета е пълен с такива. Вместо това ще си позволя малко спам - четейки във форума с учудване забелязвам някои доста крайни мнения по отношение на марката. Сега разбира се, че има десетки супер сериозни фирми, предлагащи подобни продукти, но...

Помня края на 80-те. Тогава за първи път видях на VHS концерти на едни от любимите ми групи и стените от "Маршали" зад тях. До ден днешен нещата не са се променили и същите тези стени стоят зад гърба и на много от съвременните групи. Така, че струва ми се твърдения в тази посока са несериозни! Може би не е най-доброто и все пак аз съм си Фен! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Негативните мнения са свързани с по-новите схеми (от 80-те насам), използването на диоди/опампове, по-малки трафове и по-евтини/нискокачествени части.
  • Звездите не свирят с нищо от магазина, повечето са някакви извратени модели, а и после всичко се модва.
  • Стените са бутафорни. Почти винаги се ползват два АМР-а (главен и бекъп). Това което се вижда са празни кутии без говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо да, съвършенно си прав, и все пак! Примера ми имаше друга цел, съгласен съм, че новите ниско-бюджетни разработки не са стока, обаче във всяка пазарна област нещата стоят по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Негативните мнения са свързани с по-новите схеми (от 80-те насам), използването на диоди/опампове, по-малки трафове и по-евтини/нискокачествени части.
  • Звездите не свирят с нищо от магазина, повечето са някакви извратени модели, а и после всичко се модва.
  • Стените са бутафорни. Почти винаги се ползват два АМР-а (главен и бекъп). Това което се вижда са празни кутии без говорители.

 

Минуса го имаш от мен.

Ето защо -

Негативните мнения са свързани с по-новите схеми (от 80-те насам), използването на диоди/опампове

 

Това донякъде е така, но ОПРЕДЕЛЕНО има световно известни музиканти предпочитащи JCM 900 вместо JCM800.

Проучи повече ригове на практикуващи музиканти.

Диодното клипване има свой характер и понякога е въпрос на вкус и търсене, кое да се избере.

Харесвам и JCM 900 и JCM800, като лично най- ми е допаднал сплит чанел 800, който се вижда от снимките на Караваджо, бивш мой амп. Но просто да се отрича JCM 900 това не го разбирам.

 

Звездите не свирят с нищо от магазина, повечето са някакви извратени модели, а и после всичко се модва.

за някои си прав, за други не си.

Много от звездите свирят с напълно стокови Маршали. Други с моднати.

Погрешно е да се обощава.

 

и малко аванта инфо -

Амповете ( естествено Маршал) на Айрън Мейдън

са напълно стокови, но въпреки това минават през ръцете на Корниш

за турне закалка, инспектират се, правят се подобрения срещу механични трептения, повреди

или там каквото прави, но схемата не се променя.

Инфото е от мой човек, китарен техник на Дейв Мъри.

 

<LI>

Стените са бутафорни. Почти винаги се ползват два АМР-а (главен и бекъп). Това което се вижда са празни кутии без говорители.

 

Отново напълно погрешно обобщаване.

В много случаи може да има бутафорни стени.

В други са напълно реални - Слеяр , Ингви, AC/DC и тн - няма бутафория.

 

Колко много Маршали съм имал...

Сега са вече в други колекции.

Е, май най- не мога без Marshall JTM. Само той остана...:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ето такъв, най-ефтиният и все пак си личи ,че е 1 000 000 000 000 000 пъти по-добър от всички други марки:

:greenball:

9274297328022061831318267726PuM80fWgOR4nt2tkAlhR.JPG

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че се базикаш :) , но ако говорим сериозно, такова нещо като най добър амп няма.

 

Има прекалено много добри усилватели, а всеки си има вкус. За мен например Маршъл, твърдо не върши работа. И като го казвам имам предвид, не че са лоши, а че за това, което свиря, дори много по евтини, транзисторни усилватели (каквито по принцип не харесвам) са по подходящи.

 

Иначе съм притежавал само JTM60, Super Lead 100 и Valvestate 8080, но съм свирил с доста други. Марката прави чудесни ампове, но наистина не са за всеки.

 

За мен си съм запазил само един (има сериозна сантиментална стойност, подарък рожден ден от половинката през далечната 1997ма)

 

Marshall_MS2_Micro_Amp_Guitar_Amp_Combo_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не се базикам!Все пак си мечтая за Marshall от както се помня, всеки ден обеждавах наще да ми купят стак, но вече спрях(сега ги крънкам за Jackson KVXMG,който ми бе обещан ако вляза в френската и след като влязох и си стоя на J'aime le cannabis :greenball: ),събрах пари и си купих тоз дзвер.Ta Marshall са ми отдавнашна мечта и за туй си ги обичам до болка и даже и да не са за някои най-добрите, за мен те са #1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе съм притежавал само JTM60, Super Lead 100 и Valvestate 8080, но съм свирил с доста други. Марката прави чудесни ампове, но наистина не са за всеки.

 

Аз съм голям фен на маршалския тон, даже когато правя прототипни ефектчета, без да искам понякога клоня в посока маршал тон.

Кое е това, което не ти върши работа при свирене? Това, че изкарват тона си когато са доста усилени или има нещо конкретно в тона, което не ти харесва? Може би не пасват на стиловете, които свириш? Ако ти се занимава, обясни по-подробно, темата ми е интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм в клуба, от скоро имам едно (скромно за сравнение, като гледам изцяло-ламповите зверове в темата) Valvestate 8080.

Като сложа (не, че е наложителен, ама и без това го имам) един Boss HM-2 да вдъхне малко ниски честоти и гейн, дава прилично достоверен класически тон (визирам 80те години).

Снимка, не е моя, ама нейсе.

 

Е, следващата стъпка е JCM 800, ама солидно трябва да спестявам.

Редактирано от mmkay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си падам по Маршалите въпреки че не съм имал лампов,но имам транзисторен MG50DFX, който за сега ми върши работа.Лошото е че не можеш да избягаш от специфичния звук на Маршал,ако искаш разбира се.Но ако ти харесва и не искаш да търсиш друг звук значи маршала е за теб.Предполагам kolio_k това има предвид - тези честоти специфични за всеки маршал.

 

_c485133_image_0.jpg

Имам и един ms-4 който доста вика за вкъщи и се налага да го заравям под някоя възглавница като искам да си свиря тихо :)

41VXyOCITtL._SL500_AA300_.jpg

 

Иначе си мечтая за един Marshall Haze 40 :girl_cray2:

 

http://marshallamps.com/product.asp?productCode=Haze%20Overview&pageNumber=3

http://www.youtube.com/watch?v=XmFTqEbcIx0&feature=related

haz40_angle%281%29.jpg

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim Djerekarov

 

O, и аз харесвам много крънча на Маршал (то без него на къде) и имам не един педал в тази посока. Но това което не ми допада е чистия канал, на тези усилватели просто не им е приоритет да се свири чисто с тях :) . А аз, в сериозна част от времето свиря с чистия канал, в стилове имащи общо с джаз, за такива неща, Маршъл вероятно е най неподходящият амп.

 

 

П.п. Това че изкарват тона си усилени не би ми било проблем, имам атенюатори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, не ти трябва клийн, оцветен в тази посока. Събирам мнения, защото съм в процес на правене амп и се чудя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.