Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко навивки на струната правите около ключа?


a_panov

Recommended Posts

1. Колко навивки на струната правите около ключа?

2. Чувствате ли промяна на звука?

3. По лесно или по-трудно се разстройва? (или нещо подобно за губене на настройката)

 

Говорим за инструменти без заключване.

Пример:

front701.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако са прекалено малко има случаи, при които китарта постоянно се разстройва, от което следва че има значение колко навивки ще направиш. Според мен, най-оптималнотто е между 5-6 навивки за да не се разстройва и да не изглежда грозно, доколкото тона на китарата зависи изцяло от адаптерите, струните които слагаш,и материалите от които ти е направена китарта, намотките не играят роля в тона .

 

 

Е това е от мен надявам се да съм помогнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На дебелите струни - 2.5-3, на тънките 4-5.

2. Аз от далеч по-съществени промени по китарата не чувствам промяна в звука.

3. Не съм си играл с различни броеве навивки, винаги гледам да са умерен брой, какъвто препоръчват лютиерите. От прекалено малко навивки има шанс да изтърве струната, от многото такива, се получават "кълбета" и има шанс да се мести от време на време излизащият край на струната, тръгващ към бриджа, като по този начин се разстройва дадената струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре пак коментирани работи..на 6-та една намотка,на 5-та две и така според мен,колкото повече ги намотавате разстройват.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 правя и аз, че ме мързи да въртя повече, пък и не смятам, че има нужда. Единствено в началото пъхам свободния край на струната под самата нея и после го прехвърлям отгоре - нещо като контра на посоката на навиване. Описвана е техниката както по темите тук, така и на други места. Има и клипчета в тубата. Според мен това оказва някакво влияние в посока на по-малко и по-рядко разстройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 3 на струна,на по-тънките може и повече,но без да се застъпва върху намотаното.Аз възли не правя не смятам за нужно и така не се разстройва китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на дебелите (плетените) по две навивки, на тънките по три, но никога повече. Тук важно е и законтрянето на струните. Смятам, че 2-3 навивки са оптималния вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schecter_Locking_Tuners.jpg

 

На моята китара имам Schecter Locking Tuners, което ми позволява даже и пълна намотка да не правя.Няма никакво растройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.