Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение на три вида Bi-Metal


madman

Recommended Posts

 

Пускам тази тема , за да можете да сравните три вида BI-Metal ефекта произведени от Garland. Записът демонстрира звученето им с различни китари с нисък и висок гейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прослушах много внимателно клипчето, благодаря за колегата, направил е идеално представяне на педалите(+ от мен), ето мнението ми:

 

1.На лоу-гайн нивата се представят чудесно, идеални са за музика в стил "Васко Кръпката"

 

2.На хай-гайн нивата се генерира доста "ръжда", явно схемата има нужда от усъвършенстване, все пак може да се използват за упражнения на по-лек рочец, но за метъл определено не стават, липсва достатъчо гайн за тежки и брутални рифове.

 

3. Като цяло, би могло да се използват за любителски занимания и тренировки.

 

:thumbs_up:

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за допуснатата грешка, но съпоставката на трите ефекта е само на нисък гейн, както се вижда от формулировката на обявата. По принцип ефектите имат възможност за много висок гейн и са проектирани за по брутален стил. Става въпрос дали може да се ползват и за по "леки" стилове.Благодаря за мнението на колегата Velius. Явно ефектите се справят чудесно и на нисък гейн.:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не му благодаря, дори напротив! :angry:

 

Velius, поне половината ти мнения са абсолютни глупости, включително и горното. Не мога да разбера като изобщо не знаеш за какво иде реч защо се обаждаш??? :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това демо умишлено е правено с лоу-гейн настройки , в търсене на НЕ-метал звук. Обикновено, преди да се пише в някоя тема - трябва да се чете заглавието и. За хай-гейн настройки - ще има друго демо вероятно - пак на същите ефекти. Даже ако не се лъжа - вече има такова и е пуснато във форума преди седмици.

 

 

 

но за метъл определено не стават, липсва достатъчо гайн за тежки и брутални рифове

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ay6yAxcFpVg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Пак не си схванал каква е ситуацията, първоначално заглавието беше друго, а пичът после е споменал за грешката в заглавието, ама кой да чете :)

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на madman за положените усилия и добре направеното видео-аудио сравнение на преампите! Много е полезно!

За хай-гейн синия, който имам, си става чудесно. Даже има гейн в излишък, а китарата ми въобще не е с адаптери с висок аутпът.

Не знам колегата Velius кой от всички преампи Bi-Metal е пробвал и с какво в какво, но не съм никак съгласен, че поне синия не става за хай-гейн (а оранжевия и сивия са доста по-"горещи" от него...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Рахата, качи някой семпъл на синия, да чуем колко е хай-гейн, но ми прави впечатление, следейки обяните, че педали доста често сменяват собствениците си, явно всеки гледа да се отърве и да пробута джаджата на следващия ентусиаст. Същото положение наблюдавам и при S-амповете - от 150 лв, каквато е цената на нов такъв(доколкото съм чул), по обявите тук може да си купиш такъв за около 50 кинта, това за какво говори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това демо умишлено е правено с лоу-гейн настройки , в търсене на НЕ-метал звук. Обикновено, преди да се пише в някоя тема - трябва да се чете заглавието и. За хай-гейн настройки - ще има друго демо вероятно - пак на същите ефекти. Даже ако не се лъжа - вече има такова и е пуснато във форума преди седмици.

 

 

 

но за метъл определено не стават, липсва достатъчо гайн за тежки и брутални рифове

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ay6yAxcFpVg

 

 

 

На 4:33 звукъ е супер як според мен.Пича с бяло-черната китарка мишена.ХвалА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звука наистина си е супер, и Васко (него видях да свири на зак уайлд гибсън-а, инъче мисля че е на Красьо) и другите си свирят много добре...обаче ако Галин има възможност да вземе да направи повечко видео демонстрации за всичките си продукти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И всеки да си тества, докато си намери неговия цвят и звук ? Очаквах поне на сайта да пише кой модел (схема) какво предимство има. По подразбиране заради цветовете бих предположил, че черния е правен за най-силен гейн и тежка музика, а оранжевия - за лек драйв. Ами ако не е така ? Поръчваш си 4-те разцветки и после продаваш 3-те ненужни ?

 

Не омаловажавам на Gregg труда и уменията в електротехниката, даже и сайта изглежда професионално, но очаквах някакво по- точно обяснение към каква таргет-аудитория е насочена всяка една "разцветка". На сайта виждам следното:

different box colors represent different schematics and hence different tone

the green channel is usually more midrangey whereas the red channel is more scooped (reversible upon request)

което ми е далеч от задоволително обяснение за разликите...

 

Като обясните ясно и еднозначно разликата м/у отделните модели, ще се избегнат повечето недоразумения от тоя сорт.

 

----

Edit:

От така представените по-горе "демота" ползата е никаква - някакво филмче, дето някакви хора се подмотават с някакви китари, свирят нещо си с неизвестни настройки (и куп педалчета, които не знаеш дали са включени и как допринасят за звука). Това не е добро представяне на ефект !

А ето това е:

Ясно са настройките, ясни са китарите, има обяснение кое какво прави - човек си съставя мнение за продукта. Горните филмчета са филмчета за спомен как с "Кольо, Пешо и Гецата се сбрахме да подрънчим" !

-----

Това горното го казвам не за да се заяждам - не ми пука колко обидени ще има и колко хора ще го приемат лично - казвам го, за да помогнете в адекватното представяне на нов БЪЛГАРСКИ продукт ! Познавам доста добри конструктори, които така и ще си идат неизвестни, и много родни продукти, с добро качество, които така и си остават недооценени, поради слабо и неадекватно представяне пред потенциални клиенти. И ме е яд ! Ама много !

Сега поне интернета е безплатен - един Ютуб канал с добро обяснение на нещата, може да осигури едно "международно" любопитство, а оттам нататък - зависи от качеството на продукта !

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, но и двата клипа не са "представяне на продукт" в този му смисъл и нямат такива претенции. Все пак на сравнението между трите (в режим с нисък гейн) настройките се виждат какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разбирането и липсата на заяждане. Но, Gregg, наистина бих се радвал да видя в твоя Ютуб-канал истински презентации на продуктите ти ! Никаква реклама нямаш, нямаш достатъчно информация на сайта (за приложение на продукта), пък съм слушал 5-6 Гарланда тук из София, дето махат глави ! Все едно за хоби ги правиш тия неща, в свободното време !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.