Jump to content
Българският форум за музиканти

Хикс Фактор - много добри бее


milkypilky

Recommended Posts

Като чух някои от участниците на кастингите, които одобриха, се почувствах по-уверен в себе си. Това малко ми вдигна самочувствието за моя глас, защото не знаете какви са моите родители - те са недоволни от гласа ми, особено майка ми, която е пяла по хорове, конкурси и т.н. Какво да правя - гласът ми мутира в тийн годините и стана твърде нисък/дебел. Честно казано няма много поп песни за ниски мъжки гласове, повече вият глас. Като дете пеех толкова хубаво, и то без никакви вокални педагози и уроци по солфеж, сега без такива просто не мога да пея. А това, че си счупих носа и имам крива носна преграда прави гласът ми носов. Ще се оперирам, но до колкото видях някои от хвалените участници също пееха носово, но получиха "да". Странното е, че си чувам гласа като твърде тънък, но другите го чуват доста плътен и дебел, така е и на запис. От друга страна ме е страх да не си избера неподходяща песен и да се изложа пред погледите на цяла България. Вече не знам какво да мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз също съм съгласен, че са много добри.. имат всичко като глас, изкуство.. но не и характер(с изключения).. Аз съм за Рафи, не съм видял един негов момент в който да не се кефи, а за останалите все така различни - Един път излизат със самочувствие а друг път не(с изключения),от женските имаше добри(професионална гледна точка)но когато ги слушах просто ми се спеше.. Ставаше въпрос за Мартин в предишните коментари - Да имаше глас, мистериозен, привлекателен..... - но го объркаха ако беше човек с опит нямаше това да стане.. накрая печели този който е заслужил независимо дали е честно или не! и също така това за Хикс фактор че това онова ала бала, не съм много съгласен.. тези които правят шоуто може заради пари и разни глупости, но както виждаме цяла България настръхва, дори и журитата.. поне виждаме щастие за миг.. Духа е това което държи гласа ти жив... Дразни ме това, че ставаме големи критици и влизаме в детайли където забравяме за най-важното, да човек има нужда от малко учене, но стилът, характера, звученето не идват от това!! Никой не е перфектен!!Според мен Звезда е този който живее за да е звезда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към тези, на които им харесват подобен род конкурси. Изгледала съм ги почти всички доколкото имам възможност. Това че се правят за пари - ами естествено, БиТиВи не е благотворителна фондация все пак. Те си получават кинтите, ние гледаме нови лица, слушаме музика изпълнена и поднесена по различен начин, който иска гледа зрелища и сеир. Всеки си получава своето и не виждам къде е драмата. Голяма част от участниците са много талантливи и аз страшно много им се радвам, най-малкото защото да се занимававаш с музика в България се иска голям кураж, особено пък и да участваш в телевизионно шоу, където вероятността да отнесеш и известно количество помия е горе-долу 100%.

От всички т. нар. музикални формати, които се изредиха по телевизиите до сега, най-интересен поне за мен е точно Х-Фактор. Едната причина е че допускаха и вокални групи, а другата - че се опитваха да правят шоу, при това много сполучливо на моменти. Всичко беше режисирано, така че да не изгледжа като поредния напън за оригиналност. Хубавото шоу е комбинация между постановка, хореография, сценични костюми, мултимедия и светлинни ефекти без някой от тези "компоненти" да е в повече, да пречи на вокалното изпънение и в крайна сметка да се получи палячовщина. Когато гледаш трябва да оставаш с впечатлението че всеки кадър си е на мястото. Както е и в музиката - всеки тон, всеки инструмент и всеки звук трябва да си е на мястото, за да не стане песента претрупана или обратното - прекалено еднообразна.

Не че в Х-Фактор нямаше и скучни и фалшиви изпълнения, ама то пък не може без хич :)

Преди 2-3 часа свъши финала и се радвам, че Рафи спечели. Според мен победата беше заслужена.

Та това беше от мен. Надявам се, че моя малко по-позитивен поглед върху нещата няма да навреди на никого :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен Х фактор както и Мюзик айдъл 2 и 3 са пълна боза. извинявай се за по-грубия изказ, но съм участвала в доста такива програми и знам че мога да пея. не ме разбирайте погрешно не съм някаква звездоманка, може да не съм нищо особено, но не пея лошо. Във всички български формати които съм гледала винаги е имало хора които, откровенно казано...не ставаха. Разочарована съм от Грасът на България и Х фактор, защото наистина има доста по-големи таланти от това, което показаха на екрана. Кокато се явявах за Мюзик айдъл покрай мен имаше доста, доста по-талантливи и тренирани хора от мен, които не допуснаха по-напред в програмата : ( В българия вече всичко е шоубизнес...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами...сега, след като всичко свърши, да видим какво ще се случи с победителя в крайна сметка!

Това беше ШОУ-то, което тръбеше навсякъде, че не е като другите формати...че ще донесе световна слава на най-добрия...че работи със страхотни продуценти и т.н. дрън дрън...

 

Сега ми става още по-интересно и най-вече любопитно. Щото ако и със сегашния победител не се случи нищо кой знае какво - рейтингът на следващото издание наистина ще е доста по...ясен. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И като гледаме, май нищо и не се случва.. рандом участия малки из молове и тн... което не е нищо, трябва албуми да се правят, да се натяква и какво ли не.. да се шуми, а то някак си на никой не му пука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на нито един от спечелилите, което и да е от тия риалитита, не бих могъл да го издържа повече от 1 песен. Вече няколко пъти съм слушал такива хора и е адската скука, пеят едни и същи кавъри, каквито слушам и по пиано баровете ...... Певците от пиано баровете май на другия ден не ги помнят, как мислите (лично мнение и се надявам да не обиждам никого)? Тези хора не са пълнокръвни музиканти (повечето). Те са просто изпълнители и консуматори на това, което им кажат или напишат за тях (често пъти така са ги научили в консерваторията, от която идват повечето) и чакат просто да изимитират някого. Когато се стигне те самите да се опитат да сътворят нещо оригинално, се срутват като колос с глинени крака.........

 

А пък относно БТВ - аз след случая Катуница и как отразиха протестите, тях съм ги отписал напълно ...... Те не са медия, тъй като по презумпция медията се опитва да информира преди всичко максимално обективно, а пък те са корпорация, която върти търговия и основният й стремеж е да печели пари, което дори само по себе си ги компрометира ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.