Jump to content
Българският форум за музиканти

как и с какво чистите китарите си


Recommended Posts

Две хипита си говорили :

- Ей , пийс , намерих бумеранг !

- Я ми остави чорапите , че ще ти счупя одеалото ...

 

Други две , които стояли на брега на морето .

- Я виж - има нефтено петно ...

- Не бе , изпрах си ризата сутринта у морето ...

:greenball::(:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...

Като сменям струни минавам тялото с Пронто за дървена мебелировка (отидох си аз в динакорд да питам за мазила за китари и такива работи и пича ми вика с тва.. и си върши работа. С пчелен мед :green: ). Хем чисти, хем блясък си има, хем евтино :)

тези препарати с восък са за почистване на дърво, което не е боядисано/лакирано. ако твоят случай е точно такъв - прецаква се инструмента, защото започват да се пълнят порите на дървото, а по този начин се убива акустиката му.

именно по тази причина каквито и да е препарати съдържащи восък, парафин и сходни не се препоръчват за почистване на дървени музикални инструменти.

а като си прецака някой гъдулката със сигурност не му излиза много евтино ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тялото на китарата го чистя с най-природния продукт - слиунка.

 

Грифа го бърша с мека кърпа след всяко потно свирене.

 

Между другото, някой да иска да ми купи китарата?

:):P:P

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напоследък исползвам препарата за чистене на монитора дето си го бях взел от офис уан преди доста време, че ме мързи да отида до РФ да си купя за китара. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам лимоново олио и меко парцалче.също и лепиларска четка за грифа,за насложила се мърсотия.

И аз. идеално е за не много гланцови китари. особено za natural finished. една тубичка D'Andrea издържа с години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Като сменям струни минавам тялото с Пронто за дървена мебелировка (отидох си аз в динакорд да питам за мазила за китари и такива работи и пича ми вика с тва.. и си върши работа. С пчелен мед :green: ). Хем чисти, хем блясък си има, хем евтино :(

тези препарати с восък са за почистване на дърво, което не е боядисано/лакирано. ако твоят случай е точно такъв - прецаква се инструмента, защото започват да се пълнят порите на дървото, а по този начин се убива акустиката му.

именно по тази причина каквито и да е препарати съдържащи восък, парафин и сходни не се препоръчват за почистване на дървени музикални инструменти.

а като си прецака някой гъдулката със сигурност не му излиза много евтино ;-)

Тцъ. Дървото е боядисано + лакирано. В завод Кремона :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тялото - с кърпичка за очила(от фотото за 2-3 кинта)

фингърборда и струните с "Фаст Фрет" с неговата си кърпичка(от xxxx 10гроша) :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз много се подлудявам като е мръсна (остават яко отпечатъци ) и много често я чистя, да не кажа даже след всяко свирвне. А използвам кърпа от микрофибър а за струните си купъвам предпарат :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си две парцалчета. едно за оптика много меко и едно памучно...

Избягвам да слагам препарати на китарата... просто я бърша с парцалчето. След свирене си забърсвам грифа... старателно а когато има отпечатъци по китаратаю.. ( тялото ) или разни други прашинки .. пак си я бърша само с парцалчето... един път я бърсах с препарат с восък.. но сега прочетох че не е хубаво това.. което е интересно.

Едвали мнгоо хора са запознати че не е хубаво да се прилагат препарати съдъжащи восък.

Моля за препоръка освен предназначерните препарати от специализиран музикален магазин .. какво друго мога да ползвам да с чистя тялото ? което да е безобидно.. просто да поиства.. и да придава блясък.

П.С. китарата ми е с покритие -Боя и финиш : полиуретан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои фенове ползват успешно кокосов крем ли беше точно названието... Продава се в аптеките и е много по-евтин от ФастФрет, да речем. Не мога да кажа доколко и каква работа върши, но съм чувал, че е супер! Някой ако има и/или е ползвал да каже, че аз не съм съвсем сигурен... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои фенове ползват успешно кокосов крем ли беше точно названието... Продава се в аптеките и е много по-евтин от ФастФрет, да речем. Не мога да кажа доколко и каква работа върши, но съм чувал, че е супер! Някой ако има и/или е ползвал да каже, че аз не съм съвсем сигурен... :unsure:

кокосово масло се нарича. много готино се чистят струните с него. също така е хубаво от време на време да се маже фингърборда с него. поддържа го свеж ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.