Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ за настройка на драйвери за работа на звукова карта с win 7 32 bit


vladopi4a

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих звукова карта Mackie Onyx BlackJack. Четох мнения за нея на няколко места и всички бяха положителни. Предварително искам да кажа, че нямам голям опит в използването на такива устройства и има много да уча. Първоначално свалих драйверите - Mackie USB driver v2.0 от САЙТА, инсталирах ги на лаптопа (Lenovo G 560 с процесор Intel Pentium P6200 2.13 GHz; RAM 4GB; OS WIN 7 32-bit). Свързах картата към лаптопа през USB-то. Компютъра позна устройството и изписа, че е в готовност за работа. Промених настройките в контролния панел за звука ( Възпроизвеждане - Analog out 1-2 onix blackjack - устройство по подразбиране; Записване - Analog in 1-2 onix blackjack) Когато свързах слушалките към звуковата карта се чуваше едно пращене, като и китарата също свирише с пращене. Стартирах GTR 3.5. Пращенето доста се увеличи. От File - Preferences отворих Audio и избрах Asio device - Mackie Asio driver ; Input channel - onix blackjack in 1 ; Output channel - onix blackjack out 1; Sample rate - 44100, дадох му Apply и ОК. Така и не успях да махна това досадно пращене. Пробвах и с други софуери - Guitar rig, Cubase - същата работа. Опитах се да опиша в точната последователност какво съм направил, ако някой може да ми помогне нека ми пише. Дори ако има повече свободно време да се вържем през Teamviever и да огледа къде греша.

Искам да добавя, че картата работи нормално с настония компютър вкъщи, който е с ОС XP. Няма го тоя шум. Пробвах GTR 3.5 и Guitar rig 5 - направо се разбих от кеф. Сега се мъча с Cubase SX 3, но ми е доста трудно. Гледам видеоуроци в youtube и чета из нета. Даже си купих книгата "Компютри и музика" на Софтпрес и се надявам да добия по-добра представа за работата с програмата.

Моля ако някой може да ми помогне да подкарам картата с Win 7 да ми пише ЛС или звънне 0887 66 50 33- Владо ; skype - deinameina. А може и да дойде на крака до вкъщи - от Нова Загора съм. Правя много хубави пържоли и добра ракия. :cheers:

Редактирано от vladopi4a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че на лентата със задачите иконката на Свойства на Onix BlackJack я има и свети в зелено - В Общи - състояние на устройството - устройството работи правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да включиш Маки-то към е-сата порта (той е дублиран с ЮСБ и,май, е на отделна шина от другите ЮСБ-та). Това е първото, за което се сещам - особено ако имаш включена, примерно, ЮСБ мишка, която "дърпа" част от шината при работа (че даже я връща на ЮСБ 1.1 при всяко използване). За по-сигурна работа пробвай с express card адаптер с ЮСБ портове (най-добре да е взет назаем или само за проба с moneyback условие) - това би трябвало изцяло да елиминира взаимодействието между ЮСБ перифериите.

Успех!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що пробвах през e-sata, но резултата е същия - работи, но с шум. Към другите USB-та нямам нищо включено.

Редактирано от vladopi4a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-даааа..... Любими проблеми.....

Опитай да изключиш всички мрежови карти от диспечера на устройства. А още по-добре -пусни ето тази програмка и виж, кое устройство или драйвер прави проблемите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

One or more DPC routines that execute on behalf of drivers running in your system may be causing problems when processing real time audio. You may be experiencing audio dropouts, clicks and pops.

