Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китарен процесор


ivivdim

Recommended Posts

Ако някой има личен опит с тези процесори (Zoom G2.1Nu, Boss ME-25), нека сподели кой му е допаднал повече, а ако в този ценови клас има някакви добри алтернативи, ще се радвам да чуя мненията ви.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Digitech, примерно. Също и Behringer V-Amp 2 или 3 (няма огромна разлика между двата).

Да - като разцъквах в нет-а (включително тук във форума) срещнах и тях, проблемът е, че силно се съмнявам, че на място в магазина ще имам възможност да преценя, кой е по-добрия вариант. Тези машинки имат доста опции, а отделно от това едва ли ще ги намеря на едно място, за да им организирам "директни елиминации".

Знам, че няма да е фатална грешка, който и от тях да избера, а и в крайна сметка става въпрос за домашно свирене, така че все ще реша нещо, но би ми била полезна информация от човек, който ги е ползвал и е видял някакви реални предимства/недостатъци, различни от описаното в техническата документация, която всеки може да прочете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой във форума продаваше дигитек GNX2 за 200 кинта някъде ако не се лъжа, което е супер оферта. Замисли се и за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rammkopf

Мярнах го - за 250лв. Имаш ли наблюдения добра ли е тази машинка - вече имат по-нови модели и аз се заглеждах по PR-355?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни си играя с Vox Tonelab ST. Изключително приятна играчка и ужасно удобен за управление и настройка!

Ефектите му са малко ялови, но АМР и каб симулациите са доста добри. Има достатъчно възможности за включване към какво да е и звучи добре навсякъде.

 

Аз съм отявлен проц-хейтър и рядко издържам да ръчкам по някой над 10-15 мин., но снощи свирих 3 часа с тоя. Скоро ще напиша ревю. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих - имат го в Интернет магазина си - 369лв. Ще прочета малко повече, че честно казано нищо не съм чувал до сега за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокса съм го разтривал и аз ,определено има по-натурален звук от Зума/изключвам ламповия/!

Но втория има повече възможности!

Успех!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

+1 за Vox-a. Имам такъв от около година и обажда доста благо ;)

 

Иначе от твоите предложения, аз бих заложил на Boss-а - незнам дали заради марката, или защото съм имал от старите Zoom-ове преди, ама ми се струва, че ще звучи по-добре... пък в Динакорд ги има и двата - сравняв->преценяв ;)

 

Едит: Сега видях, че темата е от месец и половина, а само ревюто е от днес... :blush: :shithappens:

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за VOX ,но за друг модел - Tonelab SE. Имам такъв и има страшно много възможности. Повече и от лампов ZOOM.

Един приятел продава, защото мина на кубе. Ако се интересуваш пиши Л.С. А ето и снимка на модела:

11137725620678387461319299780pM5COjaVHmWM1aKbFrrL.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на всички включили се в темата. С малко закъснение искам да се похваля с новата си придобивка - Zoom G2.1Nu. Ако някой се интересува от това процесорче с удоволствие ще му дам информация, иначе ще се въздържа да правя по-обстойно ревю, защото не смятам, че имам необходимия опит с други ефекти/процесори с които да го сравня. Зумчето ми харесва като звук, дизайн, компактност и удобство на настройка, чудесен ъпгрейд на GFX-707-цата която ползвах от доста додини. Възможността за смъкване и импорт на настройки от нет-а е удобна опция, а компютърният интерфейс за настройка на процесора е много добре измислен и не се сещам какво още може да се иска от него.

С две думи - доволен съм и сега само остава да намеря време за свирене :virtuoz::metalist: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.