Jump to content
Българският форум за музиканти

Метроном с изход за слушалки


AXE

Recommended Posts

Идеята ми е когато не съм си вкъщи, да мога лесно да си се упражнявам на слушалки.

Единият вариант е метроном, който има изход за слушалки. От там вкарвам сигнала в MP3 In-а на AmPlug-a (не съм сигурен, ама се надявам да паснат нивата на сигналите) и от AmPlug-a в слушалките вече ми е смесен звука на китарата с тоя от метронома.

Другия вариант е метроном с инструментален/линеен вход и изход за слушалки.

Важното и в двата случая е метронома да се чува и в двата канала.

Някой виждал ли е такова животно!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам метроном с изход за слушалки. Едвам го изтрайвам 2 такта, много противен звук вади, пък и няма настройка на силата на звука.

Ако имаш някой по-модерен телефон по-добре си намери приложение за него. Аз сложих 2-3 в iPhone-а и е отлично! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам метроном с изход за слушалки. Едвам го изтрайвам 2 такта, много противен звук вади, пък и няма настройка на силата на звука.

 

Така е.Познавам един барабанист, който много сериозно си увреди слуха с подобен боклук.

Сега не може да свири повече, заради тази травма. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На телефона съм си сложил 1, 2, 3 метронома, но на 2 от тях Java-та не им е подписана и е ужас от даване на разрешения за достъп до файлове. Другия е пък с калпави тонове и не се различава 1 от 2, 3 и четвърти такт. Аз не слушам на слушалки, а го пускам телефона в кубето и върху него свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар, че не е точно каквото търсиш, давам ти една идея:

Вариант 1

Вариант 2

Мушкаш едни слушалки в РС-то и си готов.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така! По ред на номерата :)

@Baby Thomas - кажи поне какъв да не си взимам. А за телефона - за Win Mobile така и не намерих читав безплатен метроном. Пък и честно казано не ме кефи особено идеята. Искам да е нещо простичко, да му вкарам два кабела, да натисна едно копче и да съм готов.

@vihro - Ако става дума за този - изглежда много яко, ама сякаш е малко скъпичък за моите цели.

@ciriljhonson - знам го това, вкъщи така си свиря. Но:

Идеята ми е когато не съм си вкъщи, да мога лесно да си се упражнявам на слушалки.
;)

 

Аз намерих два, които имат и вход и изход, при това с волюм.

Този ме кефи!

А този изглежда също да върши работа, но с тия масажи ми изглежда нещо несериозен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си платен за Уин телефона, тъй или иначе ще купуваш нещо. Въпросът е да върши работа! :)

Моят е едно кЕтайско копие на тези на Корг. От типа на ХарлиБентън-а е. Според мен задължително го чуй преди да нариваш пари (пък ако ще и 20 лева да са само).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми както казах, предпочитам да е по-проста схемата, особено като ще давам пари за това :)

И на мен ми се иска да чуя и пробвам, ама Harly Benton-a тука май няма къде :) Но пък може да обиколя магазините да видя дали пък случайно нямат нещо подходящо. Иначе писах и мейл на Томан да ми кажат кое става за мойте цели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МТ50 го имах доскоро, ще ти свърши работа за това, за което го искаш. :thumbs_up:

Възможно е звукът му да ти се стори дразнещ.

В момента съм с ето този на Planet Waves, който също има изход за слушалки.

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/boss_db30.htm

 

Аз ползвам този от доста време и съм много доволен! Има изход за слушалки със volume, светлинки, всякакви варианти за ритмика и тактове, дава и тон за настройване :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.