Time running: 0:10:09

 

 

Highest DPC routine execution time (µs): 2606

Responsible driver: dxgkrnl.sys (DirectX Graphics Kernel, Microsoft Corporation)

DPC count (execution time <500 µs): 23360754

DPC count (execution time 500-999 µs): 9268

DPC count (execution time 1000-1999 µs): 4954

DPC count (execution time 2000-3999 µs): 64098

DPC count (execution time >=4000 µs): 0

 

Highest ISR routine execution time (µs): 100

Responsible driver: dxgkrnl.sys (DirectX Graphics Kernel, Microsoft Corporation)

ISR count (execution time <250 µs): 20599125

ISR count (execution time 250-499 µs): 0

ISR count (execution time 500-999 µs): 0

ISR count (execution time 1000-1999 µs): 0

ISR count (execution time >=2000 µs): 0

 

Highest pagefault resolution time (µs): 27055

Hard pagefault count (total): 1321

Number of processes hit: 2

Pagefault count of hardest hit process: 996

Process with highest pagefault count: LatMon.exe (PID: 4416, DispatchMon and LatencyMon, Resplendence Software Projects)

 

NOTE: some processes were hit by hard pagefaults. If these were programs producing audio, they are likely to interrupt the audio stream resulting in dropouts, clicks and pops. Check the Processes tab to see which programs were hit.

 

Note: execution times may be calculated based on a fixed reported CPU speed. Disable variable speed settings like Intel Speed Step and AMD Cool N Quiet in the BIOS setup for more accurate results.

Reported CPU speed: 2128 MHz

 

изкара ми това съобщение и продължава да чете нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намирам новите драйвери на сайта на Леново, пиша си модела, избирам video drivers for win 7 32 bit, свалям ги, инсталацията започва и към края ми изписва, че компютъра не отговаря на минималните изисквания, за да се инсталира този софтуер и ме изхвърля от инсталацията. Ще рестартирам и ще оптам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери, дали Уиндоуса ти се е ъпдейтнал до ServicePack 1 - може заради това да отхвърля инсталацията на новия видеодрайвер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейта наистина липсваше. Направих го, както и още няколко. Рестартирах и пак опитах и инсталацията на драйвера. Но пак ми изкара същото съобщение. Имам към 4 GB свободно пространство на С-то, нали няма да е от това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но ми се виждат доста малко. Може да липсват компоненти от .NET - виж, дали не пишат нещо по въпроса във форума на Леново. Също провери за устройства с жълт възклицателен знак в диспечера на устройства - възможно е да не са инсталирани всички драйвери за дъното и вградената периферия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 гига свободни в харддиска? това е изключително малко.... преди доста време ХР-то вървеше стабилно при повече от 15 % свободно място. Виж какво имаш на С диска, и какво можеш да преместиш . Особено ако имаш настройка за периодичен бекъп на дисковете, имидж файла на 7цата е около 30 гигабайта. ТОва има отношение към скоростта на вписване/търсене в диска, и в крайна сметка има отражение и в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да трия ненужните неща в С-то. Само да кажа, че в Диспечъра на устройствата имам две жълти знака на - Други устройства - Bluetooth периферни устройства. Всичко друго изглежда наред. Преди малко успях да инсталирам най-новия драйвер на видето. Всички останали драйвери съм ги инсталирал от оригиналния диск на лаптопа преди няколко месеца когато му сложих 7-цата и ми се струва, че са актулни. Видях, че имам NET.Framework 4. Ще съм ви благодарен ако дадете още някой ценен съвет. Но в краен случай ще си карам на ХР-то, поне там върви без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а значи ли това, че си инсталирал седмицата върху съществуваща инсталация на ХР? не е невъзможно, но е препоръчително чста инсталация. Най малкото заради досадната папка Уиндоус олд, и поне 20-25 гига място. Ако под ХР на същия комп картата е свирила, и след 7ца ма проблем, най вероятно трябва да сложиш чиста инсталация на 7ца, след това да инсталираш ВСИЧКИ драйвери, включително чипсет , евентуално да видиш дали имапо-нов биос. После - редуцираш всички неизползвани периферии, най вече блутуд опцията я изключваш, ако нямаш дивайс за връзка. Така компа не "търси" постоянно нещо. Това е на първо четене, явно проблемите са няколко, и сумарно се натрупват.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 8 GB свободно пространство на С-то пак същата работа. Опитах и с забрана на всички мрежови връзка от диспечъра на устройствата, но пак не стана.

 

с ХР-то върви на другия ми компютър. Лаптопа е само с win7. Вчера инсталирах една 7-ца на един приятел и лаптопа му е още вкъщи, освен да пробвам и на него какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.